edgier25

WordPress – Wiadomości

Apokalipsa roku 2012? NASA zabrała głos…

Posted by edgier25 w dniu 11 marca 2012


Czy wszystko wiedząca NASA  byłaby w stanie powiadomić ludzkość o

nadchodzącym KATAKLIŹMIE ??? ,

a to trąca troszkę pesymizmem znając Amerykańskie podejście do prawdy z

pozycji wszech mocarza. 

Apokalipsa roku 2012? NASA zabrała głos

Gdyby przeprowadzić sondę uliczną, szybko mogłoby się okazać, że więcej ludzi kojarzy zainaugurowany niedawno rok 2012 ze słynnąprzepowiednią Majów, niż z organizowanymi przez Polskę wespół z Ukrainą Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Zdarza się, że nawet u ludzi, którzy nie wierzą w przepowiednie i nie dają się terroryzować przez siejące na każdym kroku grozę media, występuje nuta niepokoju związana z rozpoczętym dopiero co rokiem. Aby uspokoić nieco atmosferę, z ciekawą inicjatywą wyszła NASA. Amerykańska agencja kosmiczna odpowiedziała na najczęściej zadawane pytania dotyczące potencjalnego końca świata w 2012 r. Pozostaje tylko pytanie, czy idea ta nie odniesie efektu odwrotnego i nie pogłębi strachu u niektórych.

Dziwna obawa, którą wyraźnie czuć w powietrzu, nie jest oczywiście domeną Polaków. Uczucie strachu, do złudzenia przypominające lęki towarzyszące swego czasu nadejściu nowego milenium, pojawia się u ludzi pod każdą szerokością geograficzną. Wydarzenia ostatnich dni (huraganowe wiatry; „prężenie muskułów” przez Iran czy doniesienia na temat ptaków, które masowo spadają na ziemię) nie łagodzą sytuacji. Pokłosiem coraz bardziej minorowych nastrojów jest projekt amerykańskiej agencji kosmicznej, która w swoim oficjalnym serwisieinternetowym rozwiewa największe wątpliwości związane z przełomem roku 2012.

Naukowcy z NASA starają się uspokoić najbardziej wystraszonych internatów, choć trzeba przyznać, że niektóre odpowiedzi nie porażają siłą argumentów.

Na jakiej podstawie eksperci twierdzą, że w 2012 r. ludzkość nie zetknie się z zagrożeniem, które zagrozi jej bytowi?

„Nic złego nie spotka Ziemi w 2012 r. Nasza planeta dobrze radziła sobie przez ponad 4 miliardy lat, a godni zaufania naukowcy na całym świecie nie wiedzą nic o żadnym zagrożeniu związanym z rokiem 2012” – możemy przeczytać w serwisie NASA.

Zdaniem badaczy, obecne szaleństwo do złudzenia przypomina to, co działo się w 2003 r. Właśnie wtedy wiele osób wierzyło, że w maju tamtego roku w naszą planetę uderzy mityczna planeta Nibiru, której „przyjście” zwiastowali Sumerowie. Nic podobnego jednak się nie stało. W związku z tym, koniec świata został „przesunięty” na grudzień 2012 r. Naukowcy twierdzą jednak, że w grudniu 2012 r. także nic podobnego się nie wydarzy. Nie należy się spodziewać, że w powierzchnię Błękitnej Planety uderzy w najbliższym czasie jakiś obcy obiekt.

„Opowieści o Nibiru i innych nieobliczalnych planetach to internetowy żart. Nie ma podstaw, które uwiarygodniałyby te twierdzenia. Jeśli Nibiru albo Planeta X byłyby prawdziwe i kierowałyby się w stronę Ziemi, astronomowie śledziliby je przez przynajmniej 10 ostatnich lat, a teraz można by było je ujrzeć gołym okiem” – uspokaja NASA. ( to ostatnie stwierdzenie daje dużo do myślenia podając szacunkową datę prowadzenia obserwacji)

poniższa tabela pokazuje nam parę zagrożeń z kosmosu to jest tylko miesiąc marzec  , których

szacunkowa odległość od ziemi jest bezpieczna…..  ,

a co by się stało gdyby taki kamień został wytrącony ze swojego toru…????

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Apokalipsa roku 2012? NASA zabrała głos…”

  1. I like the helpful information you provide in your articles.
    I’ll bookmark your weblog and check again here frequently. I am quite certain I will learn many new stuff right here! Good luck for the next!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: