edgier25

WordPress – Wiadomości

„W razie cyberataku można wprowadzić stan wojenny” POGAŃSKI TO KRAJ – ŻYDOWSKIE TO OBYCZAJE

Posted by edgier25 w dniu 23 stycznia 2012


  TERAZ CHCĄ PRZEMIENIĆ GÓWNO W ZŁOTO  ( A TO SE TAK NE DA )

POWIEDZCIE MI KURWA  , KTÓRE RZĄDY W POPRZEDNICH KADENCJACH

Z TAK BŁAHEGO POWODU CHCIAŁY DOPROWADZIĆ DO STANU

WOJENNEGO – WYRACHOWANI LUDZIE , WYRACHOWANY SYSTEM

BBN PRACUJE NAD PAKIETEM USTAW DLA PREZYDENTA

BBN pracuje nad kwestią bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Propozycja nowych ustaw w tej sprawie może być gotowa w drugiej połowie roku. Jak przypomniał szef Biura gen. Stanisław Koziej, prezydent już we wrześniu podpisał ustawę, umożliwiającą wprowadzenie stanu wojennego, wyjątkowego lub klęski żywiołowej w przypadku zagrożenia atakami w cyberprzestrzeni.- W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prowadzimy w tej chwili strategiczny przegląd bezpieczeństwa narodowego, w ramach którego także bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni jest jednym z ważnych zagadnień. Analizujemy wszelkie zagrożenia, ryzyka, ale także szanse, jakie stwarza cyberprzestrzeń. Będziemy proponowali różne warianty strategii ubezpieczenia się przed zagrożeniami – podkreślił szef BBN.

Jak dodał prawdopodobnie w drugiej połowie roku mogą pojawić się prezydenckie propozycje regulacji w tej dziedzinie.

      Monitorujemy i analizujemy pod kątem wypracowania wniosków. Na konkretne propozycje, musimy poczekać. Przygotujemy panu prezydentowi katalog wniosków i będziemy je poddawali szczegółowej analizie w ramach strategicznego przeglądu bezpieczeństwa narodowego, który planujemy zakończyć w tym półroczu. Po tym przeglądzie w raporcie będą konkretne propozycje dalszych działań.

Stanisław Koziej
 Jak zapewnił BBN monitoruje sytuację. – Monitorujemy i analizujemy pod kątem wypracowania wniosków. Na konkretne propozycje, musimy poczekać. Przygotujemy panu prezydentowi katalog wniosków i będziemy je poddawali szczegółowej analizie w ramach strategicznego przeglądu bezpieczeństwa narodowego, który planujemy zakończyć w tym półroczu. Po tym przeglądzie w raporcie będą konkretne propozycje dalszych działań – powiedział generał.

„Można wprowadzić stan wojenny lub wyjątkowy” 

Koziej przypomniał, że Bronisław Komorowski podpisał we wrześniu ustawę, która pozwala na wprowadzenie stanu wojennego, wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Podpisana nowelizacja ustawy o stanie wojennym przewiduje, że prezydent mógłby – na wniosek rządu – wprowadzić jeden z trzech stanów nadzwyczajnych w razie zewnętrznego zagrożenia, np. przez wrogie działania w cyberprzestrzeni. Zmiana polega na wprowadzeniu do przepisów o stanach nadzwyczajnych – wojennym, wyjątkowym i klęski żywiołowej – definicji cyberprzestrzeni, przez którą rozumie się „przestrzeń wytwarzania i wymiany informacji tworzoną przez systemy teleinformatyczne”.

– Ta ustawa dotyczy sytuacji o większej skali niż teraz mamy do czynienia – przyznał Koziej.

„To tylko blokowanie” 

Obecne ataki na strony administracji publicznej nazwał „cyberprotestem”. – Mamy do czynienia ze społecznym, protestem przeciwko zapowiadanym decyzjom. To odpowiednik licznej demonstracji czy zgromadzenia publicznego, tyle że odbywanej w przestrzeni wirtualnej – ocenił.

Według szefa BBN to jest „samoograniczający” się protest. – Przecież nie mamy do czynienia z niszczeniem informacji, wykradaniem informacji, niszczeniem danych czy systemów. Jest tylko blokowanie. To naturalne, dlatego uważam, że nie ma żadnej potrzeby używania szczególnych środków, wprowadzania nadzwyczajnych rozwiązań w tym stanu nadzwyczajnego. To nie jest sytuacja, która by tego wymagała – zaznaczył generał.

„Prezydent poważnie traktuje zagrożenie”

      Ci wszyscy, którzy jeszcze kilka tygodni temu uważali, że prezydent Komorowski przesadza ze zwracaniem uwagi na sprawy bezpieczeństwa cybernetycznego, już chyba wiedzą, że nie przesadza. Mam nadzieję, że te projekty jak trafią do Sejmu będą traktowane stosownie do realnych zagrożeń, które mogą się w Polsce pojawić.

Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta

Wcześniej Tomasz Nałęcz z Kancelarii Prezydenta zapewniał, że prezydent traktuje bezpieczeństwo cybernetyczne poważnie i że chce zaproponować projekty ustaw w tej sprawie. – Ci wszyscy, którzy jeszcze kilka tygodni temu uważali, że prezydent Komorowski przesadza ze zwracaniem uwagi na sprawy bezpieczeństwa cybernetycznego, już chyba wiedzą, że nie przesadza. Mam nadzieję, że te projekty jak trafią do Sejmu będą traktowane stosownie do realnych zagrożeń, które mogą się w Polsce pojawić – podkreślił Nałęcz.

– W tych projektach jest przede wszystkim zdefiniowanie ataków w cyberprzestrzeni jako równorzędnego zagrożenia dla państwa jak konwencjonalne środki agresji, jest wpisanie w przepisach o stanie wojennym i wyjątkowym zastosowanie nadzwyczajnej sytuacji w państwie właśnie w przypadku ataków w cyberprzestrzeni – poinformował prezydencki doradca.

Dodał, że nad projektami pracuje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. – To jest kilka ustaw. Są na różnym etapie przygotowywania – powiedział.

Atak hakerów przeciwko nowym przepisom 

26 stycznia w Tokio Polska ma podpisać międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z naruszeniami własności intelektualnej ACTA. Rząd przyjął już uchwałę o udzieleniu zgody na podpisanie ACTA i o warunkach jej wykonania.

Jednak minister administracji i cyfryzacji Michał Boni w piątek poinformował, że poprosił premiera o ponowną dyskusję na ten temat. Spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w najbliższy wtorek po posiedzeniu rady ministrów. Boni dodał, że z powodu protestów na świecie podpisanie porozumienia może się przesunąć.

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE. Jego nazwę można przetłumaczyć jako „porozumienie przeciw obrotowi podróbkami”, dotyczy jednak ochrony własności intelektualnej w ogóle, również w internecie. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem.

W proteście przeciwko wprowadzeniu nowych przepisów grupa internetowych hakerów Anonymous zorganizowała akcję blokowania rządowych stron internetowych. W nocy i rano nie dało się wejść na strony Sejmu, premiera, kancelarii premiera i ministerstwa kultury.

Rzecznik rządu Paweł Graś ocenił, że w tym przypadku nie można mówić o „ataku hakerów”.

Komentarzy 9 to “„W razie cyberataku można wprowadzić stan wojenny” POGAŃSKI TO KRAJ – ŻYDOWSKIE TO OBYCZAJE”

 1. dziekan said

  POD ŚCIANĄ PŁACZU SŁYCHAĆ CHICHOT…………….

  Polubienie

 2. AQQ said

  Kiedy w jakim miescie zbiórka zobacz tu.
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=7&p=36820&sid=8c8132ce8db348e619adfe126445403f#p36813

  Polubienie

 3. miziaforum said

  W-wa Wtorek! prawie 30tys. osób chce wziasc udział. https://www.facebook.com/events/231718760242341/

  Polubienie

 4. edgier25 said

  MUNDUROWI DOSTANĄ SZYBKO PODWYŻKI – HISTORIA ZATACZA KOŁO………….

  Polubienie

 5. navajo88 said

  Spokojnie jak na wojnie i nie tak zaraz i tak szybko !!!!!!!! ,plany planami ale zawsze ma szansę pojawić się coś o czym nikt nie pomyślał i jak pisałem wcześniej ten rok zaczoł się rozrywkowo a ma szansę zakonczyć się bojowo i oby nie w atmosferze grozy i przerażenia mam taką nadzieję ,,,,, ale wszystko na to wskazuje że bojwo to napewno !!!! a czy grozą też ? pozyjemy zobaczymy ale szanse są duże !!!!
  J.M.H

  Polubienie

 6. i love your blog, i have it in my rss reader and always like new things coming up from it.

  Polubienie

 7. krist said


  niech dają co mają… z chęcią poczytamy..

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: