edgier25

WordPress – Wiadomości

CHIŃSKIE SAMOLOTY ZNISZCZĄ USA W KILKA GODZIN

Posted by edgier25 w dniu 28 lipca 2012


To byłby dla Amerykanów sądny dzień.

Z symulacji prestiżowego amerykańskiego think-tanku RAND Corporation wynika, że w przypadku konfliktu zbrojnego USA-Chiny, ci pierwsi mimo przewagi technologicznej,padliby  już w pierwszych godzinach wojny. Chińczycy pokonaliby Amerykanów przede wszystkim dzięki ogromnej przewadze liczebnej. Nawet uwzględniając olbrzymią liczbę strat po stronie chińskiej – sześć do jednego na korzyść amerykańskiego lotnictwa – maszyny przeciwnika dosłownie przykryłyby nowoczesne samoloty USA. Supernowoczesne i szalenie drogie uzbrojenie jest fantastyczne, pod warunkiem, że ich mała liczba pokona przeciwnika, który nie jest o wiele bardziej liczebny – mówi Andrew Davies, z australijskiego Instytutu Strategicznego (think-tank finansowany przez rząd).

RAND Corporation przeprowadził symulację konfliktu amerykańsko-chińskiego o Tajwan. Wynika z niej, że nawet gdyby każda wystrzelona przez Amerykanów rakieta zniszczyła jeden samolot wroga, to Chińczycy nadal mieliby dość samolotów, by zniszczyć latające tankowce i amerykańskie centra dowodzenia.

Amerykańskie lotniska, radary i centra dowodzenia na wyspie zostałyby zniszczone w pierwszych godzinach konfliktu. Zaś o wsparciu z baz na Okinawie czy Guam Amerykanie nie mogliby marzyć bez latających tankowców i samolotów AWACS – bez paliwa i informacji nie zdołałyby dotrzeć w rejon wyspy. Amerykanie nie mogliby też liczyć na swoje lotniskowce.

Prawdopodobnie zostałyby one zniszczone już na początku starcia.Od ponad dwóch dekad Chińczycy usilnie pracują nad bronią, która uniemożliwi pływającym lotniskom US Navy działać w pobliżu chińskich brzegów – tłumaczy Davies.W grudniu 2010 roku chińska armia – jak pochwaliło się jej dowództwo – wprowadziła na uzbrojenie pierwsze takie rakiety, zwane „zabójcami lotniskowców”.Układ sił w regionie bezsprzecznie zmienia się. Chiny zdecydowanie szybciej rozwijają swoje wojsko w porównaniu do innych państw – skomentował wyniki symulacji adm. Robert Willard, szef pacyficznego dowództwa US Navy.

http://www.tvn24.pl/12691,1688748,0,1,think_tank-z-usa-chinskie-lotnictwo-zaleje-wroga,wiadomosc.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: