edgier25

WordPress – Wiadomości

Polacy przeciw umowie ACTA – 79 % LUDZI W POLSCE !!!!

Posted by edgier25 w dniu 28 stycznia 2012


NALEŻY ZDAĆ SOBIE SPRAWĘ , ŻE TE 15%  LUDZI WSTRZYMUJĄCYCH SIĘ OD ODPOWIEDZI – NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA  O FUNKCJONOWANIU ACTA …?  W MOMENCIE I TU PRZYKŁAD:   POBIERZE OBRAZ , MUZYKĘ CZY COŚ INNEGO  I ZOSTANIE UKARANA  – DOPIERO WTEDY ZDA SOBIE SPRAWĘ  JAKI KUREWNIK ZAOFEROWAŁ IM RZĄD  ….!!!

TAK ŻE PRZECIWNYCH ŚMIAŁO MOŻNA POWIEDZIEĆ

                        JEST  79  %  LUDZI W POLSCE  !!!!

 

Polacy przeciw umowie ACTA

Zdecydowana większość z nas źle ocenia fakt, że polski rząd podpisał porozumienie ACTA – wynika z sondażu zrealizowanego przez SMG/KRC dla TVN24 i Faktów TVN. Powód? Aż 60 proc. badanych nie wierzy, że umowa ta umożliwi skuteczną walkę z tzw. piractwem w Internecie. Jednocześnie ponad połowa respondentów obawia się, że ACTA ograniczy prawa i swobody obywatelskie.

Wywołująca liczne protesty internautów międzynarodowa umowa ACTA – która w czwartek została podpisana m.in. przez Polskę – zobowiązuje jej sygnatariuszy do walki z łamaniem prawa własności intelektualnej oraz handlem podrabianymi towarami.

W sondażu podpisanie umowy negatywnie ocenia aż 64 proc. badanych (zdecydowanie źle – 35 proc., raczej źle – 29 proc.). Pozytywnie – tylko co piąty (zdecydowanie dobrze – 8 proc., raczej dobrze – 13 proc.). Aż 15 proc. – nie ma zdania.

Na pytanie, czy umowa ACTA będzie skuteczna w walce z tzw. piractwem w Internecie, aż 60 proc. badanych zaprzeczyło (zdecydowanie nie – 22 proc., raczej nie – 38 proc.). Mniej niż jedna trzecia wierzy w skuteczność nowego prawa (zdecydowanie tak – 8 proc., raczej tak – 21 proc.). 11 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Obawiamy się ograniczenia swobód

Z sondażu wynika, że ponad połowa respondentów obawia się, że to międzynarodowe porozumienia ograniczy ich prawa i swobody obywatelskie (zdecydowanie tak – 25 proc., raczej tak – 27 proc.). 38 proc. badanych jest przeciwnego zdania (zdecydowanie nie – 12 proc., raczej nie – 26 proc.), co dziesiąty nie miał opinii w tej sprawie.

W ostatnich dniach doszło także do zablokowania stron rządowych w związku z protestami przeciwko wprowadzeniu porozumienia ACTA. W sondażu niemal połowa badanych taką formę protestu uznała za dopuszczalną (zdecydowanie dopuszczalną – 18 proc., raczej dopuszczalną – 31 proc.), niewiele mniej, bo 42 proc. – oceniło ją jako niedopuszczalną (zdecydowanie niedopuszczalną – 12 proc., raczej niedopuszczalną – 30 proc.). 9 proc. respondentów nie miało zdania w tej sprawie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: