edgier25

WordPress – Wiadomości

TRZĘSIENIE ZIEMI ZABIJA WŁOCHÓW

Posted by edgier25 w dniu 29 Maj 2012


Włochy po trzęsieniu: 7 ofiar, tysiące bez dachu nad głową

Ponad 100 wstrząsów wtórnych zanotowano na północy Włoch w ciągu doby, jaka minęła od trzęsienia ziemi w regionie Emilia-Romania – poinformowali sejsmolodzy. W niedzielę zginęło tam 7 osób, a prawie 4 tysiące pozostało bez dachu nad głową.

Eksperci ostrzegają, że nie można wykluczyć dalszych silnych wstrząsów w najbliższym czasie.

Pozbawieni dachu nad głową mieszkańcy prowincji Ferrara i Modena spędzili bezsenną noc w prowizorycznych punktach pomocy i miasteczkach namiotowych. Panuje tam ogromny niepokój z powodu niemijającej aktywności sejsmicznej.

Ze strachu przed kolejnymi wstrząsami noc pod gołym niebem spędziły także tysiące ludzi, którzy nie stracili domów. Koczowali w samochodach, w parkach, na placach.

Z całych Włoch płynie pomoc dla terenów, zniszczonych w kataklizmie. Obrona Cywilna poinformowała, że otrzymała kilka tysięcy próśb o podstawowe artykuły od miejscowej ludności. Według firm ubezpieczeniowych straty są ogromne, ale jeszcze nie zostały oszacowane.

Stan klęski

 

Epicentrum wstrząsu o sile blisko sześciu stopni w sakli Richtera znajdowało się kilkadziesiąt kilometrów na północ od Bolonii, a najbardziej ucierpiały z jego powodu prowincje Modena i Ferrara

Na wiadomość o tragedii premier Mario Monti przerwał wizytę w Stanach Zjednoczonych, a we wtorek Rada Ministrów ogłosi stan klęski na terenach nawiedzonych trzęsieniem.

To pierwsze tak poważne trzęsienie ziemi we Włoszech od trzech lat, niewiele słabsze od tego, które 6 kwietnia 2009 roku zniszczyło niemal doszczętnie miasto L’Aquila i jego okolice, grzebiąc pod gruzami ponad trzysta osób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: