edgier25

WordPress – Wiadomości

PEŁNE POPARCIE DLA KACZYŃSKIEGO !!!

Posted by edgier25 w dniu 8 grudnia 2012


Kaczyński: Repolonizować banki i media

Rząd kłania się Berlinowi, Komorowski chce być pod butem Rosji. Ta władza jest do wszystkiego zdolna, a ma się czego bać – przemawiał Jarosław Kaczyński na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zasugerował, że rządząca PO może nawet kombinować przy urnach wyborczych. – Dlatego nasi ludzie muszą sfotografować listy z wynikami i zliczyć – mówił prezes PiS.

 

W piątek wieczorem do auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przyjechało ponad 400 działaczy i sympatyków PiS. Na sali zabrakło miejsc. Przy takiej widowni Kaczyński czuł się jak ryba w wodzie. Kompletnie nie martwił się spadkami w sondażach. – Jest dobry jak za dawnych lat – szepnął jeden z działaczy.

Kaczyński wieszczy nadchodzący demontaż obozu Tuska i Platformy Obywatelskiej. Oznaki? Np. powrót cenzury fundowany przez PO. – Bo tym w istocie jest przygotowywana ustawa o mowie nienawiści. W PRL była cenzura prewencyjna, teraz gotują cenzurę następczą. Czyli jak powiem, że to najgorszy rząd od 1989 r., to odpowiem karnie. Już pani Kidawa-Błońska nam to dobrze wytłumaczyła. Nienawiści w mowie Niesiołowskiego nie ma, jest w tym, co mówi PiS – przemawiał KaczyńskiNiepokój w obozie PO prezes widzi także w tematach smoleńskich. – Gmyz został wyrzucony dyscyplinarnie, bo napisał prawdę. Dlatego też rozbito dwie redakcje z głównego nurtu [„Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze” – red.] – przekonywał prezes. Jest pewien, że publikacja Gmyza o trotylu w „Rz” nie zaszkodzi PiS. – Przed artykułem niektóre sondaże dawały nam bezwzględną większość w Sejmie – mówił Kaczyński.

Szykują arkę, Bóg im nie pomoże

Jak twierdzi, rosnącego w siłę PiS boi się cały establishment. – Marek Siwiec wystąpił z SLD. To wskazuje na narodziny nowej inicjatywy, pewnie pod patronatem Kwaśniewskiego. Widać, ze nawet prominentni politycy widzą, że dzisiejsza władza jest nie do utrzymania. Próbują konstruować nowa arkę, ale Bóg im nie pomoże.

Prezes przy gorących brawach wrócił do wątków „antypolskich”. W tym nurcie umieścił prezydenta Komorowskiego. – Rząd reprezentuje typową politykę zagraniczną kłaniania się w pas na Zachód, głównie w Berlinie, a Komorowski na wschód. W jego Biurze Bezpieczeństwa Narodowego powstał dokument, w którym czarno na białym stoi, że to Rosja jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. A każdy wie, że Rosja, odkąd stała się silnym państwem, chce innych brać pod but. Obojętnie, czy był to carat, Rosja komunistyczna lub późniejsza. I mamy prezydenta, który chce pod tym butem być – przemawiał Kaczyński.

Repolonizacja mediów i co robi Ziobro w kolorowych magazynach

Obiecał „repolonizację banków i mediów”. Tytułów i stacji nie wymienił. Istotny jest tylko rodzimy kapitał. – I media mogą sobie być lewicowe, prawicowe. Mogą nas lubić lub nie – mówił i wyjaśniał, że PiS już próbował „repolonizować”, gdy był u władzy. Ale utknął w gąszczu „regulacji europejskich”. – A kanclerz Niemiec nie pozwolił przejąć jednej z gazet Anglikom – wykładał Kaczyński.

Szef PiS wyjaśniał, że obce media są w stanie „odbierać część mózgu i systemu nerwowego”. Za przykład wziął Zbigniewa Ziobrę, szefa Solidarnej Polski. – Jest po tej samej stronie, co PO. Jak myślicie, dlaczego kolorowe pisma pokazują go na ślubie i z małym dzieckiem? Bo kolorowe pisma to też front obrony tego systemu. Istnieją, żeby nas osłabić – wyjaśniał prezes.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: