edgier25

WordPress – Wiadomości

Izrael: ŻYDZI ZNISZCZYLI BIBLIĘ PUBLICZNIE- CHRZEŚCIJANIE MAJĄ TO W DUPIE !!!

Posted by edgier25 w dniu 1 sierpnia 2012


Zniszczono Nowy Testament. Reakcji chrześcijan nie słychać

– Ta nikczemna książka spowodowała zamordowanie milionów Żydów w czasie świętej inkwizycji, kiedy palono ludzi na stosach! – krzyczał deputowany Michael Ben-Ari, drąc na kawałki strony Nowego Testamentu. – Ta książka to obrzydliwa prowokacja Kościoła. Ta książka i ci, którzy mi ją przysłali, powinni wylądować na śmietniku historii – dodał. Powiedziawszy to, wrzucił Biblię do stojącego obok kosza na śmieci.

          

Podczas incydentu Michael Ben-Ari – który jest politykiem radykalnej Unii Narodowej – kazał swoim asystentom robić zdjęcia i nagrywać filmiki telefonami komórkowymi. Następnie materiały te przesłał do izraelskich gazet. Można na nich zobaczyć, że deputowany zniszczył Nowy Testament w swoim biurze poselskim. Za jego plecami znajdowała się duża flaga Izraela.

Egzemplarz Nowego Testamentu, który dostał się w ręce Ben-Ariego, został przygotowany przez Izraelskie Towarzystwo Biblijne. Organizacja ta przysłała w ostatnich dniach Nowy Testament wszystkim 120 posłom na Kneset. To nowe wydanie zapatrzone w hebrajskie komentarze. Część z posłów Biblię przyjęła, część odesłała do nadawcy, ale nikt oprócz Ben-Ariego nie zdecydował się na podobną demonstrację.

Incydent ten wywołał szok wśród mieszkających na terenie Izraela chrześcijan. Jedyny chrześcijański deputowany w Knesecie Hanna Sweid stwierdził, że Ben-Ari powinien zostać pozbawiony immunitetu poselskiego i surowo ukarany. – Ten człowiek to chuligan. Dopuścił się straszliwego chamstwa i aktu nienawiści. To było zupełnie niepotrzebne – dodał.

Prowokacja – jak sam to określił – radykalnego izraelskiego posła została potępiona przez przewodniczącego Knesetu i biuro premiera Beniamina Netanjahu. Protestują również amerykańskie organizacje żydowskie: Liga przeciwko Zniesławieniom i Amerykański Komitet Żydowski. Zdaniem tych grup „oburzające” działanie Ben-Ariego może poważnie zaszkodzić dialogowi żydowsko-katolickiemu.

– To, co zrobił ten człowiek, jest chore. Przecież Nowy Testament to żydowska książka, która była przeznaczona dla Żydów – powiedział „Rz” szef Izraelskiego Towarzystwa Biblijnego Wiktor Kaliszer. To właśnie on posłał do Ben-Ariego egzemplarz Biblii. – Od 2 tysięcy lat część Żydów jest uprzedzona do chrześcijaństwa i chrześcijaństwo prześladuje. Ben-Ari jest częścią tej radykalnej tradycji. Całe szczęście to tylko margines. Zdecydowana większość Żydów to ludzie bardzo tolerancyjni – dodał.

Michael Ben-Ari odmówił rozmowy z „Rz”, zasłaniając się brakiem czasu. Na jego blogu internetowym znalazło się jednak oświadczenie w tej sprawie. „Misjonarze od lat próbują nas nawrócić. Teraz ich łapska dosięgnęły Knesetu. Starają się nawrócić nasze dzieci i odebrać nam dusze. Każdy ma prawo do swobodnego wyznawania swojej religii. Ale gdy ktoś próbuje nawracać Żydów – przekracza dopuszczalną granicę”.

Wiktor Kaliszer przypomina zaś o sprawie pastora Terry’ego Jonesa z Florydy, który w zeszłym roku ogłosił, że zamierza spalić Koran. Zapowiedź ta spotkała się z potępieniem czołowych polityków Zachodu, w wielu krajach muzułmańskich doszło do masowych protestów. Sprawą żył cały świat.

– Barbarzyński wybryk Ben-Ariego oczywiście nie wywołał takiej reakcji. Chrześcijaństwo jest bowiem religią, wobec której można sobie o wiele więcej pozwolić. Pozostaje mieć nadzieję, że chrześcijanie na całym świecie wreszcie się obudzą i jasno pokażą, że mają dość upokarzania i obrażania ich uczuć religijnych – powiedział Kaliszer.

 Michael Ben-Ari

Przeczytaj więcej o:  IzraelNowy Testamentmichael ben-ari

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Izrael: ŻYDZI ZNISZCZYLI BIBLIĘ PUBLICZNIE- CHRZEŚCIJANIE MAJĄ TO W DUPIE !!!”

  1. Piotr said

    Nie Zydzi tylko jeden z milionow Zydow, nie zniszczono Nowego Testamentu, bo tego nikt nigdy nie bedzie wstanie zrobic, zniszczono tylko ksiazke z tekstem Nowego Testamentu, a scislej jeden egzemplarz tej ksiazki z wielo, wielo milionowego nakladu. Wyglada na to, ze ktos koniecznie jak zwykle chce sprowokowac Chrzescijan o czym rowniez dobitnie swiadczy uzywanie wulgarnych slow, niby sie Chrzescijan broni a przy tym obraza (sprytne), a tu … cisza, brak jakiejkolwiek reakcji ze strony Chrzescijan. Ktokolwiek tej ciszy sie dziwi poprostu nie ma najmniejszego pojecia czym jest prawdziwe Chrzescijanstwo, czym jest gleboka wiara w Prawdziwego, Wszechmogacego Boga Ojca, ktory objawil sie ludziom poprzez Najswietsza Maryje Panne w postaci Jej Syna Jezusa Chrystusa. Prawdziwi Chrzescijanie ukierunkowani sa na Boga i Jego Dzielo, czyz wiec ten jeden incydent warty jest ich wiekszej uwagi ? Mysle ze nie, bo niczego nowego on nie wniosl, niczego on nie zmienil. Chrzescijanie nie kieruja sie chwilowymi emocjami, ale sercem popartym gleboka wiara. Oczywiscie, bylo to zalosne wydarzenie godne potepienia i te potepienia jak widac byly.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: