edgier25

WordPress – Wiadomości

Najdziwniejszy monument w Ameryce

Posted by edgier25 w dniu 17 kwietnia 2012


The Georgia Guidestones

Najdziwniejszy monument w Ameryce wznosi się nad jałowym wzgórzem w północno-wschodniej części stanu Georgia. Pięć masywnych płyt z polerowanego granitu wznosi się z ziemi na kształt gwiazdy. Płyty skalne mają 16 metrów wysokości, a cztery z nich masę większą niż 20 ton. Razem stanowią wsparcie dla ponad 12 tonowego zwieńczenia. Zbliżając się do monumentu, trudno nie zacząć natychmiast myśleć o Stonehenge w Anglii lub ewentualnie o złowieszczym monolicie z 2001: Odysei Kosmicznej. Zbudowane w 1980 roku, jasnoszare skały, cicho oczekują na koniec świata takiego jaki znamy.

Dołączona grafika

Nazywany Georgia Guidestones, monument jest wielką tajemnicą – nikt nie wie dokładnie, kto zlecił jego zbudowanie oraz dlaczego. Jedyne wskazówki dotyczące jego pochodzenia są umiejscowione na znajdującej się w pobliżu kamiennej tablicy – zawierającej jego wymiary oraz wyjaśniającej szereg skomplikowanych wycięć i otworów które odpowiadają ruchom Słońca i gwiazd a także „wskazówek” w postaci dyrektyw wyrytych w skale. Instrukcje są wyryte w ośmiu językach, od angielskiego suahili i odzwierciedlają swoistą ideologią New Age. Niektóre z nich są ogólnikowo eugenicznych (mądra reprodukcja – poprawa kondycji i różnorodności), inni określają je jako mistycyzm hippie (nagroda prawda-piękno-miłość-szukanie harmonii z nieskończonością).

Dołączona grafika
Kamienna tablica z wymiarami i informacją na temat monumentu 

Według większości ustaleń – opartych na dostępnych informacjach – kamienne tablice mają za zadanie pomóc tym, którzy przeżyją zbliżającą się apokalipsę w tym, aby odtworzyć zniszczoną cywilizację. Nie wszyscy zgadzają się z tym przesłaniem. Kilka razy kamienne płyty zostały splamione poliuretanem i pomalowane w graffiti, min. „Pieprzyc Nowy Porządek Świata”.

Dołączona grafika
Graffiti na monumencie

Kimkolwiek byli anonimowi architekci monumentu, wiedzieli co robią – Pomnik jest bardzo zaawansowaną konstrukcją inżynieryjną, bezbłędnie śledzącą położenie słońca. Wzbudza również niekończącą się fascynację, dzięki starannie zaplanowanej aurze tajemniczości. Kamienna konstrukcja przyciągnęła mnóstwo wielbicieli którzy za punkt honoru uważają jej obronę przed ludźmi, którzy chcieliby ją zniszczyć. Ktokolwiek umieścił tutaj monument, rozumiał jedną rzecz bardzo dobrze: Ludzie wysoko cenią to, czego nie rozumieją co najmniej na tyle, na ile chcą wyjaśnienia.

Historia Georgia Guidestones rozpoczęła się pewnego piątkowego popołudnia, w czerwcu 1979 roku, kiedy to elegancki siwowłosy dżentelmen zjawił się w Elbert County, i udał się do biura Elberton Granite Finishing, i przedstawił się jako Robert C. Christian. Twierdził, że reprezentuje „małą grupę lojalnych Amerykanów”, którzy planują instalację niezwykle dużego i złożonego kamiennego pomnika. Christian przyszedł do Elberton – siedziby hrabstwa oraz granitowej stolicy świata, ponieważ uważał, że w jego kamieniołomach produkowane są najlepsze kamienie na całej planecie.

Joe Fendley, prezes Elberton Granite, pokiwał głową z roztargnieniem, rozproszony przez pośpiech związany z przygotowywaniem tygodniowego wynagrodzenia dla pracowników. Lecz kiedy Christian zaczął opisywać projekt pomnika, Fendley gwałtownie wstrzymał swoją pracę. Starszy człowiek pytał go o zrobienie kamiennych płyt, nie tylko większych niż te, które dotychczas były wydobywane w hrabstwie, lecz również chciał aby zostały pocięte, wykończone i zmontowane w jakiś ogromny przyrząd astronomiczny.

Do czego miała by służyć ta konstrukcja – zapytał Fendley. Christian wyjaśnił, że struktura miała by służyć jako kompas, kalendarz i zegar. Byłoby tam również zestaw wygrawerowanych instrukcji napisany w ośmiu największych światowych językach. Konstrukcja musiała być w stanie wytrzymać najbardziej katastrofalne zdarzenia, dzięki czemu rozproszone resztki ludzkości będą w stanie skorzystać z tych przewodników w celu odbudowania cywilizacji lepszej niż ta, który miała zniszczyć samą siebie.

Co najdziwniejsze, Christian podał wymiary monumentu w skali metrycznej, co było raczej niezwykłe w USA w 1979 roku.

Fendley powiedział później, że cena którą podał była „sześciocyfrowa”. Christian zapytał gdzie Fendley ma konto, a następnie opuścił biuro, aby go spotkać się z bankierem. Trzydzieści minut później Christian został przyjęty przez Wyatta C. Martina, prezesa Granite City Bank. Christian wyraził potrzebę zachowania tajemnicy na temat projektu, w tym również o tym, że fundusze zostaną przekazane do Martina z wielu różnych banków na terenie całego USA. Jako bankier, Martin wymagał, aby Christian przedstawił mu swą prawdziwą tożsamość, którą Christian potwierdził, i zgodził się otrzymywać w absolutnej tajemnicy. Martin zgodził być się przedstawicielem Christiana w celu zarządzania projektem w przyszłości. Christian następnie opuścił Martina, od tego momentu tylko z nim korespondując, często z różnych miast.

Budowa Kamieni Przewodnich rozpoczęła się latem 1979 roku. Firma Fendleya dokładnie udokumentowała postęp prac setkami zdjęć.

Fendley i Martin pomogli Christianowi znaleźć odpowiednie miejsce dla monumentu w Elbert County: płaskie wzgórze wznoszące się ponad pastwiskami Double 7 Farms, z widokami we wszystkich kierunkach. Za 5.000 dolarów, właściciel Wayne Mullinex podpisał akt sprzedaży działki o powierzchni 5 akrów. Oprócz płatności, Christian przyznał prawo do wypasu bydła dla Mullinexa i jego dzieci, a firma Mullinexa rozpoczęła budowanie fundamentów pod Kamieni Przewodnich.

Astrologiczna specyfikacja Kamieni Przewodnich była tak skomplikowana, że Fendley musiał skorzystać z usług astronoma z University of Georgia w celu realizacji projektu. Cztery zewnętrzne kamienie miały być zorientowane według granic rocznej wędrówki słońca. Środkowa kolumna potrzebowała dwóch precyzyjnie skalibrowanych cechy: otworu, przez który Gwiazda Północna byłby widoczna w każdym czasie, oraz otworu dostosowanego do położenia słońca podczas przesileń i równonocy. Głównym elementem zwieńczenia był 7 \ 8-calowy otwór, przez który wiązka światła słonecznego przechodzi w południe każdego dnia, świecąc na środek kamienia, wskazując dzień roku.

Dołączona grafika

Monumentalna precyzja

– Monument umiejscowiony jest w najwyższym punkcie hrabstwa Elbert i jest zorientowana tak, aby śledzić ruch Słońca w kierunku wschód – zachód przez cały rok.

Dołączona grafika

– W dniu równonocy i przesilenia, zwiedzający, którzy staną po zachodniej stronie „otworu słonecznego”, widzą wschód słońca ponad linią horyzontu

– Otwór znajdujący się na poziomie wzroku pośrodku centralnego kamienia, pozwala osobom znajdującym po południowej stronie monumentu zlokalizować Polaris

Głównym elementem monumentu jest 10 dedykacji wyrytych na obu zewnętrznych powierzchniach kamiennych płyt, w ośmiu językach: angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, chińskim, arabskim, hebrajskim, hindi i suahili.
Na zwieńczeniu monumentu wyryte jest przesłanie przy użyciu hieroglifów egipskich, klasycznej greki, sanskrytu i babilońskich tabliczek z pismem klinowym. Organizacja Narodów Zjednoczonych dostarczyła kilka tłumaczeń pod warunkiem, że niektóre tłumaczenia (w tym te w wymarłych językach), zostaną wyryte w granicie i wypełnione piaskowcem.

Oto niektóre z przesłań wyrytych na monumencie: 

– utrzymujcie liczbę ludzkości poniżej 500.000.000 w ciągłym stanie równowagi z naturą
– prowadźcie reprodukcję w sposób przemyślany – doskonaląc sprawność fizyczną i różnorodność
– zjednoczcie ludzkość używając nowego, wspólnego języka
– rządź z pasją – wiarą – tradycją
– chroń ludzi i narody poprzez sprawiedliwe prawo i sądy. Pozwólcie wszystkim narodom rządzić się samym, rozwiązując zewnętrzne problemy przez światowy sad. Unikajcie nieistotnych przepisów i bezużytecznych oficjeli. Balansujcie prawa osobiste z obowiązkami wobec społeczeństwa. Nagradzajcie prawdę – piękno – miłość – szukajcie harmonii z nieskończonością. Nie bądźcie niczym rak wobec Ziemi – zostawcie miejsce dla natury

Nigdy nie udało się ustalić, kim był Robert C. Christian, oraz czy był tylko jedną osobą zaangażowaną w projekt. 
Zwolennicy teorii spiskowych, uważają, że typ użytego granitu – Pyramid Blue – sugeruje motywy masońskie.

Komentarze 4 do “Najdziwniejszy monument w Ameryce”

 1. Rico said

  zasłyszane…

  Czemu na postumentach nie ma jęz. francuskiego ? To proste. Oprócz jęz. wymarłych, na płytach z Georgii są
  umieszczone języki używane przez najwieksze populacje ludnosci. W grupie jęz. indoeuropejskich przewodzi
  jęz. angielski wywodzacy się grupy jęz. germańskich oraz jęz. hiszpański reprezentujący języki romańskie.
  Język hiszpański jest trzecim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi. Francuskim mówi znaczniej mniej
  ludzi.

  Na monumentach z Georgii nie ma bezposrednich dowodów masońskich, to prawda. Ale są pośrednie.
  Na płycie erekcyjnej widnieje nazwisko Thomasa Paine’a Thomas Paine był wolnomularzem i nie jest to żadna tajemnica. Czy ono się tam znalazło przypadkiem? Czy nie przyświecała powstaniu monumentu idea wolnomularska i okultystyczna?

  Notka biograficzna Paine’a :

  Thomas Paine (ur. 29 stycznia 1737 w Thetford w Anglii, zm. 8 czerwca 1809 w Nowym Jorku) – angielski pisarz i myśliciel okresu oświecenia. Uczestnik rewolucji amerykańskiej, jeden z ojców założycieli USA. Prekursor liberalizmu.

  W 1774 przybył do Filadelfii, w 1776 opublikował pamflet Zdrowy rozsądek, w którym nawoływał do stworzenia niepodległego państwa w miejsce dotychczasowych kolonii brytyjskich w Ameryce. Brał udział w wojnie o niepodległość USA. Do Wielkiej Brytanii wrócił w 1787.

  Także w ojczyźnie głosił radykalne idee wolnościowe, popierał rewolucję francuską i prawo narodów do wybierania demokratycznych rządów. Po wydaniu Praw człowieka, zagrożony aresztowaniem, uciekł do rewolucyjnej Francji, gdzie został wybrany do Zgromadzenia Narodowego, ale także osadzony w więzieniu przez jakobinów.

  W Wieku rozumu przyznał, iż deizm stanowi podstawę jego poglądów.

  Thomas Paine, sugerował w swym dziele, że należy zniszczyć chrześcijaństwo i wiarę żydowską, jako podwalinę Republiki, być może na konto jakiejś innej, sztucznej religii, np. New Age, gdyż z powyższego wynikałoby, że stworzona stosunkowo niedawno NA została zaplanowana jako religia dla zniewolonych ludzi narzucona przez NWO.
  Loża generalnie nie respektuje żadnej religii, ani tych dwóch, które wymieniłam, ani buddyzmu, hinduizmu, islamu…. Bo on niosą ze sobą różnorodność i dają siłę, są znakiem rozpoznawczym, tworzą kulturę, odrębność.

  Drugi dowód pośredni :

  Fundatorem pomnika był człowiek, który przybrał sobie miano Robert C. Christian. Inicjały to R.C.C.Wielu badaczy utrzymuje, że symboliczne nazwisko tajemniczego dżentelmena odnosi się do legendy Różokrzyżowców i ich założyciela Christiana Rosenkreuza (Rosi-Crucian Christian). Inni twierdzą, że nawiązuje do inicjałów od Roman Catholic Christian, choć przesłanie ma raczej oczywiście niewiele wspólnego z oficjalną doktryną Kościoła Rzymskokatolickiego.

  Różokrzyż – termin odnoszący się do ruchu i nauki głoszonej przez kontynuatorów starożytnych szkół misteryjnych, jacy pojawili się na przestrzeni XV wieku, a którzy nawiązywali do idei zawartych w tradycjach gnostyckich głoszonych wcześniej m.in. przez esseńczyków, manichejczyków, katarów. Pierwsze dokumenty związane z tym ruchem pochodzą z XVII wieku.

  Nie ulega watpliwości, że rózokrzyżowcy byli prekursorami masonów.

  Oczywiście są to tylko przypuszczenia. Ale sądzę, że prawdy juz niedługo się dowiemy…

  Polubienie

 2. edgier25 said

  R.C. Christian opisuje „New World Order”, gdzie niezwykle zaawansowane formy eugeniki są egzekwowane przez państwo. Eugenika jest nie tylko narzędziem selektywnej hodowli człowieka, jest również narzędziem kształtowania zachowań i łamania ducha ludzkiego w celu realizacji celów państwa. To rząd wybierze odpowiedniego dla Ciebie partnera i zdecyduje czy możesz mieć dzieci. R.C. Christian porównuje program hodowlany człowieka do hodowli psów. Podział opieki zdrowotnej w zależności od stopnia w hierarchii państwa – podczas gdy boscy liderzy korzystają z najlepszych i najnowocześniejszych technik i technologii, zwykły człowiek musi zadowolić się tym co państwo uzna dla niego za właściwe. Regulacja zatrudnienia w zależności od potrzeb państwa – odmowa swojego przydziału będzie skutkować głodowaniem i odmową opieki zdrowotnej. „New World Order Rational” to termin, którym RC Christian opisuje podział świata na regiony mające działać na jednolitych, koszmarnych, totalitarnych zasadach. A najgorsze co R.C. Christian opisuje to śmierć prawie wszystkich ludzi – docelowo ma pozostać tylko 500 mln ludzi – a redukcja populacji nie będzie stopniowa lecz ma być nagła i zaaranżowana.

  Niektórzy utrzymują, że monument został tak zaprojektowany i wykonany aby wytrzymać zbliżający się kataklizm, który zdziesiątkuje ludzkość. Jest to mało prawdopodobne, ale istnieją pewne dowody na poparcie tego przekonania. B.F. Coggins – niezwykle bogaty i wpływowy magnat nieruchomości w Elberton ma podobno w swojej firmie dokument opisujący pomnik Guidestones jako jakiś portal. Dokument precyzuje, że pomnik zawiera ukryte wiadomości ale tylko człowiek „oświecony” je zrozumie. Ponadto, budowla została zaprojektowana w taki sposób aby zostać aktywowana w momencie bezpośredniego zagrożenia globalną katastrofą i sprawiać wrażenie nadprzyrodzonego wsparcia z kosmosu. Jest to dość wątpliwa kwestia ale jeśli jest w tym cząstka prawdy, to „wydarzeniem aktywującym” może być zniknięcie Polaris – North Star z otworu obserwacyjnego wywierconego w kolumnie głównej. Wayne Mullenix – człowiek, od którego R.C. Christian kupił ziemię pod budowę – powiedział, że fundament pomnika był spektakularnie rozbudowany we wszystkich kierunkach na długości 20 stóp ( ponad 6 metrów ), również w dół i sięga do podłoża skalnego. Jest możliwe, że Mullenix zna owe szczegóły budowy, ponieważ był odpowiedzialny za budowę stalowego wzmocnienia fundamentów.

  Historia Georgia Guidestones ma też wiele wspólnego z jedną z legend indian Hopi, zgodnie z którą ich przodkowie mieli wybudować podobną konstrukcję w celu śledzenia gwiazd polarnych, które miały wskazać nadchodzący Dzień Oczyszczenia.

  Georgia Guidestones zawiera niepodważalne dowody wskazujące, że niewielka grupa tajemniczych, bardzo bogatych i wpływowych okultystów jest w stanie kontrolować i manipulować znaczącymi wydarzeniami na świecie. Intrygujący plan budowy najwyższego budynku na świecie po przeciwnej stronie planety w Dubaju, 30 lat po tym jak swoje zamierzenia wpisali w granitowe bloki Guidestones w Georgii kosztował co najmniej 1,5 mld $ i wydaje się, że przewidywał nawet konieczność zabójstwa władcy Dubaju. Burj Dubai symbolizuje ukończenie drugiej wieży Babel jako zwycięstwo nad Bogiem a wraz z nim początek New Age. Ich plany Nowego Światowego Porządku, jak określono w „Common Sense Renewed”, wymagają ustanowienia przerażającego, totalitarnego rządu światowego, egzekwującego program hodowlany człowieka w celu zapewnienia posłuszeństwa i wierności oraz kontrolowania każdego aspektu życia człowieka, w tym decydowania o wyborze partnera czy możliwości posiadania potomstwa.

  Jest bardzo prawdopodobne, że zamieszanie i histeria roku 2012 może zostać wykorzystana jako przykrywka do wprowadzenia chaosu, destabilizacji, zmniejszenia suwerenności narodów oraz kolejnych wojen aby w efekcie na zgliszczach starej cywilizacji zainstalować nowy globalny rząd. Jego stolica może równie dobrze znaleźć się w Dubaju. W rzeczywistości, niedługo po oficjalnym otwarciu najwyższego budynku świata, Dubai zaprosił Narody Zjednoczone, aby przeniosły tam swoją siedzibę.

  Oprócz budowy nowej wieży Babel, okultyści mają również na celu odbudowę Świątyni Salomona aby jednocześnie wprowadzić swojego mesjasza – pierwszą osobę, która zostanie uznana za boską. Zakończenie Burj Dubai wskazuje, że ta osoba żyje dziś i zostanie przedstawiona wkrótce, prawdopodobnie w czasie globalnej wojny.

  Tłumaczenie i opracowanie na podstawie Van’s Hardware Journal.

  Polubienie

 3. article said

  Every weekend i used to go to see this website, as i want enjoyment,
  as this this web page conations really good funny data too.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: