edgier25

WordPress – Wiadomości

RELIGIE SĄ KOPIOWANE….??? TERAZ Faraon zwany Jezusem – BYŁ TEŻ KRÓL IZAS…

Posted by edgier25 w dniu 15 lutego 2012


*********************************************************Edgier25@wordpress.com

Z CZYSTO TEORETYCZNEGO PUNKTU WIDZENIA ISTNIENIOM BÓSTW NIE MOŻNA ZAPRZECZYĆ…..  , ALE SKORO SĄ ZAPISKI WCZEŚNIEJSZE I POKRYWAJĄCE SIĘ Z NASZĄ WIARĄ –  TO WARTO SIĘ PRZYJRZEĆ TEMU BLIŻEJ.

TUTAJ NASUWA  SIĘ PYTANIE …?  – SKORO KOŚCIÓŁ KATOLICKI KAŻDY ODŁAM RELIGIJNY NAZYWA SEKTĄ ROBIĄC TO BEZPARDONOWO – TO CZYM JEST NASZA WIARA  I OD JAKIEGO BOGA POCHODZI ???

*********************************************************Edgier25@wordpress.com


Teolog Llogari Pujol

Ten wywiad wywołał burzę. Teolog Llogari Pujol, były ksiądz, który stracił wiarę, twierdzi, że korzeni chrześcijaństwa powinniśmy szukać pięć tysięcy lat temu, w starożytnym Egipcie. Faraon był wtedy uważany za boga-człowieka, zrodzonego z dziewicy i zmartwychwstającego po śmierci. 

Llogari Pujol: Boże Dziecię nie narodziło się 2 tysiące lat temu…

To wiadomo, jest różnica w kalendarzu o dwa, trzy lata… 

Nie, nie o to mi chodzi, mam na myśli okres sprzed 5000 lat. Idea dziecka-boga zrodziła się około 3000 roku przed Chrystusem.

Jak to? O jakim dziecku-bogu pan mówi? 

O faraonie! O postaci faraona w starożytnym Egipcie: uważano go za syna boga.

Nie widzę związku między faraonem a Jezusem. 

Jest związek: Jezusowi przypisano nauki i cechy faraona. Zbieżności są niezliczone! Już 3 tysiące lat temu faraona uważano za syna boga, tak jak potem Jezusa. Faraon był człowiekiem, a zarazem bogiem jak Jezus. Jego matce zwiastowano boskie poczęcie, tak jak potem poczęcie Jezusa. Faraon był pośrednikiem między ludźmi a bogiem, jak potem Jezus. Faraon zmartwychwstał, jak potem Jezus. Faraon wstąpił do nieba, jak potem Jezus. . .

A czy pan zna słowa modlitwy Ojcze Nasz, którą podobno ułożył Jezus i nauczył jej ludzi?

Oczywiście: ?Ojcze nasz, który jesteś w niebie, święć się imię Twoje… ? 

Ta modlitwa znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem i jest znana jako ?Modlitwa ślepca?. W tym samym tekście znajdują się także słowa, które później staną się ?Błogosławieństwami? Jezusa. Proszę posłuchać, cała teologia starożytnego Egiptu pojawi się w Jezusie. Również Stary Testament (600 lat przed Chrystusem) jest przeniknięty monoteizmem faraona Aketona (1360 r. przed Chrystusem).

Wróćmy do boskiego poczęcia Jezusa. 

Teogamia (małżeństwo boże) pochodzi z Egiptu: bóg zapładnia królową i rodzi się nowy faraon. Jest też tekst egipski (w języku demotycznym) z 550 r. przed Chrystusem, ?Opowieść Satmiego?, w której czytamy: ?Cień boga pojawił się przed Mahitusket i oznajmił jej: Będziesz miała syna, którego będą zwać Si-Osiris?. Czy to coś panu przypomina?

Anioła ze zwiastowania, Maryję… 

A powiedzieć panu, co znaczy Mahitusket? ?Łaski pełna?. A Si-Osiris znaczy ?syn boga?, czyli syn Ozyrysa.

Kim jest Satmi w tej opowieści? 

Mężem Mahitusket. Satmi znaczy ?ten, który czci boga?. To samo uczyni później Józef, zwany w Ewangelii ?sprawiedliwym?.

Potem Herod będzie chciał zabić Jezusa..

W mitologii egipskiej Set chce zabić dziecko imieniem Horus. Jego matka Izyda ucieka więc z nim. Tak jak Święta Rodzina ucieka do Egiptu.

A co z mirrą, kadzidłem i złotem?

Egipcjanie uważali je za emanacje boga Ra: złoto było jego ciałem, kadzidło jego zapachem, a mirra jego nasieniem.

A obrzezanie Jezusa? 

To rytuał wśród kapłanów egipskich. W opowieści Satmiego Ozyrys, w wieku 12 lat, dyskutuje jak równy z równym z mędrcami w świątyni. Tak jak Jezus, o czym opowiada Ewangelia.

Co pan powie o chrzcie Jezusa? 

Proszę spojrzeć na ten obraz: kapłan chrzci faraona wodą z Nilu… To wszystko znajduje się w starych tekstach, na egipskich obrazach i płaskorzeźbach. Proszę spojrzeć na ten obraz z 300 r. przed Chrystusem: król Ptolomeusz korzy się przed Izydą, a ona mu mówi: ?Dam ci wszystkie królestwa Ziemi?. W Ewangelii szatan kusi Jezusa mówiąc to samo, słowo w słowo.

Co pan sądzi o cudach Jezusa? 

Widzi pan ten obraz uczty? Znajduje się on na grobie egipskim w Paheri (1500 lat przed Chrystusem). Przedstawia zamienienie wody w wino przez
faraona. Tego samego cudu dokona Jezus w Kanie Galilejskiej. I proszę policzyć dzbany.

Jeden, dwa, trzy… sześć. O co chodzi? 

W cudzie, jakiego dokonał Jezus, jest też sześć dzbanów. Teologowie ciągle zadają sobie pytanie, dlaczego sześć. A no dlatego, że skopiowano opowieść egipską.

Czy to również faraon pomnożył chleb i ryby? 

Nie, uczynił to bóg Sobk, o czym opowiadają ?Teksty z piramid?, z 3000 roku przed Chrystusem. Sobk to bóg-krokodyl. Daje biały chleb i ryby ludziom na brzegu jeziora Faiun. I chodzi po wodach tego jeziora! Jeszcze jedna ciekawostka: na gotyckich malowidłach przedstawiających cudowny połów ryb przez apostołów odkryłem, że te ryby to specjalny gatunek żyjący tylko w Nilu.

Są jeszcze jakieś inne paralele? 

Opowieść o Sinhue (2000 r. przed Chrystusem). Jest on księciem, który boi się objąć władzę, opuszcza pałac, udaje się na pustynię, między Beduinów, gdzie grozi mu wiele niebezpieczeństw.

Ale Jezus wjeżdża triumfalnie do Jerozolimy. 

Tak, jak ?król?… i na ośle. Czyli jako zwycięzca nad złem. Osioł w Egipcie oznaczał Seta, boga, który zabił Ozyrysa i którego pokonał Horus, syn Ozyrysa, i dosiadł go.

A co z Ostatnią Wieczerzą? 

Ozyrys, bóg zboża, umierający co roku, pozwalał Egipcjanom żywić się swoim ciałem (chlebem). W ?Tekstach z piramid? zwany jest także ?panem wina?. Ozyrys daje Izydzie do picia z kielicha swoją krew, by pamiętała o nim po jego śmierci.

Czy zmartwychwstanie i wniebowstąpienie są także kalką teologii faraońskiej? 

Istniał rytuał ?zmartwychwstania? zmarłego faraona ? uczestniczyły w nim kobiety ? po czym wstępował on do nieba.

Czy Jezus świadomie powtarzał te wzory, czy też dopisali to potem ewangeliści? 

Moja teza jest inna: Ewangelie zostały napisane przez uczonych żydowsko-egipskich kapłanów ze świątyni Serapisa w Sakkarze, w Egipcie, którzy słowo po słowie przetłumaczyli teksty egipskie.

La Vanguardia

Llogari Pujol (ur. w 1939 r.), Katalończyk, były ksiądz, studiował teologię na uniwersytecie w Strasburgu, biblista, badacz tekstów staroegipskich. Wspólnie z żoną napisał ostatnio książkę ?Jezus, 3000 lat przed Chrystusem. Faraon zwany Jezusem?.

*********************************************************Edgier25@wordpress.com

KRÓL IZAS  –  WARTO PRZYPOMNIEĆ

Król Izas

Opublikowano: 27.11.2011 | Kategorie: Publicystyka, Wierzenia

Kiedy usiłujemy znaleźć historyczne fakty potwierdzające istnienie Jezusa – twórcy chrześcijaństwa – natrafiamy niemalże na próżnię. Być może jednak poszukiwania takie idą w złym kierunku, bo w przeszłości dokonano wielu zabiegów (z wielu powodów), aby nigdy nie dotrzeć do niepodważalnych śladów istnienia historycznego Jezusa.

Sytuacja jednak zmieni się w sposób diametralny gdy przyjąć, że osobą, którą dziś wspominamy jako Jezusa Chrystusa był opisywany przez żydowskiego historyka Józefa Flawiusza, prominentnego członka klasy kapłańskiej – niejaki Jezus z Gamali. Jezus z Gamali był radykalnym wodzem sekty judejskiej zwanej Czwartą Sektą lub Galilejczykami. Przewodził on 600 zbuntowanym rybakom. To dlatego w Nowym Testamencie często w odniesieniu do Jezusa mówi się, że był „Galilejczykiem” lub „Rybakiem ludzi”. Jezus z Gamali był także wysokim kapłanem w Jerozolimie. Szukając dodatkowych informacji na temat jego osoby w Talmudzie (a także w badaniach prof. Roberta Eisenmana) znajdujemy, że Jezus (z Gamali) był mężem Marii z Betanii, która okazała się być biblijną Marią Magdaleną…….

CIĄG DALSZY NA STRONIE    ……….  link kliknij w text

*********************************************************Edgier25@wordpress.com

Komentarzy 6 do “RELIGIE SĄ KOPIOWANE….??? TERAZ Faraon zwany Jezusem – BYŁ TEŻ KRÓL IZAS…”

 1. dziekan said

  LUDZIE KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO BOJĄ SIĘ TYCH TEMATÓW BO ALBO WCALE NIE CHCĄ ROZMAWIAĆ – LUB TEŻ UDAJĄ NIE ZNAJOMOŚĆ TEMATU…..

  NIC DZIWNEGO TO W KOŃCU I ICH ZAWÓD I DOCHODOWE ŹRÓDŁO UTRZYMANIA

  Polubienie

 2. miziaforum said

  ZGADNIJ KTO TO ??

  http://www.24opole.pl/393420,Oddam-OPOLE_MICHURSKA_ELZBIETA,ogloszenie.html

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=MI&katalogId=2&subpageKatalogId=2&pageNo=1&nameId=25179&osobaId=50561&am

  Polubienie

 3. miziaforum said

  UWAGA NOWY CIEKAWY BLOG Z ARTYKUŁAMI STARYCH SPRAWDZONYCH
  BLOGOWICZÓW
  http://opolczyk.wordpress.com/2012/02/16/slowianska-historia-polski/#comment-20

  Polubienie

 4. opolczyk said

  Dziekan:

  Pozwolę sobie na słówko o Joszue, zwanym Jezusem. Po aramejsku imię jego oznacza „Jahwe jest zbawieniem”. A kim jest Jahwe – nie trzeba przypominać – to biblijny, plemienny, żydowski bóg. Który sam o sobie mówił, że jest mściwy i zazdrosny, który pomógł Izraelitom obrabować Egipcjan i wymordować Kanannejczyków.
  W tzw. „modlitwie pańskiej” Joszue tak kazał się modlić (w komplecie żydowskim) apostołom: „Ojcze nasz…I nie wódź nas na pokuszenie…”
  Joszue wiedział, że to nie szatan, nie Lucyfer (Lucyfer to „Niosący światło” – anioł zbuntowany przeciwko mściwemu i podstępnemu Jahwe), a właśnie Jahwe jest „kusicielem”. Dlatego kazał się do tego podstępnego modlić aby wyznawców nie wodził na pokuszenie. I jeszcze tego podstępnego Jahwe nazywał dobrym ojcem.

  A skoro wiemy, że żydo-chrześcijański bóg Jahwe jest mściwy i zazdrosny, wielokrotnie depopulujący w ST ludzi, to jak możemy się dziwić, że jego wyznawcy na przestrzeni 2 tys lat rozlali morze krwi. Sama tylko Wojna Trzydziestoletnia, w której niemieccy katolicy mordowali się z niemieckimi protestantami kosztowała życie 1/3 mieszkańców wszystkich państw niemieckich. Istny religijny holokaust. No i wyglądało to tak, że jedni i drudzy modlili się do tego samego boga: „…i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom” – a chwilę potem szli rżnąć i mordować pobratymców.

  Do czego prowadzi jahwistyczny fanatyzm, widać na tym filmiku.

  Pozdrawiam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: