edgier25

WordPress – Wiadomości

W Rosji rżną pedałów ,aż miło popatrzeć- pałami po łbach

Posted by edgier25 w dniu 27 Maj 2012


NAPIERDZIELAĆ TO DZIADOSTWO ILE SIĘ DA !!!

BO ZAPEDAŁUJĄ SIĘ NA ŚNIERĆ.

KURWA TEGO CHCECIE ???  TAK RODZINA WYGLĄDA ???

Na ulicach Moskwy doszło do przepychanek i bójek pomiędzy obrońcami praw homoseksualistów, a aktywistami kościoła prawosławnego. Obie strony miały odmienne zdanie na temat prawa do zorganizowania w stolicy Rosji Parady Gejów. Podczas przepychanek policja zatrzymała około 40 osób.

Do roku 1993 homoseksualizm był uznawany w Rosji za przestępstwo, a do 1999 roku – za chorobę

Początkowo do starć doszło przed siedzibą rady miasta, gdzie zgromadzili się demonstranci. Ich prawosławni przeciwnicy próbowali zakłócić manifestację, skandując, że homoseksualizm jest grzechem. Po chwili do akcji wkroczyła policja, która rozbiła demonstrację. Grupa gejowskich aktywistów próbowała kontynuować akcję w budynku ratusza, ale szybka interwencja policji pokrzyżowała te plany.Wśród zatrzymanych 40 osób większość, to obrońcy praw homoseksualistów. Wśród nich ma być szef rosyjskiego stowarzyszenia gejów, Nikołaj Aleksiejew. Do policyjnych autokarów wepchnięto także kilku prawosławnych działaczy, którzy zazwyczaj są traktowani ulgowo.

Opór przed „dziełem szatana”

Stowarzyszenie obrońców praw homoseksualistów GayRussia, w związku z przypadającym w niedzielę Międzynarodowym Dniem Przeciwko Homofobii, podjęło doroczną próbę zorganizowania Parady Gejów wbrew zakazowi władz miejskich Moskwy. Przedstawiciele mniejszości seksualnych próbują zorganizować swoją akcję od 2006 roku, lecz ich prośby są przez władze rosyjskiej stolicy systematycznie odrzucane. Co roku byli też brutalnie rozpędzani przez siły bezpieczeństwa.Poprzedni mer Moskwy Jurij Łużkow określał parady homoseksualistów jako „dzieło szatana”. Obecny mer Siergiej Sobianin nie pochwala zgromadzeń gejów, ponieważ – jak twierdzi – mogą one obrazić uczucia religijne wielu Rosjan.

Do roku 1993 homoseksualizm był uznawany w Rosji za przestępstwo, a do 1999 roku – za chorobę. Pierwszy i jedyny legalny przemarsz homoseksualistów w historii Rosji, zorganizowany w 2006 roku, zakończył się napaścią elementów nacjonalistycznych i prawosławnych radykałów na jego uczestników.

Krytyka z Strasburga

W październiku 2010 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ukarał Rosję finansowo za łamanie praw gejów i lesbijek przez zakazywanie ich parad w Moskwie. Do Trybunału wystąpił szef GayRussia Nikołaj Aleksiejew, według którego Rosja łamie w ten sposób Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Trybunał orzekł, że Rosja złamała prawo do zgromadzeń oraz dopuściła się dyskryminacji na tle orientacji seksualnej. Nakazał Moskwie zapłacenie Aleksiejewowi 29,5 tys. euro z tytułu odszkodowania i zwrotu kosztów sądowych. Mimo tego wyroku władze stolicy Rosji wciąż odmawiają zgody na paradę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: