edgier25

WordPress – Wiadomości

Hitler ratował życie Żydowi, swojemu byłemu dowódcy…… CO ZA TYPEK???

Posted by edgier25 w dniu 6 lipca 2012


Przywódca III Rzeszy Adolf Hitler chciał uratować życie Żydowi Ernstowi Hessowi, który podczas I wojny światowej był jego dowódcą – wynika z listu wysłanego w 1940 roku przez szefa SS Heinricha Himmlera.

Hitler ratował życie Żydowi, swojemu byłemu dowódcy

Ernst Hess, choć był ochrzczonym protestantem, miał żydowską matkę i jako taki – w świetle hitlerowskiego prawa – postrzegany był jako Żyd pełnej krwi.

Jednak wspólna przeszłość – służba na froncie I wojny światowej wraz z Hitlerem – okazała się później dla niego zbawienna.  Hess w 1916 roku przez pewien czas, jako oficer, był przełożonym przyszłego przywódcy III Rzeszy.

Osobiste wstawiennictwo Hitlera

Choć nie ominęły go prześladowania z lat 30. XX wieku, choć podlegał ustawom norymberskim, pozbawiono go stanowiska sędziego i skończył w obozie pracy, uratował życie.

 

Wszystko dzięki osobistemu wstawiennictwu Hitlera. 27 sierpnia 1940 roku szef SS Heinrich Himmler napisał list do swoich podwładnych, w którym podkreślił, że Hess musi skorzystać z „ochrony na życzenie Fuehrera”.

Ostatecznie, mimo różnych perturbacji, Hess przeżył wojnę, a po niej pełnił funkcję jednego z dyrektorów kolei w RFN. Zmarł w 1983 roku w wieku 93 lat.

Najbardziej alarmująca u Hitlera była rosnąca paranoja znajdująca wyraz w przekonaniu, że jest wodzem narodu wybranego, któremu przewodzi w krucjacie przeciwko złu, ucieleśnionemu w Żydach. Że jest bóstwem, którego ofiara doprowadzi do zwycięstwa dobra nad złem

Joseph MacCurdy


 Źródło: „Daily Mail”
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: