edgier25

WordPress – Wiadomości

„Laikowi trudno zrozumieć ACTA” CZYLI JAK WPROWADZIĆ WZIERNIK POLAKOWI W DUPĘ BEZ JEGO WIEDZY !!!

Posted by edgier25 w dniu 23 stycznia 2012


PEWNIE TYLE JUŻ IM CHU……. NA WRZUCALI ,ŻE USIEDZIEĆ NIE MOGĄ

PO ZA JEDNYM…….  🙂

Niejasny tryb prac nad porozumieniem i jego nieprecyzyjna treść – to według Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka główne zarzuty pod adresem ACTA. – Laikowi trudno zrozumieć ACTA – powiedziała w TVN24 Dorota Głowacka z HFPC.Głowacka podkreśliła, że jeden z podstawowych zarzutów, które można mieć pod adresem ACTA, to tryb prac nad tym porozumieniem, o którym wciąż niewiele wiadomo. – W tej sytuacji podjęcie konsultacji społecznych, wyjaśnienie czym jest ACTA, jakie są zagrożenie, jest ważne – powiedziała.

Mimo, że – jak zaznaczyła Głowacka – porozumienie ws. ACTA wisi w sieci, laikowi trudno będzie zrozumieć jego treść. Niejasność i nieprecyzyjność – to właśnie jest kolejny zarzut ws. dokumentu dotyczącego ACTA

– Te postanowienia są na tyle ogólne, że ciężko się zorientować na ile zagrożenie (ograniczenia wolności w internecie – red.) jest realne – powiedziała Głowacka.

 Poszerzy odpowiedzialność?

Według Głowackiej, zagrożenie jakie niesie za sobą ACTA, to poszerzenie odpowiedzialności dostawców internetu. Jest to tym bardziej kłopotliwe – jak oceniła – gdyż już teraz, na podstawie obecnych przepisów, sądy zbyt szeroko – w różnych sprawach – wskazują odpowiedzialność pośredników w dostarczaniu internetu.

– Sądy, nie rozumiejąc specyfiki komunikacji internetowej, poszerzają tę odpowiedzialność ponad miarę – powiedziała Głowacka.

 – Porozumienie ACTA narzuca jeszcze bardziej restrykcyjne rozwiązania w tym zakresie, czyli jeszcze bardziej rozszerza obowiązki pośredników w kwestii prewencyjnej odpowiedzialności. W tej chwili dyskusyjne jest, czy ona istnieje czy nie, przyjmuje się jednak, że prewencyjnego monitorowania treści nie ma – dodała Głowacka.

***********************************************************************************

Według przeciwników paktu, na jego podstawie będzie można np. karać właściciela bloga, za komentarze wpisywane przez innych użytkowników, jeśli zawierają one treści niezgodne z prawem.

***********************************************************************************
Atak hakerów 

Odpowiedzialny za ACTA resort kultury odpiera wszystkie zarzuty twierdząc, że układ ACTA nie wprowadzi żadnych ograniczeń w wolności w sieci i w ogóle nie będzie miał wpływu na polskie regulacje, które są bardziej restrykcyjne.
Te tłumaczenia nie przekonują jednak społeczności internetowej. W weekend grupa hakerów „Anonymous” w proteście wobec ACTA zaatakowała strony rządowe. Blokowane były m.in. witryny Biura Ochrony Rządu, Ministerstwa Finansów, Policji, Platformy Obywatelskiej, PSL oraz Ministerstwa Sprawiedliwości, a nawet Parlamentu Europejskiego.

W poniedziałek nad ranem hakerzy z grupy Anonymous zapowiedzieli, że nie zamierzają blokować witryn do czasu ogłoszenia wyników rozmów między Donaldem Tuskiem i Michałem Bonim. Premier jeszcze dziś ma spotkać się z ministrem administracji i cyfryzacji w sprawie planowanego podpisania porozumienia ACTA. W rozmowach ma uczestniczyć także szef MSZ i minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Jednocześnie hakerzy poinformowali, że wykradli pliki i dokumenty dotyczące wielu polskich osób publicznych. Mają one zostać ujawnione, jeśli rząd podpisze ACTA

Inni zaś hakerzy z grupy „Polish Underground” zaatakowali w poniedziałek rano stronę premier.gov.pl.

Jedna odpowiedź to “„Laikowi trudno zrozumieć ACTA” CZYLI JAK WPROWADZIĆ WZIERNIK POLAKOWI W DUPĘ BEZ JEGO WIEDZY !!!”

  1. dziekan said

    DĄŻĄ DO TEGO ABY ELIMINOWAĆ LUDZI PISZĄCYCH PRAWDĘ W SPOSÓB BEZPOŚREDNI – DOBITNY – RESZTA ZROBI JAK UWAŻA ?

    ALE JAK LISTOWY NIE ZAPUKA PEWNEGO DNIA TO DOPIERO OCZY SIĘ OTWORZĄ …….

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: