edgier25

WordPress – Wiadomości

TWOJA ŚMIERĆ Z RĄK ŻYDA W IZRAELU BĘDZIE WYPADKIEM …… , ŚMIERĆ ŻYDA W INNYM KRAJU BĘDZIE UZNAWANE ZA ATAK TERRORYSTYCZNY.

Posted by edgier25 w dniu 28 sierpnia 2012


Zginęła pod buldożerem. Sąd w Izraelu:

Godny pożałowania wypadek ….

Sąd oddalił we wtorek pozew cywilny złożony przeciw Izraelowi przez rodziców amerykańskiej wolontariuszki Rachel Corrie. W 2003 r. zginęła ona zgnieciona przez buldożer wojskowy, w trakcie propalestyńskiej demonstracji w Rafie, w Strefie Gazy.

Rodzina 23-letniej Amerykanki oskarżyła Izrael o celowe pozbawienie jej życia. Rachel Corrie stanęła na drodze buldożera izraelskiej armii, który miał burzyć palestyńskie domy.Sędzia sądu w Hajfie Oded Gerszon powiedział, że śmierć Rachel Corrie to „godny pożałowania wypadek”, lecz że państwo Izrael nie jest zań odpowiedzialne, bo incydent miał miejsce w sytuacji, którą określił mianem wojennej.

Dodał, że żołnierze uczynili wszystko, by nie dopuścić ludzi do miejsca, gdzie wyburzano domy palestyńskie, i że Amerykanka sama się naraziła na niebezpieczeństwo.

Symbol palestyńskiego powstania

Śmierć Rachel Corrie uczyniła z niej, jak pisze Reuters, symbol palestyńskiego powstania, posłużyła za temat utworu scenicznego i książki.

Choć niezaskakujący, wyrok jest kolejnym przykładem tego, że bezkarność przeważa nad odpowiedzialnością i sprawiedliwością.

Husejn Abu Husejn

Matka Corrie, Cindy, powiedziała dziennikarzom, że werdykt ją zranił, adwokat rodziców Husejn Abu Husejn oświadczył, że to obwinianie ofiary. – Choć niezaskakujący, wyrok jest kolejnym przykładem tego, że bezkarność przeważa nad odpowiedzialnością i sprawiedliwością – powiedział adwokat, podkreślając, że Rachel Corrie została zabita, gdy w sposób pokojowy protestowała przeciwko burzeniu domów w Strefie Gazy.

Agencja Reuters przypomina, że bardzo niewielu Izraelczyków wyrażało żal z powodu śmierci amerykańskiej propalestyńskiej działaczki, która nastąpiła w szczycie antyizraelskiego powstania, tzw. drugiej intifady. W jej trakcie zginęło 4 758 osób, w tym  3 696 Palestyńczyków i 988 Izraelczyków, głównie w następstwie zamachów samobójczych.

Autor: ab//kdj / Źródło: PAP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: