edgier25

WordPress – Wiadomości

WAŻNE!!! W prasie rosyjskiej można przeczytać, że NASA się myli a prawdopodobieństwo kolizji 2012 DA14 to 50 na 50.

Posted by edgier25 w dniu 6 lipca 2012


W prasie rosyjskiej można przeczytać, że NASA się myli a prawdopodobieństwo kolizji 2012 DA14 to 50 na 50.

W lutym 2012 w hiszpańskim obserwatorium Observatorio Astronómico de La Sagra odkryto ciało niebieskie, które zdawało się podążać orbitą nieuchronnie prowadząca do uderzenia w Ziemię w lutym 2013. Obiekt uzyskał oznaczenie 2012 DA14.

Po bliższej analizie ustalono, że wielkość tego obiektu to około 60 metrów. Nawet, jeśli upadnie to będzie to zjawisko o lokalnym charakterze. Oczywiście gdyby miejscem upadku okazał się któryś z oceanów należałoby się liczyć z falą tsunami.

 

NASA kategorycznie zaprzeczyła, że 2012 DA14 upadnie na naszą planetę, ale agencja przyznała, że zbliżenie będzie znaczne, bo kosmiczna skała przeleci w odległości zaledwie 26 tysięcy kilometrów. To znacznie poniżej orbit niektórych sztucznych satelitów. To będzie na prawdę muśnięcie.

 

Niektórzy naukowcy twierdza, że konsekwencje bliskiego przelotu tego ciała niebieskiego mogą wywrzeć jakiś wpływ nawet na orbitę Ziemi. W prasie rosyjskiej można przeczytać, że NASA się myli a prawdopodobieństwo kolizji 2012 DA14 to 50 na 50.

 

Poza tym mamy za krótką historię orbity tej asteroidy bo znamy ją dopiero od lutego 2012. Dodatkowym aspektem utrudniajacym przewidywanie własciwej ścieżki przejścia sa niezbyt doskonałe metody symulacji komputerowych. Wszystko to prowadzi do stwierdzenia, że tak do końca nie wiadomo w którym miejscu przestrzeni obiekt znajdzie się w połowie lutego 2013.

 

Na dodatek w latach 2020-2057 asteroida 2012 DA14 będzie przelatywać w okolicy Ziemi aż 97 razy. Mimo to oficjalne dane NASA ustalają prawdopodobieństwo zderzenia z Ziemią na symboliczne 0,022%

 

Strona Główna

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: