edgier25

WordPress – Wiadomości

UWAGA !!! 30 METROWA asteroida minie Ziemię w najbliższy poniedziałek

Posted by edgier25 w dniu 26 maja 2012


Amerykańscy astronomowie z obserwatorium na Górze Lemmon odkryli nową asteroidę. Już w poniedziałek, 28 maja, przeleci w odległości 56 000 kilometrów od Ziemi.

Do tych wspaniałych amerykańskich odkryć na ostatnią chwilę ,

gdzie wynika z przekazu iż planetoida odkryta została 23 maja br.

 trąca  opowieścią  ” O dwóch takich co uradli księżyc ”  czyli odlotowe SF.  Nasa wiedziała o niej długo wcześniej …. tylko z przyczyn zrozumiałych dla bufonów i  trzymania w tajemnicy na zasadzie ” A JAK PIERDOLNIE W ZIEMIĘ TO CO ZROBIMY ?”  trzymano to w ścisłej tajemnicy mając pewność ,że ona rzeczywiście przeleci blisko Ziemi.


Asteroidul 2012 KP24

Po raz pierwszy asteroidę oznaczoną numerem 2012 KP24 wypatrzono dopiero 23 maja. Tylko osoby o dużym poziomie beztroski mogą przejść po takiej wiadomości do porządku dziennego. Gdyby asteroida była na kursie naszej planety można by było tylko usiąść i czekać.

 

Astronomowie w sumie dokonali 12 obserwacji tego obiektu, co pozwoliło ustalić jego orbitę. Obliczenia wykazały, że ciało niebieskie może się zaliczać do grupy planetoid Apollo jest to grupa obiektów krążących po orbitach przecinających nie tylko orbitę Ziemi, ale i Marsa, Wenus a nawet Merkurego. Do tego typu należy dwie trzecie odkrywanych obiektów przelatujących w okolicy naszej planety.

 

Według astronomów przelot nastąpi 28 maja o 16:18 czasu uniwersalnego. Asteroida 2012 KP24 znajdzie się w odległości 0,00037 AU, co odpowiada dystansowi 56 tysięcy kilometrów. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę proporcje kosmiczne. Średnia odległość Księżyca od Ziemi to około 350 tysięcy kilometrów, czyli przelot tego obiektu będzie naprawdę bliski gdyż jest to odległość 6 razy mniejsza niż księżycowa.

 

Następny przelot tego samego obiektu będzie miał miejsce 8 października 2012, ale wtedy nie zbliży się na odległość mniejsza niż 0,43 Au, co odpowiada dystansowi 64 milionów kilometrów.

 

 

 

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: