edgier25

WordPress – Wiadomości

AKTYWNOŚĆ SŁONECZNA WZRASTA – 5 ROZBŁYSKÓW – 2 W KIERUNKU ZIEMI c klass Flare

Posted by edgier25 w dniu 26 lutego 2012


NIE MA WIĘKSZYCH POWODÓW DO ZMARTWIEŃ

http://iswa.gsfc.nasa.gov/downloads/20120224_074100_anim.tim-den.gif

***********************************Edgier25@wordpress.com

 

 

***********************************Edgier25@wordpress.com

 

Aktywność słoneczna utrzymywała się na dość niskim poziomie mimo to doszło do nagłej eskalacji i skończyło się na kilku wyrzutach koronalnych. Dotarcie

plazmy do Ziemi spodziewane jest 27 lutego i wtedy może nas czekać kolejna burza magnetyczna, która potrwa prawdopodobnie aż do 28 lutego.

 

File 19885

 

Na Słońcu doszło do erupcji, która 24 lutego zapoczątkowała kilkawydarzeń typu koronalny wyrzut masy (CME). Pierwszy z CME był skierowany na północ gwiazdy, a drugi był skierowany w Ziemię. Spodziewana jest burza magnetyczna G2, już rośnie poziom protonów.

***********************************Edgier25@wordpress.com

OPIS ZNZ

Reklamy

Komentarze 2 to “AKTYWNOŚĆ SŁONECZNA WZRASTA – 5 ROZBŁYSKÓW – 2 W KIERUNKU ZIEMI c klass Flare”

 1. dziekan said

  ROSJA : NAUKOWCY PRZEWIDUJĄ 8 SILNYCH WYBUCHÓW NA SŁOŃCU W 2012 ROKU
  Przewidywania rosyjskich specjalistów sugerują, że w bieżącym roku dojdzie eskalacji zjawisk słonecznych. W ich wyniku zakłóceniu mogą ulegać urządzenia na Ziemi i w jej pobliżu.
  X flare
  “W pierwszej połowie 2012 r. prawdopodobne jest wzmożenie aktywności słonecznej. Przewiduje się dużą liczbę silnych rozbłysków słonecznych, niektóre z nich wyślą w naszą stronę wiązki naładowanych protonów.” – głosi prognoza rosyjskiego ministerstwa sytuacji nadzwyczajnych przygotowana na 2012.

  Skutki burz magnetycznych, szczególnie wyraźnie odczuwane są przez osoby cierpiące na choroby układu krążenia i mające zwiększone ciśnienie krwi czy bóle głowy. W wyniku takich zdarzeń może również awarii i linii transmisji radiowej.Według władz, “prawdopodobnie o 20-40 procent zwiększy się intensywność naporu protonów, co zwiększa o jedną trzecią ryzyko zakłócenia elektroniki wysokoorbitalnyh satelitów”.

  “Przewiduje się od 25 do 35 burz geomagnetycznych, z których 3 do 8 będzie sklasyfikowanych, jako duże i bardzo duże. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz wyższych kategorii szacowana jest na 20%.” – Czytamy w dokumencie.

  Według władz, w roku 2011, aktywność słoneczna wzrastała, co widać po ilości rozbłysków. W szczególności, tych o klasie wyższej niż M1, których było 106, 19 z nich uznano za największe. Najmocniejszy z nich został sklasyfikowany, jako X6.9. W ciągu ostatnich 37 lat było 35 rozbłysków słonecznych klasy X7 i powyżej.

  Według prognoz ministerstwa, 2012 będzie porównywalny w aktywności słonecznej do lat 1998-1999 i 2004-2005, znacznie bardziej aktywnych niż w latach 2007-2010, ale spokojniejszych niż lata 2000-2001 i 2003.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: