edgier25

WordPress – Wiadomości

NASA ostrzega! Rosja jest już gotowa

Posted by edgier25 w dniu 4 grudnia 2012


Coraz większy niepokój związany z końcem świata

Za niespełna trzy tygodnie może być już po nas – takie słowa są bliskie sercom rzeszy ludzi na całym świecie. Wszystko przez rzekome proroctwo Majów, które wieścić ma nadchodzący koniec dziejów. Informacje, które nieustannie pojawiają się w mediach, sprawiły, że coraz więcej ludzi zaczęło wierzyć w tę wizję. Specjalny komunikat w sprawie wydała ostatnio NASA. Przedstawiciele agencji ostrzegli, że całe zamieszanie wokół tej sądnej podobno daty może spowodować trudne do wyobrażenia straty, a w efekcie doprowadzić do czegoś, co można by nazwać samospełniającym się proroctwem.Nikt już nie ma chyba wątpliwości, że końcówka tego roku będzie wyjątkowa. Oprócz tradycyjnego w ostatniej dekadzie grudnia oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestrowe szaleństwo, pojawiła się jeszcze jedna data, której towarzyszyć będą wzmożone emocje. Mowa oczywiście o dniu 21 grudnia, który – ze względu na rzekomą przepowiednię Majów – coraz więcej ludzi uważa za schyłkowy w dziejach ludzkości. 

Wielu naukowców wypatruje prawdziwej klęski, jaka może dotknąć ludzkość w najbliższych dniach. Nie są one związane bynajmniej z katastrofami i kataklizmami, które miałyby spaść na mieszkańców Ziemi. Za wielkie niebezpieczeństwo należy zaś uznać obłęd towarzyszący nadejściu „tego” czasu. Eksperci podkreślają, że w wielu środowiskach pojawił się nastrój paniki. Atmosfera taka może doprowadzić do nieprzewidzianych i gwałtownych zachowań, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Badacze uważają, że wraz ze zbliżaniem się „tej” daty, wśród nastolatków, którzy naprawdę boją się końca świata, wzrosnąć może liczba samobójstw. Naukowcy twierdzą także, że w związku z zaistniałą sytuacją coraz więcej młodzieży cierpi na bezsenność oraz z powodu braku apetytu – poinformował serwis „Live Science”. 

„W czasie, kiedy wielu ludzi traktuje to jako formę żartu, a wielu pozostałych jako tajemnicę, istnieje pewna grupa ludzi, którzy są naprawdę zaniepokojeni” – powiedział David Morrison, astrobiolog z NASA Ames Research Center. „Myślę, że propagowanie przez internet plotek, które mogą wystraszyć dzieciaki to prawdziwe zło”. 

Eksperci z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej starają się też tonować nastroje wśród tych, którzy uważają, że 21 grudnia 2012 r. w Ziemię uderzy nieznana nauce planeta albo jakiś inny obiekt, który doprowadzi nas do zagłady. Zdaniem astronomów, nie ma absolutnie takiego niebezpieczeństwa. 

Według naukowców, całe zamieszanie wokół końca świata A.D. 2012, które zaskakująco okazało się mieć olbrzymi potencjał marketingowy, należy uznać za zwykłą fantazję, która ma jednak daleko idące skutki dla wielu ludzi na całym świecie.Według specjalistów z NASA, największą odpowiedzialność za obecny stan ponoszą filozofowie operujący w nurcie New Age, którzy wierzą, że w najbliższym czasie cały świat czeka wielka transformacja. 

O próbach tonowaniu nastrojów przez naukowców informowaliśmy już wcześniej. Przed kilkoma miesiącami głos w sprawie zabrali m.in. badacze kultury Majów, którzy orzekli, że gorączka na punkcie zapowiedzianego rzekomo przez przedstawicieli starożytnej kultury końca świata nie ma tak naprawdę żadnych podstaw. 

„Majowie zajmowali się przepowiadaniem przyszłości, ale nie w fatalistycznym sensie. Zabierali raczej głos na temat wydarzeń, które w ich cyklicznej koncepcji historii mogą się powtórzyć w przyszłości” – powiedział Alfredo Barrera, archeolog, który zajmuje się badaniemkalendarza Majów. 

Zdaniem wielu historyków, w czynionych przez Majów zapowiedziach odnaleźć można wątki, których istota dotyczy w większym stopniu potencjalnych zagrożeń, polegających na nadejściu czasu wielkiej suszy czy rozprzestrzenianiu się epidemii niż próbach precyzyjnego określenia terminu schyłku świata. 

Naukowcy podkreślają, że zainteresowania Majów, które dotyczyły przyszłych wydarzeń, wykraczały daleko poza 21 grudnia. Ich zdaniem, istnieje mnóstwo dowodów potwierdzających taki stan rzeczy

Rosja przygotowuje się na koniec świata. Tamtejsi obywatele, którzy podobnie jak ludzie żyjący w wielu innych regionach globu nieustannie karmieni są wiadomościami na temat nadchodzącego schyłku, mogą się już zaopatrywać w specjalne zestawy. Tym, którym udałoby się przetrwać, mają one zagwarantować łatwiejszy start w „nowym świecie”.Wiele działających na rosyjskim rynku firm stara się wykorzystać marketingowy potencjał wiekopomnego wydarzenia, w którego realizację niektórzy naprawdę wierzą. Jedna z nich wprowadziła na rynek specjalne zestawy, które mając pomóc przeciętnemu Rosjaninowi w przetrwaniu najgorszych dni. Surwiwalowe pakiety można kupić w wielu sklepach na Syberii. 

W skład specjalnej paczki wchodzą lekarstwa, w tym medykamenty, które mają niwelować problemy z pracą serca, mydło, świeczki, konserwa z rybami, kasza gryczana, przybory do pisania oraz sznur (można się tylko domyślać, do czego). Są tam także karty identyfikacyjne, które należy wcześniej wypełnić. Oczywiście w pakunku nie mogło zabraknąć największego dla wielu Rosjan rarytasu, czyli wódki. Tym, którzy w czasie końca świata nie chcą się nudzić, dedykowany jest zestaw gier planszowych – poinformował serwis RT.com. 

Firma, która „wypuściła” na rynek komplety, ma swoją siedzibę w Tomsku. Jej przedstawiciele twierdzą, że ich produkt cieszy się dużą popularnością. Do tej pory udało się sprzedać już tysiąc zestawów. Koszt jednego wynosi równowartość 28 dolarów (ok. 90 złotych). Złośliwi komentatorzy uważają, że pakiety mogą się stać prawdziwym hitem wśród pracodawców, którzy zamiast tradycyjnych paczek na święta zakupią dla pracowników takie właśnie zestawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: