edgier25

WordPress – Wiadomości

NIESAMOWITE HISTORIE – Kim jest tajemniczy więzień X przetrzymywany w Izraelu?

Posted by edgier25 w dniu 21 stycznia 2012Świat obiegła tajemnicza historia. Podobno Izrael przetrzymuje tajemniczego więźnia, o którym nikt nic nie wie. Nie wiadomo, jak się nazywa, nie wiadomo kim jest. Czy to zbrodniarz z czasów II wojny światowej? Izrael odmawia komentarza.

Pierwsze wzmianki o tajemniczy więźniu X pojawiły się na stronie internetowej izraelskiego dziennika „Jedijot Achronot”. Po kilku godzinach tekst zniknął, usunięty przez cenzurę. 

Według dziennika, w więzieniu o zaostrzonym rygorze Ajalon, w odizolowanym skrzydle więzienia, przetrzymywany jest więzień X, którego tożsamości nie znają nawet pilnujący go strażnicy. Nie wiadomo o co jest oskarżony, jakie zbrodnie popełnił. Nikt nic o nim nie wie!

Dan Yakir, szef największej izraelskiej grupy obrońców praw człowieka, jest oburzony całą sytuacją. „To niepojęte, żeby takie rzeczy działy się w demokratycznym państwie” – mówi. Jego grupa wystąpiła do rządu o ujawnienie personaliów tajemniczego więźnia.

Czy więzień X jest zbrodniarzem hitlerowskim z czasów II wojny światowej? To by tłumaczyło, dlaczego jego tożsamość jest utrzymywana w tajemnicy. Czy może to groźny terrorysta? Chodzą słuchy, ze może być to obywatel Izraela, który dopuścił się zdrady. Dziennikarze powołują się tutaj na casus Mordechaja Vanunu, który dostał wyrok 18 lat więzienia za ujawnienie izraelskiego programu atomowego.

Władze więzienia odmawiają komentarza. Czy kiedyś dowiemy się prawdy o tajemniczym więźniu X?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: