edgier25

WordPress – Wiadomości

Awantura w Żurawlowie. Poszło o łupki – szef Chevronu SPIERDALAŁ AŻ MIŁO…..

Posted by edgier25 w dniu 21 stycznia 2012


                                              szef Chevronu (  nazwa firmy w znajomym brzmieniu)

                               SPIERDALAŁ  AŻ MIŁO ………….!!!!!!!

W Żurawlowie zaplanowane spotkanie miało mieć charakter publiczny, a mimo tego szef Chevronu wyszedł, kiedy zorientował się, że przyszli na nie nie tylko mieszkańcy wsi.

We wsi Żurawlów na Zamojszczyźnie miało się odbyć spotkanie mieszkańców z przedstawicielami zagranicznego inwestora, firmy Chevron, która w okolicy szuka łupków. Do rozmowy jednak nie doszło. Szef firmy opuścił spotkanie, kiedy zorientował się że na salę przyszli nie tylko mieszkańcy Żurawlowa, ale również ludzie z całej Polski, przedstawiciele organizacji ekologicznych i media. Sprawie przyjrzał się reporter programu „Polska i Świat”.Największym problemem związanym z wydobywaniem łupków okazuje się być komunikacja pomiędzy inwestorem i mieszkańcami terenów, na których wydobywany ma być surowiec.

Najważniejsza komunikacja?

Przed spotkaniem inwestorzy zapewniali, że najważniejsza sprawą dla firmy jest głos mieszkańców. Chodziło o informację zwrotną, czym są zainterersowani i jakie mają wątpliwości ws. łupków.

Na spotkaniu mieli się również pojawić eksperci, których zadaniem było wyjaśnienie wszystkich wątpliwości związanych z poszukiwaniem gazu łupkowego w tamtych okolicach.

Dlaczego do spotkania nie doszło? – Nie było to spotkanie przewidziane dla agresywnych, demagogicznych grup ekologicznych, po to żeby zaprezentować tylko i wyłącznie swoje stanowisko – argumentowała Grażyna Bukowska, szefowa PR Chevron Polska.

Mieszkańcy wsi, mieli jednak najwięcej pretensji do samych inwestorów. – Dlaczego wyszli? Czy my żeśmy ich napastowali, czy my żeśmy na nich krzyczeli? Jak my jako społeczeństwo Żurawlowa zostaliśmy potraktowani? – mówiła Barbara Siegieńczuk, jedna z mieszkanek Żyrardowa.

Mimo wielokrotnych próśb o powrót na spotkanie, przedstawiciele Chevronu się na nim nie pojawili.   I CH.. Z NIMI …………!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: