edgier25

WordPress – Wiadomości

SKOK OBAMY NIE UDANY MIASTO ZALANE DŹWIG ZŁAMANY !

Posted by edgier25 w dniu 29 października 2012


Wichura złamała dźwig na Manhattanie. Sandy zbliża się do Nowego Jorku

Mieszkańcy Wschodniego Wybrzeża USA zmagają się już z coraz większymi falami i coraz mocniejszą wichurą. W Nowym Jorku wiatr jest już tak silny, że przełamał dźwig na budowie. Huragan Sandy uderzy z pełną siłą ok. 2 w nocy czasu polskiego.

Około 14.30 czasu lokalnego ogłoszono alarm na Manhattanie. Silny wiatr przełamał wysoki dźwig na budowie 65-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Zachodniej 57.

 Wichura złamała dźwig na Manhattanie. Sandy zbliża się do Nowego Jorku

Ewakuowano wyższe piętra kilku pobliskich budynków, zamknięto okoliczne ulice.

Uniknięto ofiar, bo na budowie nie było pracowników. Władze Nowego Jorku już w sobotnie popołudnie ogłosiły zawieszenie wszelkich prac budowalnych w mieście.

 

Trzy czynniki potęgują potencjalną destrukcyjność huraganu Sandy: zimny front z północy przynoszący opady śniegu, rekordowo niskie ciśnienie i silne przypływy, które zwiększają ryzyko podtopień – ostrzegły amerykańskie służby meteorologiczne.

Żywioł, który zbliża się do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, może spowodować straty sięgające nawet 10-20 miliardów dolarów – szacuje firma Eqecat specjalizująca się w modelach klimatycznych.

Narodowe Centrum Huraganów (NHC) z siedzibą w Miami zwraca uwagę na rekordową różnicę między ciśnieniem panującym w oku huraganu i na zewnątrz. W poniedziałek rano ciśnienie spadło do 946 hektopaskali, czyli poziomu nienotowanego na tej szerokości geograficznej.

Zdaniem ekspertów z tego ośrodka tak niskie ciśnienie może się utrzymać, gdy huragan uderzy w ląd.

Po raz ostatni podobnie niskie ciśnienie (950 hPa) odnotowano przy okazji huraganu, który uderzył w Nowy Jork w 1938 roku – napisał na Twitterze meteorolog Jim Cantore.

W dodatku – jak przewidują synoptycy – Sandy ma się zderzyć z zimnym frontem nadchodzącym z północnego wschodu, co może sprawić, że siła huraganu utrzyma się po wejściu na ląd.

Wydano również ostrzeżenie przed silnymi opadami śniegu w Appalachach, ok. 300 km na zachód od wybrzeża; na górzystych terenach Wirginii Zachodniej może spaść nawet metr śniegu.

Zagrożenie podtopieniami i wezbraniem wód potęgują natomiast przewidywane silne przypływy związane z pełnią Księżyca w poniedziałkową noc. – Oznacza to kilkadziesiąt centymetrów dodatkowej wody – wyjaśnia Todd Kimberlain z centrum huraganów.

Z tego powodu zalane mogą zostać miejsca zwykle na to niepodatne – np. nowojorski port, w którym spodziewana jest 30-centymetrowa fala – ostrzega NHC.

Huragan Sandy zabił już na Karaibach co najmniej 65 osób. Na jego nadejście szykuje się wschodnie wybrzeże USA. W niedzielę władze Nowego Jorku ogłosiły zamknięcie szkół, ewakuację części mieszkańców oraz zawieszenie kursowania metra, autobusów i kolei.

Tropikalny huragan z silnym wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu i śniegu, które mogą wywołać powódź i spowodować silne zniszczenia, ma dotrzeć do wybrzeża USA w poniedziałek w nocy (czasu miejscowego), przede wszystkim na odcinku między Waszyngtonem a Bostonem.

Skutki huraganu mogą według szacunków rządu dotknąć 50 milionów Amerykanów.

(PG)

Jedna odpowiedź to “SKOK OBAMY NIE UDANY MIASTO ZALANE DŹWIG ZŁAMANY !”

 1. AQQ said

  Kilka razy próbowali już z tamą. (Elektrownie zagrożone może o to chodziło!)
  komentarz ze str.pod art.j/w
  Jim McCanney, ekspert od manipulacji pogodą, który napisał na ten temat szereg naukowych prac i książek, twierdzi, że energia huraganów pochodzi z jonosfery (tej warstwy atmosfery, która jest celem oddziaływań systemu HAARP), a oko huraganu (huragan to w rzeczy samej cyklon, a jego centralne miejsce, wokół którego wirują masy powietrza to „oko” – przyp. tłum.) to w rzeczywistości pole elektryczne. Utrzymuje również, że wniósł wkład do nauki umożliwiającej jonizowanie drogi przed frontem huraganu przy pomocy sterowanych z satelitów laserów, aby skierować go w pożądane miejsce. Twierdzi, że początkowo celem tej technologii „było kierowanie huraganów na niezaludnione tereny, aby minimalizować wynikające z nich szkody”, ale w przypadku Kateriny doszło do „strasznego nadużycia dla niegodziwych celów”. McCanney podkreśla, że rezolucja ONZ z roku 1977 zakazuje stosowania modyfikacji pogody do „atakowania innych krajów”, ale „nie zabrania używania jej przeciwko własnym obywatelom”. W dalszej części swojej wypowiedzi ostrzega przed „aranżowanymi wydarzeniami”, które mogą być wywołane w celu wprowadzenia w Stanach Zjednoczonych „stanu wyjątkowego”.
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/kilka-amerykanskich-elektrownii-jadrowych-znalazlo-sie-w-zagrozeniu

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: