edgier25

WordPress – Wiadomości

Nazista z Polski zabijał Żydów – podczas akcji przeciwko ludności żydowskiej użył broni i czterech sztuk amunicji. Zabił przy tym jedną osobę i zranił kolejną.? Jest proces

Posted by edgier25 w dniu 25 marca 2012


Urodzony w Polsce, a mieszkający dziś w USA John Kalymon stanie

przed sądem. Będzie oskarżony o udział w zagładzie Żydów w czasie II

wojny światowej. Tak twierdzi niemiecka prasa. Dodaje, że szykuje się

też inny proces – przeciwko strażnikowi w hitlerowskim obozie

zagłady  Bełżec.

Szef Centrali Ścigania Zbrodni Nazistowskich w Ludwigsburgu Kurt Schrimm poinformował gazetę, że zakończono wstępne dochodzenia przeciwko 89-letniemu Niemcowi Samuelowi K., który mieszka niedaleko Bonn w Nadrenii Północnej-Westfalii, oraz urodzonemu w 1921 r. w Polsce Johnowi (Iwanowi) Kalymonowi, mieszkającemu w amerykańskim Troy w stanie Michigan.

Według śledczych z Ludwigsburga, Kalymon – który w czasie wojny miał służyć w kolaboracyjnej ukraińskiej policji pomocniczej – popełnił co najmniej jedno morderstwo. Dowodem ma być notatka służbowa z sierpnia 1942 r., w której Kalymon poinformował, że 14 sierpnia 1942 r. podczas akcji przeciwko ludności żydowskiej użył broni i czterech sztuk amunicji. Zabił przy tym jedną osobę i zranił kolejną.

Pod koniec stycznia pracownik centrali w Ludwigsburgu uda się do Lwowa, by porównać podpis pod notatką z podpisami na przechowywanych tam dokumentach.

Także polski IPN bada zabójstwa obywateli Polski narodowości żydowskiej w okupowanym Lwowie przez ukraińskich policjantów. Wystąpiono do władz USA o przesłuchanie Kalymona. Kilka miesięcy temu amerykańskie władze podały, że trwa postępowanie w sprawie jego deportacji, ale nie ujawniono wówczas do którego państwa.

Z kolei Samuel K. to Niemiec nadwołżański. W czasie II wojny światowej jako żołnierz Armii Czerwonej trafił do niemieckiej niewoli. Tak jak sądzony w Monachium John Demjaniuk, Samuel K. został wysłany do obozu szkoleniowego SS Trawniki, a następnie w latach 1941-1943 miał służyć jako strażnik w hitlerowskim obozie zagłady Bełżec, gdzie zginęło ponad 400 tysięcy osób. K. miał potem nadzorować żydowskie komanda robotników przymusowych w okupowanej Warszawie.

Według informacji tygodnika „Der Spiegel”, Samuel K., jako Volksdeutsch, miał prawo nosić broń w obozie zagłady. Świadkowie twierdzą, że zastrzelił kilku więźniów, a ocalali z obozu zagłady nazywali go „jednym z największych morderców” – wynika z raportu centrali w Ludwigsburgu.

Po wojnie K. pracował m.in. w ministerstwie gospodarki przestrzennej RFN. Sam był świadkiem w kilku procesach o nazistowskie zbrodnie. Dopiero podczas dochodzenia w sprawie Demjaniuka natrafiono na dowody przeciwko niemu – amerykański wymiar sprawiedliwości zebrał je w archiwach wschodnioeuropejskich.

O tym, czy K. zostanie oskarżony, zdecyduje prokuratura w Dortmundzie.

Komentarze 2 to “Nazista z Polski zabijał Żydów – podczas akcji przeciwko ludności żydowskiej użył broni i czterech sztuk amunicji. Zabił przy tym jedną osobę i zranił kolejną.? Jest proces”

  1. edgier25 said

    TEN TO DOPIERO NAJEBAŁ ŻYDÓW ……TAK TYPOWY HOLOKAUST 4 NABOJE KURWA CZY KTOŚ JESZCZE JEST TU NORMALNY ??
    A TE SKURWYSYNY W PALESTYNIE Z WIEŻYCZEK NAPIERDALAJĄ DO LUDZI ILE SIĘ DA JAK SIE DA ……..

    Polubienie

  2. edgier25 said

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: