edgier25

WordPress – Wiadomości

Tajemnicza choroba w Wietnamie

Posted by edgier25 w dniu 20 kwietnia 2012


Władze Wietnamu zwróciły się do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z prośbą o pomoc w zbadaniu tajemniczej choroby, na którą w ciągu roku zmarło 19 osób. W jednym z okręgów w środkowej części kraju zaraziło się już 190 ludzi – pisze w piątek agencja AP.

 Najczęściej chorują dzieci i młodzież.

Wśród pierwszych objawów tajemniczej choroby są wysoka gorączka, spadek apetytu oraz wysypka na dłoniach i stopach. U pacjentów mogą też wystąpić problemy z wątrobą, a nawet niewydolność wielonarządowa – powiedział przedstawiciel władz okręgu Ba To, w prowincji Quang Ngai, Le Han Phong.

 

Urzędnik poinformował, że w szpitalach przebywa obecnie 100 osób, z których 10 jest w krytycznym stanie. Pacjenci, u których choroba ma lżejszy przebieg, są leczeni w domach. Według Phonga możliwe jest powstrzymanie rozwoju choroby, o ile zostanie ona odpowiednio wcześnie zdiagnozowana.

 

Ministerstwo zdrowia wysłało w rejon występowania epidemii ekipę lekarzy. Nie udało im się jednak ustalić przyczyny choroby. Dlatego władze poprosiły o pomoc WHO oraz amerykańskie rządowe Centrum Profilaktyki i Walki z Chorobami (CDC).

 

Phong poinformował, że pierwszy przypadek tajemniczej choroby stwierdzono w kwietniu 2011 roku. Do października ubiegłego roku nastąpił spadek zachorowań, jednak w marcu bieżącego roku odnotowano wzrost liczby chorych. Między 27 marcem a 5 kwietnia wykryto 68 nowych przypadków choroby. Osiem było śmiertelnych.

 

Większość pacjentów pochodzi ze wsi Ba Dien, w okręgu Ba To. Jest to jeden z najbiedniejszych okręgów w prowincji Quang Ngai. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: