edgier25

WordPress – Wiadomości

OSTATNI ETAP ŻYCIA W POLSCE !!!!

Posted by edgier25 w dniu 1 listopada 2012


SPIERDALAMY Z POLSKI AŻ MIŁO !!!

 

Ranking dobrobytu: Polska spadła o cztery pozycje

Polska spadła z 28. na 32. miejsce w prestiżowym rankingu dobrobytu, przygotowywanym przez brytyjski ośrodek badawczy Legatum. Sensacją jest to, że poza pierwszą „10” po raz pierwszy znalazły się Stany Zjednoczone (12. miejsce).

To już czwarta edycja rankingu. Zbadano 142 kraje, czyli o 32 więcej niż w poprzednich edycjach.

– Nasz indeks pokazuje pełny obraz, bo uwzględnia wiele czynników wpływających na dobrobyt danego kraju – począwszy od tego, jak postrzegamy własne bezpieczeństwo po poczucie osobistej wolności. Wzrost gospodarczy nie może być jedynym wyznacznikiem dobrobytu – przekonuje Jeffrey Gedmin, szef instytutu Legatum.

Indeks dobrobytu oblicza się, uwzględniając takie kryteria, jak wskaźniki gospodarcze, warunki do prowadzenia biznesu, ale także bierze się pod uwagę jakość administracji rządowej, systemu edukacji, służby zdrowia oraz stan bezpieczeństwa i wolności obywatelskich.

W tegorocznym rankingu Polska spadła z 28. na 32. miejsce. Najlepiej wypadliśmy w podrankingu bezpieczeństwa – 25. pozycja, a najgorzej w zestawieniu mierzącym sytuację ekonomiczną (52. miejsce).

W czołówce rankingu dobrobytu są państwa skandynawskie: Norwegia, Dania, Szwecja. Czwarte miejsce zajęła Australia. Na następnych pozycjach uplasowały się: Nowa Zelandia, Kanada, Finlandia, Holandia, Szwajcaria i Irlandia.

Pogorszyły się notowania państw Unii Europejskiej. Spośród 33 państw Starego Kontynentu aż 24 ma niższą pozycję niż w 2009 r. Największy spadek, aż o 13 miejsc, zanotowała w tym czasie Grecja.

Które pozycje zajmują sąsiedzi Polski? Niemcy są na 14. miejscu, Czechy na 28., Słowacja – na 36., Litwa jest zajmuje 43. lokatę. Białoruś (54. miejsce) wypada lepiej niż Rosja (66. pozycja) i Ukraina (71. miejsce)

Sensacją jest to, że poza pierwszą „10” po raz pierwszy wypadły Stany Zjednoczone (12. miejsce).

Z rankingu wynika, że najlepszą gospodarkę ma Szwajcaria, największy kapitał społeczny – Norwegia, a najlepsze perspektywy dla przedsiębiorców oferuje Dania.

Najsprawniejszą administrację mają Szwajcaria, Nowa Zelandia i Dania, a edukację – Nowa Zelandia, Australia i Kanada.

Najbezpieczniej jest w Islandii, Norwegii i Finlandii. Najlepsza opiekę zdrowotną mają obywatele Luksemburga, USA i Szwajcarii.

W kategorii dotyczącej wolności osobistej królują Kanada, Nowa Zelandia i Australia, a na szarym końcu są kraje islamskie: Egipt, Irak i Jemen.

Jedna odpowiedź do “OSTATNI ETAP ŻYCIA W POLSCE !!!!”

 1. edgier25 said

  CO LUDZIE MÓWIĄ
  *********************************************

  madry250: Niby spadek, ale wg propagandy to zdanie będzie brzmiało tak: „Dzięki rządom Donalda Tuska Polska jest już 32 w rankingu krajów pod względem dobrobytu, wyprzedzamy naszych sąsiadów takich jak Słowacja i Litwa – jest się więc z czego cieszyć”. Po prostu media rządowe i PO każdą porażkę przedstawiają jak sukces wszechmogącego Donalda.
  ************
  ~jc do madry250: W Polsce przy pomocy manipulacji socjotechnicznej grają naszym życiem (robiąc przysłowiową wodę z mózgu) tak jak akwizytor sprzedający wątpliwej przydatności i jakości rzecz.
  Jeżeli usprawiedliwiamy oszustwa i kłamstwa które padają podczas kampanii wyborczej, to oznacza, że wybierzemy tego który nas najbardziej oszuka, po co te wybory robić. NFZ,NFI, OFE, to są cuda zbudowane na gruzach PRL-u w ostatnim 20-leciu. Czym jeszcze może władza się pochwalić? Psują wszystko i mówią, że naprawiają Polskę, a się pytam kto ją popsuł, a może to jest naprawa gwarancyjna?Biją pianę, by karawana mogła iść dalej. Już sami uwierzyli w swój wirtualny zmanipulowany świat.
  Z wielką radością propagowano dla młodych pracę za granicą. Teraz zmienili prawo do otrzymania emerytalny dopiero od 67 rok życia (prawdopodobnie dla wielu młodych ludzi przy istniejącym rynku pracy i wszechobecnych umowach śmieciowych oraz ze względu na sposób jego ustalania prawa do emerytury będzie nie osiągalne nigdy) by żyło mi się lepiej, tak mówią propagandziści. Głoszą sukces, a dla odwrócenia uwagi od zasadniczych spraw wrzucają tematy: co powiedział ten czy tamten polityk tworząc tematy bez znaczenia dla człowieka, by tylko bić pianę o cokolwiek. Co zrobią jutro?
  ******************
  nauczyciel_matematyki: Witam niezawisłe gdańskie sądy-kolesi Donaldka T. ze stadionów, witam witam inteligencję PO-wską; zwolenników teorii o pancernej brzozie, trotylu sprzed 100 lat, braku helu co zbadali najwyżsi profesorowie z PO, dowodząc tegoż na podstawie argumentu, że „PiSowcy to oszołomy”, przymierzalni trumien (zwłokom było niewygodnie) którą dogadzają nam nasi „normalni” Rosjanie, muzeum Tupolewa sporządzonym w Rosji przez kochających nas braci Rosjan, Witam witam również Witam naczelnego patriotę kraju, wzór uczciwości prawdomówności i słowności- Donaldka T.

  Korzystając z okazji, chciałbym jeszcze przywitać Amber Gold- chciałbym Donaldkowi kiedyś ich przedstawić, wszak Donaldek nigdy nie słyszał o Amber Gold, o czym wie każdy leming. Witam także wyborców PO dla których wybuchu nie było bo Macierewicz to oszołom.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: