edgier25

WordPress – Wiadomości

LUDZKOŚĆ NIE MOŻE LICZYĆ NA OSTRZEŻENIA O NADCHODZĄCYM KATAKLIŹMIE….

Posted by edgier25 w dniu 6 lutego 2012


WIĘC NIE DZIWMY SIĘ  JAK NA GŁOWY SPADNIE NAM METEOR CZY TEŻ

USMAŻY NAS SŁOŃCE LUB TEŻ ZAMARZNIEMY ……  NA NICH NIE LICZCIE.

Duża aktywność słoneczna spowodowała wiele zakłóceń pracujących satelitów.

NA ZAMIESZCZONYM ZDJĘCIU WIDAĆ POTĘŻNE ROZBŁYSKI KLASY X  O TYCH FAKTACH DOWIADUJEMY SIĘ DOPIERO TERAZ  CHOĆ WZMIANKI NA TEN TEMAT PODAWAŁEM JAK TAM COŚ PRZEBĄKIWALI …….   

Potężne rozbłyski na Słońcu doprowadziły ostatnio do emisji silnego promieniowania. Według Douga Bisekkera, fizyka pracującego w Centrum Przewidywania Procesów Kosmicznych, rozbłyski słoneczne w ostatnich dniach stycznia miały wpływ na funkcjonowanie globalnych systemów nawigacji satelitarnej, na komunikację lotniczą i satelitarną. Jednak większość ludzi nie zauważyła żadnych negatywnych zmian.

Wśród pozytywnych aspektów można wymienić wiele okazji do obejrzenia pięknej zorzy polarnej.

„Nie było zauważalnego wpływu rozbłysków na telefony komórkowe i Internet, ale po wybuchu, nagraliśmy naprawdę silne promieniowanie ” powiedział Biskker.

Wielkość promieniowania wytworzona w wyniku wybuchu, była 11 największą od 1975 roku i największą od października 2003. Rozbłyski na Słońcu doprowadziły do ​​powstania burzy geomagnetycznego i spowodowały czasowe zakłócenia pola magnetycznego Ziemi.

 

Niektóre linie lotnicze (np. Delta i United) zmieniły trasy lotu biegnące przez bieguny północny i południowy, a także niektórych lotów na wyższych szerokościach geograficznych.

 

Według Bisekkera, wysoki poziom promieniowania spowodowany przez wybuchy na Słońcu, miał wpływ na komunikacji w wysokiej częstotliwości (w szczególności sieci stosowane przez wojsko). Najpoważniejsze negatywne skutki miały miejsce w regionach polarnych.

 

Osoby pracujące na biegunie południowym na kilka dni zostały odcięte od świata. Na biegunach nie można było korzystać z łączności satelitarnej, wszystkie zagrożone satelity telekomunikacyjne zostały przesunięte w regiony równikowe, poza zasięgiem wzroku obiektów, znajdujących się na biegunach.

„Wszystkie satelity, które stosujemy do prognozowania pogody, zostały dotknięte przez promieniowanie. Absolutnie wszystkie. Satelity są zaprogramowane w taki sposób, że mogą dostosowywać swoje parametry w czasie rzeczywistym. Jednak nie było sytuacji powodującej całkowite wycofanie z eksploatacji danego systemu satelitarnego. Napotkaliśmy tylko tymczasowe trudności. W odniesieniu do odbioru telewizji nie ma informacji o problemach z pracą takich urządzeń orbitalnych” mówi Bisekker.

Fakt, że ostatnia burza nie spowodowała wielkich problemów odczuwalnych na Ziemi może się wydawać uspokajający. Jednak nigdy jeszcze nasza cywilizacja nie opierała się aż tak bardzo na elektronice. Ryzyko unieszkodliwienia znacznej ilości urządzeń elektrycznych jest teraz większe niż kiedykolwiek.

 

 

 

 

Komentarze 2 do “LUDZKOŚĆ NIE MOŻE LICZYĆ NA OSTRZEŻENIA O NADCHODZĄCYM KATAKLIŹMIE….”

  1. dziekan said

    CI WSPANIALI AMERYKANIE MAJĄ W DUPIE LUDZI ŁĄCZNIE ZE SWOIM NARODEM………….

    Polubienie

  2. […] LUDZKOŚĆ NIE MOŻE LICZYĆ NA OSTRZEŻENIA O NADCHODZĄCYM KATAKLIŹMIE…. […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: