edgier25

WordPress – Wiadomości

Zakażona heroina zaraża wąglikiem. Są pierwsze ofiary

Posted by edgier25 w dniu 17 sierpnia 2012


 W TYM WYPADKU NIE MA MOWY O PRZYPADKU !

WYSTARCZY ZAKAZIĆ PARĘ NIEŚWIADOMYCH LUDZI POKROJU

NARKOMANÓW , A RESZTA TO JUŻ LAWINÓWKA…..

Brytyjski narkoman zmarł z powodu wąglika – poinformowały w piątek władze sanitarne Wielkiej Brytanii. Przypadek ten budzi obawy, że ta rzadka u ludzi infekcja może się rozszerzyć wśród osób zażywających heroinę.

Zmarły najpewniej zaraził się wąglikiem z zanieczyszczonej heroiny, a w całej Europie odnotowano co najmniej siedem podobnych przypadków – oświadczyła brytyjska instytucja ochrony zdrowia, Health Protection Agency (HPA).Doktor Dilys Morgan z HPA powiedziała, że „prawdopodobne jest, iż pojawią się kolejne przypadki w krajach UE”. HPA, która zajmuje się, m.in. ochroną przed chorobami zakaźnymi, twierdzi równocześnie, że wąglik u narkomanów jest raczej rzadki.

 

Zakażona heroina

W latach 2009-2010 Europejskie Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii ostrzegało o pojawieniu się heroiny zanieczyszczonej laseczkami wąglika. Od czerwca bieżącego roku odnotowano nowe przypadki wąglika wśród heroinistów w Europie: trzy w Niemczech, dwa w Danii, jeden we Francji i jeden w Szkocji – podała HPA. Na razie brak szczegółów dotyczących najnowszej ofiary śmiertelnej wąglika, która zmarła w szpitalu w Blackpool, w północnej Anglii.

Wąglik to zwykle śmiertelna choroba zakaźna, groźna dla zwierząt i ludzi. Jest wywoływana przez laseczkę wąglika (Bacillus anthracis).

 

 Źródło: PAP

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: