edgier25

WordPress – Wiadomości

W GROBOWCU KRÓLA MIESZKA I – ZNALEŹLI KSIĘDZA….. GAFA !!

Posted by edgier25 w dniu 17 lutego 2012


Historyczna sensacja? Mieszko to nie Mieszko

Co istotne dla nauki ?  To fakt okłamywania narodu przez setki lat i wprowadzania w błąd Polaków ……..  Tak rodzą się brednie , które wpajane są z pokolenia na pokolenie .  Tworzony obraz historii można sobie w dupę włożyć i wielokrotnie pomnożyć  ……

PYTANIA MOŻEMY ZADAWAĆ SAMI SOBIE – GDZIE SZUKAĆ PRAWDZIWEJ HISTORII POLSKI , A JAK JUŻ ZNAJDZIEMY TO CZY ONA JEST PRAWDZIWA  ??

 

 

**************************************************************Edgier25@wordpress.com

Sensacyjne odkrycie naukowców! Tajemnica grobu Mieszka I wyjaśniona? (fot. PD)

Mieszko I mógł zostać pochowany w zupełnie innym miejscu, niż dotychczas sądzono – wynika z przeprowadzonych ostatnio prac archeologicznych. W grobowcu, który postrzegany był dotąd, jako miejsce, w którym spoczęły szczątki twórcy polskiej państwowości, zostały złożone prawdopodobnie zwłoki dostojnika kościelnego. Mógł nim być biskup Jordan. O sensacyjnym odkryciu poinformowała na swoich łamach „Gazeta Wyborcza”. 

Przez lata, miejsce pochówku pierwszego chrześcijańskiego władcy Polski pozostawało nieznane. Wszystko zmieniło się w 1952 r., kiedy w katedrze poznańskiej odkryto dwa stare grobowce – oba puste. Na podstawie badań archeologicznych oraz znanych wcześniej materiałów źródłowych – w tym relacji Jana Długosza – historycy ustalili wówczas, że jeden z grobowców może stanowić miejsce pochówku Mieszka I… I przez ponad pół wieku tak właśnie sądzono. 

Teraz okazuje się jednak, że przez lata wszyscy mogliśmy tkwić w błędzie. Do zrewidowania upowszechnianych przez blisko 60 lat informacji przysłużył się fragment wykonanej z kamienia płytki, należącej do przenośnego ołtarzyka, na którym zgodnie z dawnym zarządzeniem papieskim odprawiono msze, a nie do grobowca – poinformowała „Gazeta Wyborcza”. W związku z powyższym, niemożliwe jest, by w grobowcu spoczęła osoba świecka. Wiele wskazuje na to, że mogiła uznawana dotąd za grób Mieszka I była miejscem pochówku zmarłego pod koniec X w. biskupa Jordana. 

Wg profesora Przemysława Urbańczyka z Polskiej Akademii Nauk, Mieszko I mógł zostać pochowany w kaplicy Najświętszej Marii Panny, na poznańskim Ostrowie Tumskim. Tam podczas przeprowadzonych niedawno prac znaleziono bowiem niszę, w której kiedyś znajdować mógł się grób. 

 

**************************************************************Edgier25@wordpress.com

Reklamy

Jedna odpowiedź to “W GROBOWCU KRÓLA MIESZKA I – ZNALEŹLI KSIĘDZA….. GAFA !!”

  1. edgier25 said

    TO COŚ NA TAKIEJ ZASADZIE ………….. AGNIESZKA JUŻ TU NIE MIESZKA , A MIESZKO WCALE…………!!!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: