edgier25

WordPress – Wiadomości

FOTORADARY wariują na mrozie! NIE PRZYJMUJ MANDATU gdy temperatura spada ponizej – 10 STOPNI

Posted by edgier25 w dniu 4 lutego 2012


                             wypada wiedzieć ………

Jeśli fotoradar zrobił ci zdjęcie, zanim zapłacisz mandat, sprawdź, jaka była temperatura. Siarczysty mróz jest sprzymierzeńcem kierowców, bo producenci fotoradarów nie przewidują pracy tych urządzeń w zbyt niskich temperaturach. Pomiary mogą być wtedy mało dokładne… W sądzie sprawa jest wygrana.

– Wracałem od rodziny krajową jedynką. Staram się jeździć przepisowo, ale droga była pusta, dobrze się jechało i tak jakoś na liczniku zrobiło się te 70 km/h zamiast 50 km/h. Zanim się zorientowałem, zobaczyłem błysk z radaru – mówi Radosław Czekański (41 l.) z Koszalina.

– Ale nie zamierzam płacić tego mandatu, bo temperatura powietrza sięgała minus 14 stopni Celsjusza i w tych warunkach pogodowych fotoradar nie miał prawa robić zdjęć. Było za zimno. Jak dostanę mandat, to odwołam się do sądu i wygram.

Piotr Simiński (40 l.), komendant straży miejskiej w Koszalinie, przyznaje, że kierowca w takiej sytuacji ma prawo nie przyjąć mandatu.

– Sąd zwraca się do instytutu meteorologii o przesłanie informacji, jaka temperatura panowała w danym dniu, w danym regionie i jeśli była zbyt niska, by fotoradar mógł legalnie pracować, to zwykle orzeka na korzyść kierowcy. Moi strażnicy nie wystawiają fotoradaru już przy minus 7 stopniach Celsjusza, by nie tworzyć niepotrzebnych wątpliwości prawnych.

**********************************************************************************************************************

W Bydgoszczy  na ul. Fordońskiej od Fabrycznej do Wyścigowej straszy to poniższe indywiduum ……

TO STRASZYDŁO TO METODA ZAROBKOWANIA STRAŻY MIEJSKIEJ I REPEROWANIA BUDŻETU MIEJSKIEGO .  USTAWIONY JEST NA ODCINKU DROGI DWUPASMOWEJ W KIERUNKU TORUNIA .

NALEŻY WSPOMNIEĆ ,ŻE NA TYM TERENIE SĄ WYŁĄCZNIE ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE OCZYWIŚCIE MOWA JEST O MIEJSCACH , GDZIE USTAWIANE JEST TO INDYWIDUUM –  DZIWNY TO ODCINEK DROGI NIE POSIADAJĄCY ZNAKÓW Z OGRANICZENIAMI PRĘDKOŚCI JAKIE POSIADAJĄ INNE ODCINKI ULICY FORDOŃSKIEJ ….. JEST TO PRZYKŁAD JAK MOŻNA LUDZI ROBIĆ W CH…   I TO ZGODNIE Z KODEKSEM ICH KODEKSEM .

WIADOMO ,ŻE W TERENIE ZABUDOWANYM O ILE NIE MA ZNAKÓW OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI JAZDA POWINNA ODBYWAĆ  Z OGRANICZENIEM DO 50 KM/h .

JADĄC DALEJ ULICĄ FORDOŃSKĄ DOJEŻDŻAMY DO MIEJSCA NA PRAWDĘ NIEBEZPIECZNEGO , A MIANOWICIE DO ULICY WIŚLANEJ – JEST TO CZARNA DZIURA NA MAPIE BYDGOSZCZY W OKOLICY KŁADKI I NIE TYLKO …. WYPADKI Z UDZIAŁEM PIESZYCH PRZEBIEGAJĄCYCH NA WYSOKOŚCI PRZYSTANKÓW AUTOBUSOWYCH, KOLIZJE  itd.  I CO DZIWNE TAM SIEDZĄCEJ DUPY STRAŻNIKA MIEJSKIEGO W SWOJE CZERWONEJ SKODZINIE NIE ODNOTUJESZ ,  A DLACZEGO ??? BO TAM JEST OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI DO 70 km/h , A TO JUŻ SIĘ NIE OPŁACA  !!!!

W BYDGOSZCZY JEST BARDZO DUŻO MIEJSC , GDZIE WIDOK TEGO CZEGOŚ BYŁBY BARDZIEJ WSKAZANY…..???

JA KIEDY WIDZĄC CZERWONEGO  BARANA -TRĄBIĘ !!!  (bo nie ma zakazu używania sygnałów dźwiękowych na tym odcinku , a zawsze ktoś gwałtownie hamuje na widok czerwonej skody powodując tym samym zagrożenie w ruchu drogowym) WTEDY INNI KIEROWCY ZWALNIAJĄ TYM SAMYM  CZYNIĄC ZAROBEK MNIEJSZY .

ZAUWAŻCIE – W CIEPLEJSZE DNI NO O WIELE CIEPLEJSZE  KIEROWCA SKODY CHOWA SIĘ LUB ŚPI – JAKBY NIE PATRZYŁ PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM ……

        NIECH BIORĄ PRZYKŁAD Z PATROLI POLICYJNYCH W

                            SAMOCHODACH OZNAKOWANYCH  

                             ” DZIAŁANIE PREWENCYJNE ”  

TAK ,ŻE ZWRACAĆ UWAGĘ I DO DZIEŁA – SYGNAŁY W DŁOŃ…!!!

***********************************************************************************

Zgodnie z art. 29 ustawy Prawo o ruchu drogowym na obszarze zabudowanym wolno to uczynić kierującemu samochodem wyłącznie wtedy, kiedy jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem. W każdym innym przypadku włączenie sygnału stanowi wykroczenie, za które grozi 100-złotowy mandat karny. W praktyce czasem trudno określić, kiedy kierowca ma do czynienia z grożącym jemu bądź innym uczestnikom ruchu niebezpieczeństwem. TAKIE NIEBEZPIECZEŃSTWO WŁAŚNIE  CZYHA  NA KIEROWCÓW NA WSPOMNIANYM ODCINKU DROGI I TO WYRAŹNE !!!  CHCĄC WYPRZEDZIĆ INNY POJAZD ALBO JADĄC ZA POJAZDEM TEN Z PRZODU WIDZĄC INTRUZA NA POBOCZU GWAŁTOWNIE HAMUJE , A TAKIE PRZYPADKI SĄ TAM NAGMINNE ……….  

Na pewno będzie to sytuacja zajechania drogi przez inny pojazd, nagłego wtargnięcia na jezdnię pieszego lub wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. W takich przypadkach użycie sygnału będzie jak najbardziej uzasadnione. Jednak pozdrowienie przy pomocy klaksonu znajomego, który idzie chodnikiem, jest wykroczeniem, które może kierowcę kosztować 100 złotych.

**********************************************************************************************************************

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: