edgier25

WordPress – Wiadomości

Abonament rtv dla każdego, kto ma w domu prąd. ŚWINIA DOSTAŁA ATAKU CHCE WIĘCEJ….

Posted by edgier25 w dniu 15 marca 2012


POMYSŁ NA ŚCIĄGALNOŚĆ WEDŁUG KRRIT

Masz w domu prąd? Znaczy, że możesz odbierać programy radiowe i telewizyjne i podłączać komputer. A to oznacza, że musisz płacić abonament – tak rozumują autorzy tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej, którą za kilka tygodni zamierza przedstawić KRRiT. Jej przewodniczący Jan Dworak zastrzegał jednak w radiowej Trójce, że „nie będzie to opłata od gniazdka elektrycznegoopłata przy okazji płacenia za energię elektryczną”.

 Przeszczepy świńskich organów nadzieją dla pacjentów

                                             NO TO MASZ PECHA  Z TYM GNIAZDKIEM !!

Dworak powiedział, że w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji istnieją dwa projekty nowelizacji ustawy medialnej. Pierwszy obejmuje zmiany, które powinny zostać wprowadzone jak najszybciej, a drugi zasadnicze zmiany, wymagające konsultacji społecznych. Pierwszy projekt ma być gotowy w ciągu kilku tygodni. Uwzględnia on m. in. wyroki Trybunału Konstytucyjnego, dotyczące opłat koncesyjnych, które powinny być ściągane, oraz uszczelnienie obecnego system zbierania abonamentu. W drugim projekcie Rada proponuje m.in., by budżet państwa opłacał abonament za osoby, które ustawowo są z tego    zwolnione.

Chodzi o kwotę rzędu 650 mln zł rocznie.W pierwszej tzw. małej nowelizacji znajdą się „niezbędne zmiany, które muszą być wprowadzone szybko”. – Trzeba doprowadzić do tego, aby osoby, które nie zarejestrowały odbiorników, miały poczucie, że jeśli tego nie zrobią, to grożą im pewne konsekwencje – mówił Jan Dworak. Zapowiedział, że KRRiT przedłoży zmianę dotyczącą płacenia abonamentu, które „będą się opierać na założeniu, że płacić musi każdy, kto ma w mieszkaniu energię elektryczną, ma radio, telewizor lub komputer”. W związku z tym już nie będzie trzeba rejestrować odbiorników, ale jeśli ktoś nie ma żadnego z tych urządzeń, to może wystąpić o zwolnienie z abonamentu. Jak podkreślił Dworak, „nie będzie to jednak opłata od gniazdka elektrycznego ani opłata przy okazji płacenia za energię elektryczną”.

Podobne pomysły na poprawienie ściągalności abonamentu KRRiT proponowała już w pierwszej połowie 2010 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: