edgier25

WordPress – Wiadomości

Wychodzi na to ,że każdy pedał pasuje do roweru …………?

Posted by edgier25 w dniu 15 marca 2012


Czy Donald Tusk nie dokończy kadencji na stanowisku premiera? Według informacji „Uważam Rze” tak się stanie, bowiem szef PO ma być jedynym kandydatem EPP (Europejskiej Partii Ludowej – ugrupowanie, do którego w Parlamencie Europejskim należy PO i PSL) na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej w 2014 roku. – Czas nadszedł. Mamy pogodę na Europę Środkowo-Wschodnią – tak Danuta Huebner komentuje dla Onetu powyższe doniesienia.

„Uważam Rze” powołuje się na dwa niezależne źródła tej informacji i zaznacza, że to nie przymiarki sondażowe, tylko podjęte już konkretne decyzje. Wybór nowego szefa KE – obecnym jest Portugalczyk Jose Barroso – ma nastąpić po czerwcowych wyborach do europarlamentu w 2014 roku.Donald Tusk, fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Według gazety informacja, że Donald Tusk będzie kandydatem EPP ma zostać ogłoszona już przed wyborami, w trakcie kampanii wyborczej. Kandydata na szefa KE zgłasza wygrana partia, którą najprawdopodobniej będzie EPP. Angela Merkel i Nicolas Sarkozy mieli już podobno wyrazić poparcie dla kandydatury Tuska.

Huebner: nadszedł czas, mamy pogodę na Europę Środkowo-Wschodnią

– Czas nadszedł. Mamy pogodę na Europę Środkowo-Wschodnią – tak Danuta Huebner komentuje doniesienia o tym, że jedynym kandydatem Europejskiej Partii Ludowej na stanowisko szefa Komisji Europejskiej ma być premier Polski Donald Tusk (PO). Jak jednak dodaje w rozmowie z Onetem była komisarz, jest stanowczo za wcześnie na szafowanie nazwiskami.

W rozmowie z Onetem Danuta Huebner (obecnie europosłanka PO) stwierdza, że „na pewno nie ma żadnego powodu, aby szefem Komisji Europejskiej nie miał zostać ktoś z Polski albo, mówiąc ogólniej, nowych państw członkowskich Unii”. Studzi jednak emocje.

Czy Donald Tusk powinien zostać szefem Komisji Europesjkiej? A może na czele KE powinien stać inny Polak? Wypowiedz się na forum!

Huebner podkreśla, że dziś jeszcze nie powinno się dyskutować nt. kandydatur na szefa KE, bo nie wiadomo, kto będzie partnerem w negocjacjach. W wielu państwach europejskich – z Francją i Niemcami na czele, a one grają w UE pierwsze skrzypce – mają się odbyć, jeszcze przed wyborem szefa Komisji, wybory krajowe – prezydenckie bądź parlamentarne. Zatem, uważa Huebner, nie ma pewności, że to Nicolas Sarkozy i Angela Merkel będą stroną w rozmowach czy ktoś inny.

Jak mówi nam była komisarz, w Parlamencie Europejskim i w środowisku samej KE nie słychać jeszcze dyskusji nt. przyszłych instytucji UE. – Trzymam kciuki, ale dajmy sobie trochę czasu – stwierdza.

Podkreśla przy tym, że łatwo spalić kandydata, jeśli za wcześnie pojawia się jego nazwisko. – Strategiczne wybory są przygotowywane w sposób bardzo dyskretny – zwraca uwagę.

Huebner mówi Onetowi przy tym, że w ostatnich kilku latach wizerunek Polski znacznie się polepszył i uchodzimy za kraj dobrze zarządzany, mimo wewnętrznych waśni. – Nie ma powodu, aby myśleć, że ktoś z Polski nie mógłby zostać szefem Komisji Europejskiej – podsumowuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: