edgier25

WordPress – Wiadomości

NWO – CHIPY – Interfejs mózg-maszyna staje się rzeczywistością

Posted by edgier25 w dniu 10 marca 2012


Interfejs mózg-maszyna staje się rzeczywistością.

Być może fikcja stanie się faktem………

Różne modele Terminatorów

Naukowcy są obecnie w stanie przetłumaczyć ludzką mowę do komputerowo generowanych sygnałów, które następnie można przesyłać z powrotem do mózgu w postaci ludzkiej mowy.

Choć dla niektórych może to wydawać się przełomowym odkryciem, Uniwersytet Kalifornijski nie jest bynajmniej jedyną instytucją pracującą nad tą technologią i nie jest to jedyna instytucja odnosząca sukces na tym polu.

W artykule opublikowanym w „Daily Mail” pt. „Nadchodzą cyborgi! Mózgi z wszczepianymi chipami dla zastąpienia „wadliwych” części,” Rob Waugh opisuje udane prace badawcze realizowane przez naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie w odniesieniu do zdolności tworzenia i instalowania układów komputerowych do mózgu, które mogą zastąpić i kontrolować funkcje motoryczne.

Pod pozorem rozwijania technologii, które mogłyby ewentualnie pomóc osobom cierpiącym na chorobę Parkinsona, naukowcy z Tel Avivu zasadniczo stworzyli układ, który może zastąpić podstawowe funkcje motoryczne, takie jak mruganie. Naukowcom udało się wszczepić te obwody do mózgu szczura.

Obwody są ze sobą powiązane w taki sposób, że działają, jak to Waugh opisuje „móżdżek robota,” obszar mózgu odpowiedzialny za koordynację ruchów. Po podłączeniu do mózgu, móżdżek „odbiera, interpretuje i przekazuje informacje sensoryczne z pnia mózgu, ułatwiając komunikację między mózgiem a ciałem.”

DARPA chce stworzyć surogaty dla żołnierzy. W filmie „Avatar” ludzie podłączali się do interfejsu mózg-maszyna, poprzez który byli w stanie kontrolować gigantyczne hybrydy człowieka i obcego.

To tylko film, ale dla DARPA (US Defense Advanced Research Projects Agency), wcale nie jest to przeszkodą: agencja chce aby tego rodzaju system był realny, po prostu wymieniając „genetycznie stworzoną hybrydę człowieka z obcym” na „roboty”.

W swoim budżecie na 2012 rok, DARPA zdecydowała się wydać 7 mln dolarów na „Projekt Avatar”, którego cel jest następujący: „Rozwój interfejsów i algorytmów, które umożliwią żołnierzom na skuteczne współdziałanie z pół-autonomicznymi dwunożnymi maszynami, które pozwolą na działanie jako surogat żołnierza”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: