edgier25

WordPress – Wiadomości

Ostre słowa Jadwigi Staniszkis: Za sto lat nie będzie Polski

Posted by edgier25 w dniu 19 lipca 2012


Jadwiga Staniszkis nie ma złudzeń: Tusk nie ma strategii

rozwoju Polski, a tylko trwa przy władzy. Z kolei opozycja nie

ma żadnego pomysłu, by przejąć kontrolę nad Polską. Jej

zdaniem to oznacza, że za sto lat nie będzie Polski.

 Jadwiga Staniszkis na wykładzie w Gdańsku

Kryzys władzy to dla mnie przede wszystkim fakt, że Donald Tusk i jego ekipa nie rządzi krajem, nie realizuje długofalowej strategii rozwoju. Zamiast tego oni sprawiają wrażenie względnie dobrej sytuacji, w coraz większym stopniu przerzucając koszty na społeczeństwo – mówi portalowi wpolityce.pl Jadwiga Staniszkis. To nie rządzenie, a trwanie, przy jednoczesnym korzystaniu z wszystkich profitów władzy, które są stale konsumowane. Co gorsze, premier Tusk traktuje tę sytuację, jako trampolinę do dalszej kariery – dodajesocjolog.

Jej zdaniem w ekipie Tuska nie ma żadnego poczucia odpowiedzialności, a premier nie nadaje się na to stanowisko.  W mojej ocenie Donald Tusk to człowiek słaby, ambitny, pozbawiony dobrych doradców. Jednak ma dużą zdolność przetrwania i niestety obawiam się, że przetrwa i tę sytuację.- twierdzi Staniszkis. Dodaje, że wini temu są sami Polacy, bo ich nie interesuje przetrwanie kraju, a tylko przetrwanie indywidualne.

Niestety, zdaniem socjolog, opozycja nie jest w stanie wykorzystać słabości premiera. Opozycja tymczasem jedynie zapowiada alternatywne wizje. Jarosław Kaczyński otoczony jest ludźmi, którzy nie działają na wyobraźnie, ani inteligencją, ani doświadczeniem, ani błyskiem, ani biografią. Otoczenie Kaczyńskiego nie ma tego czegoś, co mogłoby pociągnąć ludzi – oskarża Staniszkis

Jej zdaniem, jeśli do fatalnej sytuacji politycznej doda się problemy demograficzne, to za sto lat Polaków nie będzie.  Jeśli sytuacja się nie zmieni, za sto lat nas nie będzie. W sensie znaczenia kraju, nie będzie nas nawet wcześniej. Rozpływamy się. Indywidualne przetrwanie to za mało, żeby przetrwał kraj i społeczeństwo. Dlatego zła władza nie jest traktowana, jak fundamentalne zagrożenie. A tak właśnie powinna być traktowana – podsumowuje.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: