edgier25

WordPress – Wiadomości

Ahmadineżad: USA i NATO nie mogą już dyktować światu warunków

Posted by edgier25 w dniu 26 marca 2012


TYLKO POKOJOWE ROZWIĄZANIA WNIOSĄ STABILIZACJĘ ŻYCIA

NA ŚWIECIE , A TYM BARDZIEJ W POLSCE

Minęły czasy, gdy USA i NATO mogły dyktować warunki reszcie świata, a ich działania są głównym powodem problemów na świecie – oświadczył w Duszanbe prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad podczas regionalnej konferencji na temat bezpieczeństwa.

– NATO i Stany Zjednoczone powinny zmienić swą politykę, bo minęły już czasy, gdy mogły dyktować warunki reszcie świata – podkreślił Ahmadineżad. – Główną przyczyną problemów na świecie jest polityka prowadzona przez państwa członkowskie NATO, szczególnie USA, prowadzona w celu ożywienia kolonializmu – powiedział irański prezydent.

Sojusz Północnoatlantycki „wkroczył do Afganistanu pod pretekstem zwalczania terroryzmu i pod tym samym sztandarem teraz okrąża Indie, Rosję i Chiny” – powiedział Ahmadineżad domagając się natychmiastowego wycofania sił koalicji z Afganistanu. Ocenił też, że w przyszłości „chwiejność i zmienność w stosunkach NATO z Pakistanem tylko ulegną zwiększeniu”.

Amerykańska delegacja opuściła salę obrad, gdy prezydent Iranu zaczął przemawiać, i wróciła, gdy zszedł z podium.

Agencja Reuters odnotowuje, że w swoim wystąpieniu Ahmadineżad nie odniósł się do irańskiego programu atomowego. Teheran twierdzi, że program służy wyłącznie celom pokojowym, jednak Zachód zdobył poszlaki sugerujące, że Iran kontynuuje prace badawcze zmierzające do produkcji broni jądrowej.

Odbywająca się w stolicy Tadżykistanu konferencja z udziałem m.in. przywódców Iranu, Pakistanu i Afganistanu poświęcona jest współpracy gospodarczej i w dziedzinie bezpieczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: