edgier25

WordPress – Wiadomości

SZYKUJE SIĘ WIELKIE „BUM” NA RYNKU PRACY…. ???!!!!

Posted by edgier25 w dniu 4 marca 2012


ILE TEN PLAN WNIESIE DOBREGO I ILE ZŁEGO ???

Dobre wiadomości na pewno ucieszą przysłowiowego Kowalskiego , który myśli że łatwiej osiągnie wyznaczony cel i dostęp – NIC BARDZIEJ MYLNEGO !! Bramy pootwierają się dla wszelkiej maści skorumpowanych , nadzianych kasą jego mości w pewnym sensie powiązanych już w przeszłości paragrafem z danym zawodem . Taki Kowalski nie będzie miał siły przebicia w niektórych profesjach .  Tu na usta się ciśnie , żeby to powiedzieć – znowu otwierają furtkę   żydom  z polskimi nazwiskami  w zawodach nie fizycznych.

Gowin „otwiera” zawody

– My dziś wyjmujemy pierwszą cegłę w murze. Od deregulacji zawodów reglamentowanych rozpocznie się proces poszerzania i przywracania wolności gospodarczej Polaków – tak o przygotowywanym przez resort sprawiedliwości „otwarciu” zawodów regulowanych mówił minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Przedstawił też premierowi listę profesji, do których dostęp ma zostać ułatwiony.

Donald Tusk spotkał się w sobotę z Gowinem w ramach podsumowania pierwszych stu dni rządu. Minister zapowiedział, że jeszcze w kwietniu do Sejmu, po zakończeniu konsultacji przewidzianych na marzec, może trafić pierwsza transza deregulacyjna obejmująca 49 zawodów. W sumie reglamentacją objętych jest około 380 profesji.W jakich zawodach będzie łatwiej?

W zawodach prawniczych Gowin chce skrócić aplikacje adwokackie i radcowskie.

Ułatwienia planuje też w dostępie do zawodu notariusza, komornika, doradcy zawodowego, pilota wycieczek, syndyka, geodety, trenera sportowego, zarządcy nieruchomości, geodety, pracownika agencji ochroniarskich, spawacza w zakładach górniczych, detektywa i innych.

Część zawodów otwarta w tym roku?

Gowin liczy, że w Sejmie opozycja wzniesie się ponad „partykularyzmy partyjne” i choć część posłów PiS oraz Ruchu Palikota zagłosuje za taką zmianą przepisów.

– Dla PiS to był sztandarowy projekt. Janusz Palikot miał komisję, która działała w tym kierunku. Ja robię to, czego on nie zrobił – dodał Gowin. Jak powiedział, w przypadku 40 zawodów deregulacja wymaga zmiany ustawowej, a w 9 – zmiany rozporządzeń. Według niego, część zawodów może się stać otwartymi w tym roku, w niektórych wypadkach zaplanowano vacatio legis.

Minister z „pozytywną szajbą”

Po spotkaniu premier zapewnił, że będzie wspierał Gowina w jego działaniach. – Umówiliśmy się, że będziemy cyklicznie spotykali się z szefami innych resortów zawsze wtedy, kiedy pojawią się blokady urzędników z innych dziedzin – zaznaczył premier. Dodał, że z deregulacją zawodów jest trochę tak, że generalnie wszyscy są „za”, ale jak się pojawia konkretny projekt, to „niektórzy tchórzą, tak jak to jest dzisiaj w przypadku Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u”.

– Kiedy nagle słyszymy, że oni zawsze byli za deregulacją zawodów, ale… i po „ale” jest dwukropek, i są tłumaczenia, dlaczego boją się oporu korporacji, ponieważ każda korporacja bez wyjątku będzie chroniła tę zasadę ograniczonego dostępu do zawodu z oczywistych względów. Niestety ten brak odwagi jest dość charakterystyczny w polskim życiu publicznym – mówił premier.Początek „przywracania wolności gospodarczej”

Według Gowina, od deregulacji zawodów reglamentowanych rozpocznie się proces poszerzania i przywracania wolności gospodarczej Polaków. Minister stwierdził, że sprawa „otwarcia” zawodów regulowanych to jedno z głównych postawionych przed nim zadań.

– W Polsce jest najwięcej grup uprzywilejowanych, jest największe spętanie wolności gospodarczej i przedsiębiorczości Polaków. Premier postawił mi zadanie, aby w tej kadencji zmniejszyć tę rekordowo niechlubną liczbę blisko 400 zawodów reglamentowanych co najmniej o połowę – mówił Gowin.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: