edgier25

WordPress – Wiadomości

WAŻNE !!! Epidemia w Chorzowie? Liczne zatrucia pokarmowe

Posted by edgier25 w dniu 20 kwietnia 2012


PROSZĘ O PRZEKAZ DALSZY INFORMACJI

PRZYDA SIĘ OSOBOM JADĄCYM DO CHORZOWA

Do szpitala w Chorzowie w ostatnich dniach zgłosiło się dwudziestu pacjentów z objawami zatrucia pokarmowego. Jak poinformowali chorzowscy lekarze, u trzech osób wykryto zakażenie bakterią wywołującą błoniaste zapalenie jelit. Władze miasta zdecydowały się na wprowadzenie procedur epidemiologicznych.

Jak poinformował w piątek PAP dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Jerzy Szafranowicz, u trzech przebadanych już mikrobiologicznie osób, które zgłosiły się do szpitala miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich, wykrytozakażenie bakterią clostridium difficile. Wywołuje ona błoniaste zapalenie jelit, skutkujące m.in. biegunką. Lekarze idący szpitalnym korytarzem

Z taką ilością pacjentów jak ci, którzy zostali już przebadani, poradzilibyśmy sobie. Ale w ostatnim czasie mamy jeszcze siedemnaście osób, co do których są podejrzenia, że wyniki badań mogą być podobne. Stąd wdrożenie procedur stosowanych na wypadek zakażenia. Musimy dmuchać na zimne – zaznaczył Szafranowicz.

Jak wyjaśnił, pacjenci, u których stwierdzono bakterię, są izolowani. W szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich wstrzymano przyjmowanie osób na oddział internistyczny i wprowadzono zakaz odwiedzin chorych. Osoby zgłaszające się z objawamizatrucia pokarmowego kierowane są do szpitala zakaźnego przy ul. Zjednoczenia.

Szafranowicz wskazał, że bakteria clostridium difficile może być obecna w organizmie praktycznie każdego człowieka. U zdrowego nie powoduje raczej objawów. U osób chorych, starszych, osłabionych, np. leczonych onkologicznie lub po antybiotykoterapii, jej obecność może objawiać się biegunką.

Leczenie polega m.in. na podawaniu odpowiednich antybiotyków, np. metronidazolu i stosowaniu szczególnych zasad higieny. Z chorzowskimi lekarzami pracują już specjaliści z miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej szukający źródła zakażenia. Ograniczyliśmy ognisko zakażenia. Panujemy nad tym i pracujemy, wszystko idzie w dobrym kierunku – ocenił Szafranowicz.

Według rzecznika chorzowskiego samorządu Krzysztofa Karasia, prezydent miasta polecił wdrożyć procedury, jakie stosuje się na wypadek zakażenia. Poinformowano Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe i Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prezydent zgodził się też na zwiększenie liczby personelu szpitalnego na dotkniętym bakterią oddziale.

PAP

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: