edgier25

WordPress – Wiadomości

Kim Dzong Un Przywódca Korei Północnej zamordowany? KOLEJNE POLITYCZNE KŁAMSTWO CZY FAKT…?

Posted by edgier25 w dniu 11 lutego 2012


Czy podawana na Twitterze plotka może być prawdą? Czy syn zmarłego w grudniu dyktatora i obecny przywódca Korei PółnocPierwsze informacje na ten temat pojawiły się w chińskim serwisie mikroblogowym Weibo. Szybko rozlały się po całym internecie. Kim Dzong Un, następca Kim Dzong Ila,

Północnokoreański dyktator Kim Dzong Un

Jest prawdopodobne, że obecnie rządzące elity

obejmą władzę po moim ojcu posługując się

młodym następcą jako symbolem

Kim Dzong Nam

zginął dziś o świcie w zamachu w północnokoreańskiej ambasadzie w Pekinie – pisali internauci. Według rozpowszechnianych na blogach i forach doniesień, zamachowiec lub zamachowcy wdarli się do pomieszczeń zajmowanych przez północnokoreańskiego dyktatora i zastrzelili go. Potem zostali zabici przez ochroniarza. Czy to kolejna plotka, podobna do tych, jakie można było usłyszeć i przeczytać na temat poprzedniego dyktatora Korei Północnej? Wcześniej media co i rusz obiegały „informacje” o tym, że Kim Dzong Il został zamordowany lub zmarł, a jego miejsce zajął sobowtór. Niewykluczone, że tak jest i tym razem. Dopóki Kim Dzong Un nie pokaże się światu, internet będzie żył doniesieniami o jego śmierci. Korea Północna, choć jej gospodarka już dawno popadła w ruinę, jest mocarstwem atomowym. Broń nuklearna, jaką dysponuje, stwarza poważne zagrożenie w regionie Dalekiego Wschodu.nej nie żyje? Internet aż kipi od doniesień, że Kim Dzong Un został zastrzelony przez zamachowca.

******************************************************************************************************************

 

Ukrywają prawdę o Kim Dzong Unie? Rewelacje brata

im Dzong Nam nazwał przyrodniego brata, który przejął władzę w kraju, „figurantem” i poddał w wątpliwość jego zdolności przywódcze – podał serwis internetowy telewizji Fox News. Najstarszy syn zmarłego Kim Dzong Ila, obawia się, że północnokoreański reżim jest poważnie zagrożony upadkiem. 

Rewelacje opublikował Yoji Gomi, tokijski dziennikarz, który napisał książkę o dynastii Kimów, rządzącej od trzech pokoleń w Korei Północnej. Gomi twierdzi, że jego informacje pochodzą z wieloletniej elektronicznej korespondencji i siedmiogodzinnej rozmowy, którą przeprowadził z Kim Dzong Namem.

Kim Dzong Nam uważa, że jego brat Kim Dzong Un nie jest gotowy do przejęcia władzy. – „Będzie jedynie figurantem (…) Wątpię, by osoba przygotowywana do roli przywódcy jedynie przez dwa lata potrafiła rządzić.” To nie pierwszy raz, gdy Kim Dzong Nam krytykuje swojego brata. Wcześniej mówił, że ciężko tolerować sukcesję władzy przez trzy pokolenia

Czytaj więcej: Zdumiewające słowa starszego brata o Kim Dzong Unie

********************************************************************************************

Każdy myślący rozsądnie z trudem mógłby tolerować sukcesję dziedziczoną przez trzy pokolenia” – napisał Kim Dzong Nam w datowanym na 3 stycznia e-mailu wysłanym do dziennika. Redakcja utrzymuje, że wiadomość jest autentyczna. 

40-letni Kim Dzong Nam przyznał też, że nie rozumie, „w jaki sposób młody sukcesor po zaledwie dwóch latach przygotowania może być w stanie przejąć władzę absolutną”. Następcą zmarłego 17 grudnia Kim Dzong Ila, który po śmierci został uhonorowany tytułem „wiecznego przywódcy”, został jego najmłodszy syn, 28- lub 29-letni Kim Dzong Un

Sam Kim Dzong Il objął władzę po swoim ojcu Kim Ir Senie, założycielu komunistycznej dynastii Kimów, zmarłym w 1994 roku.

Kim Dzong Nam, syn Kim Dzong Ila z pierwszego małżeństwa, był uznawany za faworyta do sukcesji po ojcu, ale popadł w niełaskę. W 2001 roku został złapany na próbie przekroczenia japońskiej granicy na fałszywym paszporcie. Powiedział wówczas japońskim władzom, że chciał odwiedzić tokijski Disneyland. Od tego czasu wraz z żoną i dwójką dzieci mieszka za granicą: rezyduje w Makau, gdzie ma luksusową willę, lub w Pekinie.

Najstarszy z Kimów ostrzega również przed zapaścią gospodarczą ojczyzny. – „Bez reform i liberalizacji upadek gospodarki jest na wyciągnięcie ręki. Ale reformy i otwarcie mogą również zagrozić reżimowi” – cytuje Kim Dzong Nama japoński dziennikarz.

Kim Dzong Nam przez długi czas był wskazywany jako następca Kim Dzong Ila. W niełaskę ojca popadł w 2001 roku, gdy korzystając z fałszywego paszportu, próbował dostać się do Japonii. Tłumaczył wtedy, że chciał jedynie odwiedzić Disneyland.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: