edgier25

WordPress – Wiadomości

Izrael: Atmosfera nienawiści wobec chrześcijan

Posted by edgier25 w dniu 9 października 2012


Zwykle małomówni urzędnicy rzymskokatoliccy w Izraelu, postanowili przemówić w sprawie antychrześcijańskich nastrojów w tym kraju, przejawiających się np. w bezczeszczeniu miejsc kultu.Izrael

Poczatkiem września podpalono drzwi klasztoru w Latrun, w pobliżu Jerozolimy, dodatkowo Żydzi umieścili na nich napis „Jezus jest małpą”. Ponad dwa tygodnie śledztwa nie doprowadziło do zatrzymania sprawców, mimo zapewnień policji o ich determinacji w ustaleniu tożsamości wandali.

Nie był to jedyny atak w ciagu ostatnich miesięcy. Najwyżsi dostojnicy kościelni w Ziemi Świętej zaczynają mówić o niepokojących relacjach pomiędzy chrześcijanami a Żydami. Mniejszość chrześcijańska w Izraelu to zaledwie 155 tysięcy ludzi, co stanowi 2 procent populacji.

W lutym tego roku na drzwiach klasztoru w Jerozolimie namalowano napis „Śmierć chrześcijanom” w języku hebrajskim. Mimo, że katoliccy duchowni ostrożnie nie twierdzą, że jest to bardzo szeroka tendencja, zwracają uwagę na fakt ignorowania takich postaw przez władze.

Dodatkowo, atmosferze nienawiści sprzyjają wystąpienia osób znanych, a nawet polityków. W lipcu izraelski polityk wyrwał z Biblii kartki Nowego Testamentu i wyrzucił je do kosza, nazwawając tę część Biblii „odrażającą”. Katolicy zwracają też uwagę na nauczanie pogardy dla chrześcijan w żydowskich szkołach i domach.

źródło:  autonom.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: