edgier25

WordPress – Wiadomości

ISTNIEJE Zegar apokalipsy OD 1947 ROKU

Posted by edgier25 w dniu 8 października 2012


Wskazówka słynnego symbolicznego zegara, utworzonego w

1947 roku, została niestety przesunięta o minutę do przodu.

BIORĄC POD UWAGĘ WIDOCZNĄ GODZINĘ TO TAK JAK PRZED SAMYM SYLWESTREM ….. GOŚCIE JUŻ SĄ , SZAMPAN JEST , ZEGAR TEŻ …. TYLKO CZEKAĆ NA EFEKT KOŃCOWY – FAJERWERKI , A TE BYWAJĄ RÓŻNE

JAK WIDAĆ KONIEC TUŻ TUŻ I PEWNIE JUŻ WIDAĆ TO GOŁYM OKIEM

Zegar wskazuje stan świata, ostrzega ile czasu dzieli nas od zagłady. Stworzyli go naukowcy skupieni wokół „The Bulletin of the Atomic Scientists” przy University of Chicago. W zależności od sytuacji międzynarodowej, wskazówka przybliża się lub oddala od symbolicznej północy. Teraz wskazuje „za pięć dwunasta”. Jest to 19 zmiana pozycji wskazówki od 1947 roku.

O zmianie jej położenia zawsze decyduje zespół naukowców – specjalistów od fizyki jądrowej, oraz ekspertów od stosunków międzynarodowych. Nigdy nie biorą oni pod uwagą jednego wydarzenia. Tym razem wskazówka drgnęła ponieważ eksperci wzięli pod uwagę globalne zmiany klimatyczne oraz rozszerzanie się zasięgu i potencjału broni atomowej – aktualnie na świecie, w różnych rejonach, rozmieszczonych i magazynowanych jest około 19500 ładunków nuklearnych.

W styczniu 2010 roku grono skupione wokół „The Bulletin of the Atomic Scientists” (między innymi 18 noblistów!) uznało za stosowne cofnięcie wskazówki Zegara apokalipsy o dwie minuty, ze względu na „zachęcający stan świata” – pokazywała wówczas „za sześć dwunasta”. — Dwa lata temu wydawało się, że decydenci na całym świecie będą w stanie odpowiedzieć na globalne zagrożenia, ale ta tendencja nie utrzymała się, a nawet się odwróciła, dlatego wskazówka powróciła na pozycją z roku 2007 — powiedziała prof. Allison Macfarlan z George Mason University.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: