edgier25

WordPress – Wiadomości

ŻYD PALI SIĘ DO WOJNY Z IRANEM – TYLKO NIECH NIE PRZEKOMBINUJĄ Z OGNIEM BO ZNOWU BĘDZIE HOLOKAUST

Posted by edgier25 w dniu 28 stycznia 2012


                    „Niedługo będzie za późno na nalot na Iran”

                       MINISTER OBRONY IZRAELA PRZESTRZEGA W DAVOS

 

"Niedługo będzie za późno na nalot na Iran"

 

Izrael jest zdeterminowany powstrzymać Iranu od zdobycia broni jądrowej – przypomniał Ehud Barak. Minister obrony Izraela dodał, że sprawa staje się coraz bardziej paląca, ponieważ niedługo Iran stanie się odporny na „operację chirurgiczną”, jak jest eufemistycznie nazywane uderzenie zbrojne.

      Sprawa jest naszym zdaniem pilna, ponieważ Irańczycy celowo zmierzają do czegoś co my nazywamy „strefą niewrażliwości”. Jeśli się tam znajdą, żadna „operacja chirurgiczna” już ich nie powstrzyma.      

Ehud Barak, minister obrony Izraela
 Barak wygłosił swoje dwuznaczne przemówienie na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. W obliczu najnowszych ostrych sankcji USA i UE wobec Iranu możliwość zbrojnej interwencji w ostatnich tygodniach była rzadziej poruszana. Wystąpienie ministra obrony Izraela miało przypomnieć, że Tel Awiw nadal nie odrzuca takiego rozwiązania.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby powstrzymać Iran od zdobycia broni jądrowej – powiedział Barak na Forum. – Nawet prezydent USA i liczący się komentatorzy stwierdzili, że nie powinno się rezygnować z żadnej opcji – dodał Izraelczyk.

Niewrażliwy Iran

Barak rozwinął swoją wypowiedź, wyjaśniając, że według izraelskich ocen Iran niedługo będzie niewrażliwy na atak zbrojny. – Sprawa jest naszym zdaniem pilna, ponieważ Irańczycy celowo zmierzają do czegoś co my nazywamy „strefą niewrażliwości”. Jeśli się tam znajdą, żadna „operacja chirurgiczna” już ich nie powstrzyma – powiedział szef ministerstwa obrony.

Do tej pory żaden izraelski oficjel nie powiedział otwarcie, iż w ocenach Iranu przygotowywanych przez wywiad i wojsko istnieje pojęcie owej „strefy niewrażliwości”. Ta kwestia jest niezwykle ważna dla Izraela, ponieważ groźba skutecznego ataku zbrojnego na irański program atomowy jest jedną z nielicznych możliwości, którymi Tel Awiw może rozporządzać samodzielnie. Wszelkie opcje nacisku dyplomatycznego są zależne od zachodnich sojuszników.

Zawoalowanie stwierdzenia o „zmierzaniu w kierunku strefy niewrażliwości” jest wyrazem zaniepokojenia Izraela uruchomieniem wzbogacania uranu w irańskim zakładzie w Fordow. Na początku stycznia Teheran poinformował, że przeniesiono tam część wirówek. Zakład w Fordow został ukryty głęboko pod górą. Dziesiątki metrów skał czynią go najprawdopodobniej niewrażliwym na bomby i rakiety pozostające w dyspozycji Izraela.

Komentarze 2 do “ŻYD PALI SIĘ DO WOJNY Z IRANEM – TYLKO NIECH NIE PRZEKOMBINUJĄ Z OGNIEM BO ZNOWU BĘDZIE HOLOKAUST”

  1. edgier25 said

    ŚWIAT SWOJE , A ŻYD SWOJE…………..

    Polubienie

  2. […] ŻYD PALI SIĘ DO WOJNY Z IRANEM – TYLKO NIECH NIE PRZEKOMBINUJĄ Z OGNIEM BO ZNOWU BĘDZIE HOLOK… […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: