edgier25

WordPress – Wiadomości

NWO TO NIE ŻART…… ĆWIERĆ BAJTA TEŻ COŚ O TYM WIE..!

Posted by edgier25 w dniu 24 Maj 2012


Wałęsa: Klęska Obamy wpędzi świat w anarchię

Barack Obama musi stworzyć program reform dla świata – twierdzi były prezydent Lech Wałęsa.

**********************************************

Jeśli bowiem USA nie będą chciały rządzić światem, to Ziemia

wpadnie w anarchię – mówił na spotkaniu w Illinois.

*********************************************************************************************************************

„Stany Zjednoczone przewodzą światu militarnie, ekonomicznie – choć ta pozycja słabnie – ale nie przewodzą moralnie i politycznie” – powiedział Wałęsa w Chicago.

Dodał, że Ameryka powinna się zastanowić „na czym budować nową rzeczywistość i z jakim systemem ekonomicznym, bo ten obecny nie ma szans wytrzymać nadchodzącego stulecia”. Były prezydent stwierdził, że wybór dwa lata temu Baracka Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych był postrzegany w Europie przede wszystkim jako nadzieja na reformy.

„Nawet w Stanach Zjednoczonych zauważyłem, że byli ludzie, którzy też tak myśleli. Dramatem jest, że każdy wtedy inaczej pojmował te reformy. Mieliśmy nadzieję, że Obama ułoży to w jakiś program dla świata. Będzie bardzo źle, jeżeli mu się to nie powiedzie. Świat wpadnie w anarchię, a wy będziecie odpowiedzialni” – powiedział Wałęsa.

Historyczną rolę Lecha Wałęsy w procesie przemian ustrojowych w Polsce podkreślił w swoim przemówieniu stanowy senator Bill Brady, który jest republikańskim kandydatem na gubernatora Illinois.

„Mam 49 lat i dobrze pamiętam te czasy, kiedy kończyłem szkołę średnią i zaczynałem studia, gdy byliśmy świadkami historycznych wydarzeń, które zmieniły świat. Wydarzeń, które nie byłyby możliwe bez przywództwa Lecha Wałęsy, a które rozpoczął papież Jana Paweł II i kontynuował nasz prezydent Ronald Regan” – powiedział Brady.

Spotkanie z Lechem Wałęsą w Klubie Uniwersyteckim w Chicago zorganizowała polityczna organizacja pod nazwą „Dla dobra stanu Illinois” (For the Good of Illinois) założona m.in. przez amerykańskiego polityka polskiego pochodzenia Adama Andrzejewskiego. Wałęsa w styczniu przyleciał do Chicago, by wesprzeć jego kampanię przed prawyborami na urząd gubernatora stanu Illinois. Andrzejewski w głosowaniu nie uzyskał jednak wystarczającego poparcia.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: