edgier25

WordPress – Wiadomości

CHAMENEI: IRAN ODPOWIE NA KAŻDY ATAK IZRAELA LUB USA

Posted by edgier25 w dniu 20 marca 2012


„Amerykanie popełniają wielki błąd”

Irański przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei oświadczył we wtorek, że w obliczu agresji ze strony USA czy Izraela Iran odparuje każdy atak. Zachód chce wymóc na Iranie wstrzymanie programu nuklearnego, obawiając się, że dąży on do budowy broni atomowej.

      Nie mamy broni nuklearnej i nie będziemy jej budować, lecz w obliczu agresji ze strony wrogów, czy to Ameryki czy reżimu syjonistycznego, w celu obrony własnej zaatakujemy w taki sam sposób, jak wrogowie zaatakują nas.

ajatollah Ali Chamenei

– Nie mamy broni nuklearnej i nie będziemy jej budować, lecz w obliczu agresji ze strony wrogów, czy to Ameryki czy reżimu syjonistycznego (Izraela), w celu obrony własnej zaatakujemy w taki sam sposób, jak wrogowie zaatakują nas – powiedział Chamenei w orędziu z okazji irańskiego Nowego Roku, nadawanym na żywo w telewizji.

– Amerykanie popełniają wielki błąd, jeśli sądzą, że przez grożenie zniszczą irański naród – dodał Chamenei, który przemawiał do tysięcy wiernych w świątyni imama Rezy w Meszhedzie.

USA i Izrael nie wykluczają ataku na Iran z powodu jego programu nuklearnego, który, ich zdaniem, służy jako pretekst do budowy broni nuklearnej. Teheran utrzymuje, że jego program nuklearny służy wyłącznie do produkcji paliwa do elektrowni atomowych oraz radioizotopów do użytku medycznego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: