edgier25

WordPress – Wiadomości

SYJONIŚCI MAJĄ CHRAPKĘ NA ROSJĘ

Posted by edgier25 w dniu 6 Maj 2012


CHUJOZA SIEDZI W LONDYNIE I CZEKA TAK JAK SIKORSKI NA MOMENT KIEDY

BĘDZIE MÓGŁ WYJEBAĆ KRAJ I SPROWADZIĆ BYDŁO ŻYDOWSKIE DO ROSJI.

16.01.2012 Borys Bieriezowski, mieszkający od 12 lat w Londynie rosyjski Żyd, miliarder i nieprzejednany krytyk Kremla w liście otwartym do premiera Władimira Putina wezwał go do “odejścia na dowolnych warunkach”. – „Wołodia, możesz jeszcze zapobiec rewolucji” – napisał.
List tego byłego magnata naftowego, przemysłowego, medialnego i bankowego opublikowało we wtorek na swojej stronie internetowej radio Echo Moskwy. Jego majątek szacowany jest na prawie 1,5 mld dolarów. Zbił go na kontrowersyjnej prywatyzacji z lat 90.
– „Wołodia, możesz jeszcze zapobiec krwawej rewolucji. (…) Weź ze sobą tyle, ile jesteś w stanie unieść” – napisał Bieriezowski.
Były oligarcha poprosił także Putina o anulowanie wyników grudniowych wyborów parlamentarnych, wycofanie się z marcowych wyborów prezydenckich i powołanie Komitetu Ocalenia Narodowego pod przewodnictwem zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryla.
Bieriezowski podkreślił, że tylko Cerkiew może być gwarantem pokojowego przekazania władzy i osobistego bezpieczeństwa Putina. Według miliardera, w skład Komitetu Ocalenia Narodowego mogliby wejść tak stronnicy, jak i przeciwnicy obecnego szefa rządu, a zadaniem tej struktury byłoby przygotowanie wolnych wyborów.
Poprzedniego dnia Bieriezowski wystąpił z listem otwartym do patriarchy Cyryla. – „Sprawcie, by Putin się opamiętał. Donieście do niego głos narodu. A gdy Was usłyszy, odbierzcie władzę z jego rąk i pokojowo, po chrześcijańsku przekażcie ją narodowi” – zaapelował. – „W Waszych siłach leży zapewnienie bezkrwawej zmiany władzy w Rosji” – zaznaczył były magnat.
Szef służby prasowej Patriarchatu Moskiewskiego, protojerej Władimir Wigiliański oświadczył, że Cyryl nie będzie reagować na list Bieriezowskiego. – W swoim niedawnym, bożonarodzeniowym wywiadzie telewizyjnym patriarcha udzielił już odpowiedział na wszystkie pytania, związane z sytuacją w Rosji, występując za dialogiem władzy z opozycją, jak również za stopniową, a nie radykalną zmianą kursu – oznajmił Wigiliański.
We wspomnianym przez niego wywiadzie dla telewizji Rossija zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej ostrzegł, że Rosja nie może pozwolić sobie na kolejną rewolucję. Cyryl wezwał władze Rosji do wsłuchania się w głos społeczeństwa i skorygowania kursu politycznego.
4 grudnia w Federacji Rosyjskiej odbyły się wybory do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu. Według Centralnej Komisji Wyborczej (CKW), wygrała je kierowana przez Putina partia Jedna Rosja, zdobywając 49,32 proc. głosów, co przełożyło się na 238 mandatów w 450-miejscowej izbie, tj. większość absolutną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: