edgier25

WordPress – Wiadomości

TUSK MA W DUPIE RODZINY NARODU POLSKIEGO – ŚWIADOME NISZCZENIE WARTOŚCI POLAKÓW .

Posted by edgier25 w dniu 26 czerwca 2012


„Donald Tusk uderza w rodzinę”

„Polityka antyrodzinna rządu Donald Tuska” – tak ocenia Mariusz Błaszczak plany rządu dotyczące ograniczeniu ulgi podatkowej dla rodzin z jednym dzieckiem. Polityk PiS uważa, że zamiast likwidować ulgi należy wprowadzić podatek bankowy.

Rząd dzisiaj zajmował się między innymi ograniczeniami w uldze prorodzinnej. Według przygotowanego przez ministerstwo finansów projektu, z ulgi nie mogłyby korzystać rodziny o dochodach powyżej 85 i pół tysiąca złotych rocznie z jednym dzieckiem. Ulga przysługiwałaby natomiast rodzinom z dwojgiem dzieci bez względu na wysokość dochodów. Z kolei na trzecie i więcej dzieci, ulga prorodzinna ma być zwiększona o 50 proc.

„Polityka antyrodzinna”

Zdaniem Mariusza Błaszczaka zmiana w ulgach prorodzinnych jest uderzeniem w rodzinę. – Polityka Donalda Tuska jest polityką antyrodzinną i dzisiejsze decyzje utwierdzają nas w takim przekonaniu. – powiedział Błaszczak. Zdaniem polityka PiS zamiast likwidować ulgi dla rodzin należy wprowadzić podatek bankowy. – Jeżeli mamy do czynienia z kryzysem, to trzeba sięgać do głębokich kieszeni, tak jak proponował PiS z podatkiem bankowym, a nie ograniczać ulgi prorodzinne – powiedział Błaszczak. Jego zdaniem państwo powinno wspierać rodziny. – Każdy impuls w postaci ulg podatkowych powodujący, że rodziny decydują się na posiadanie dzieci jest korzystny dla Polski. To co robi Donald Tusk jest antyrodzinne – powiedział Błaszczak.

Zmiana parametrów

Po dzisiejszym posiedzeniu rządu, minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział, że propozycje jego resortu nie są ostateczne i zmianie ulegnie prawdopodobnie poziom dochodów uprawniających do ulgi na jedno dziecko. – Parametry będą tak zmienione, że będzie to korzystne dla podatników w porównaniu z tym wariantem, który dziś był przedstawiony – powiedział Rostowski. Dodał, że nowa ulga będzie neutralna dla budżetu.

Zmiany w podatkach mają wejść w 2013 roku.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: