edgier25

WordPress – Wiadomości

Największy sekret Watykanu – czwarta tajemnica fatimska. Kościół boi się ją ujawnić!

Posted by edgier25 w dniu 13 grudnia 2012


Wśród pojawiających się opinii, wskazujących, że do poznania prawdy dotyczącej objawień fatimskich jest jeszcze daleko, dominuje głos, że ujawniona treść trzeciego z objawień wcale nie była tak wstrząsająca dla wiernych, jak wcześniej zapowiadano. Sekret skrywany przez kilkadziesiąt lat miał zatrząść całym światem. Tymczasem trzecia tajemnica fatimska – istotnie – okazała się intrygująca, ale nie było w niej nic, co usprawiedliwiałoby fakt przechowywania jej w ukryciu przez tak długi czas. Pojawia się także pytanie, dlaczego Jan Paweł II ujawnił jej treść dopiero 19 lat po zamachu, a nie tuż po nim.

Wśród osób, którym bliski jest taki pogląd, znajdują się m.in.: ksiądz Nicholas Gruner, dziennikarz Vittorio Messori, znany publicysta katolicki John Vennari, a także pisarz Antonio Socci. Ten ostatni wydał książkę „Czwarta tajemnica fatimska”, która na włoskim rynku wydawniczym ukazała się w 2006 r. Przypadek Socciego i kulisy powstania książki, są szczególne. Ten szanowany włoski publicysta przez długi czas był przekonany, że ujawniona w 2000 r. treść przepowiedni oznacza zamknięcie tego rozdziału w historii Kościoła, który związany był z proroctwem fatimskim. Potem w jego ręce trafiły materiały, które zburzyły jego spokój i utwierdziły go w przekonaniu, że Watykan postanowił nie naświetlać w pełni sekretu, który powierzyła Watykanowi Łucja dos Santos. Jak powiedział w jednym z wywiadów, przez długi czas był przekonany, że Jan Paweł II powiedział w tym temacie wszystko w 2000 r. Dokumenty, które trafiły w jego ręce, zmusiły go jednak do zmiany poglądu. W podobnym tonie wypowiada się także Marco Tosatti – obserwator watykański, który uważa, że istnieje czwarta tajemnica, która wciąż ukrywana jest przed katolikami na całym świecie. Jak stwierdził w jednej ze swojej wypowiedzi, Watykan po prostu nie chce niepokoić wiernych. Serwis dziennik.pl, przytaczając opinie ekspertów, poinformował, że prawda na temat ostatniej tajemnicy jest ukrywana, bo mówi o rzeczach strasznych, dotyczących m.in. upadku Kościoła oraz nadchodzącej zagładzie całego świata.

Intrygujące słowa Jana Pawła II

Wiele osób uznających, że pełna treść trzeciej tajemnicy fatimskiej nie została ujawniona, odwołuje się do słów samego Jana Pawła II, który w 1980 r., podczas podróży do Niemiec, spotkał się w Fuldzie z pielgrzymami. Członkowie grupy, którzy przybyli na spotkanie z Ojcem Świętym, bez ogródek spytali się go o sekret kryjący się za trzecim objawieniem. Odpowiedź głowy Kościoła zaskoczyła wszystkich i została uznana za kontrowersyjną. Relację z tamtego pamiętnego spotkania przekazał potem Antonio Socci w książce pt. „Tajemnice Jana Pawła II”.

Z uwagi na treść robiącą wielkie wrażenie, a także, aby nie niepokoić zbytnio sił światowego komunizmu, wrażliwych na ingerencję, moi poprzednicy wybrali „dyplomatyczną relację”. Ponadto każdemu chrześcijaninowi powinna wystarczyć taka wiedza: kiedy się czyta, że oceany zatopią całe kontynenty, że ludzie nagle zostaną pozbawieni życia z minuty na minutę, i to milionami… kiedy się to wie, nie należy domagać się publikacji tej tajemnicy. Wielu chce wiedzieć tylko z ciekawości lub żądzy sensacji, zapominając, że wiedza niesie ze sobą takżeodpowiedzialność… Oni chcą tylko zaspokoić swoją ciekawość. To jest niebezpieczne, kiedy jednocześnie nic się nie czyni, mówiąc: to i tak na nic…” – powiedział wtedy papież, którego wypowiedź przytoczył Socci.

Komentarzy 12 do “Największy sekret Watykanu – czwarta tajemnica fatimska. Kościół boi się ją ujawnić!”

 1. shuang said

  Jak poznałem tekst III tajemnicy odniosłem wrażenie, że to nie jest to, tym bardziej, że dużo wcześniej czytałem wzmianki o jej treści. Ale nie trzeba znać tej tajemnicy by wiedzieć co będzie. W Ewangeliach są słowa Chrystusa. Są treści w listach św. Pawła i w końcu tekst Apokalipsy św. Jana. Ponadto są dostępne różne przepowiednie, które jak się je zbierze razem dają interesujący obraz. W każdym razie z rozłamem w KK mamy już dziś do czynienia i będzie się on pogłębiał. Jak mówi jedna z przepowiedni „biskupi staną przeciw biskupom”.
  O tyle jest zrozumiałe szerokie zainteresowanie tą tajemnicą, że jest ona traktowana jako pewnik, wiary-godna, także przez ludzi innych wyznań niż katolickie.

  Polubienie

 2. miziaforum said

  http://miziaforum.wordpress.com/2012/12/15/imienna-lista-sbekow-w-platformie-tuska-delegalizowac-komuchow-opole-marsz-o-n-r-15-xii-2012/

  Polubienie

 3. toni said

  W każdym bądź razie, jak konać, to w dobrym towarzystwie i bez wyrzutów sumienia. Poza tym nic gorszego nas spotkać już nie może. Pan tego Świata (właściciel i zarządca) nic, co mogłoby nam bardziej dokopać nie wymyśli – wyprztykał się.
  Finito.

  Polubienie

  • edgier25 said

   Kiedyś JPII był proszony przez ludzi o podanie zawartości Tajemnicy Fatimskiej …. Nie miał żadnych przeciw wskazań co do wyjawienia odpowiedzi lecz do samego końca swoich dni nie powiedział nic więcej oprócz podanego tekstu powyżej.
   mówiąc krótko został pouczony przez ludzi sprawujących władzę w watykanie …… tam jest coś jeszcze ????

   Polubienie

   • Nihil Novi said

    Tam przez kilkadziesiąt lat trwały pohitlerowskie kariery zbrodniarzy nazistowskich ukrytych w Kościele na całym świecie.

    Polubienie

    • edgier25 said

     Właśnie dlatego uważam ,że istnienie takich portali jak ten i jemu podobne pozwalają na nawiązanie do prawdziwej wiedzy. Zadowalające jest to ,ze ludzie czytają i biorą udział w tym co daje dodatni wyznacznik w zaangażowaniu w tematy i propagowanie ich dalej i dalej co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne .

     Polubienie

 4. tygrys28 said

  Hmmm O tajemnicach fatimskich duzo sie mówi ale albo ja niepotrzfie szukać , czytac albo to co sie mówi to jak horoskop, nic z nich nie wynika konkretnego.. a szkoda moze wtedy ludzie by zaczeli „myslec” a tak .. co s ktoś wie ale nei powie jak dzieci niepowiemmm bo…

  Polubienie

  • edgier25 said

   Masz rację ………. ale szukać prawdy należy cały czas- ona jest na wyciągnięcie ręki tylko ludzie potrafią wszystko spierdolić dla własnych popierdolonych idei.

   Polubienie

  • Marysia said

   Z tymi tajemnicami fatimskimi jest tak samo jak z Nostradamusem.Pic na wode..Kto czytal te rzekome tlumaczenia Nostradamusa wraz z przypisami z dawnych ksiag ,a dostosowanymi do obecnych czasow ,wie jesli jest myslacy,jest to wielkie naciaganie faktow po fakcie.Te same czary mary dotycza fatimskich bajan, ktore o dziwo!!!!! wyjasnione zostaly po czasie.Czyli bajania w biblii z przeszlosci sprytni specjalisci od prania mozgow ” ubrali w nowa fabule ” dostosowana do wspolczesnych wydarzen i ochrzcili terminem ” fatimskiej tajemnicy „.Dziwne , ze fatimska tajemnica nie zostala ogloszona przed rozwaleniem muru berlinskiego.A po jego rozwaleniu,kiedy goral na etacie papieza dobral sie do wladzy.Fakty spryciarze dobrali i ujawnili jako tajemnice.

   Polubienie

 5. miziaforum said

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/02/26/marzec-fala-protestow-2-i-20-strajk-generalny/

  Polubienie

 6. joasia said

  Serwis Twoje światło w Fatimie daje możliwość kierowania swoich próśb i podziękowań do Matki Fatimskiej. Sama zapalałam tam świecę płonącą siedem dni, a siostry zakonne i inni uczestnicy akcji przez tydzień modlili się w mojej intencji.

  Osoby, które pragną modlitwy za nich przez dłuższy czas, mają możliwość skorzystania ze świecy 30-dniowej, która będzie płonęła przez 30 dni, a dla szczególnie ważnych spraw można zapalić tzw. świecę wieczystą – dzięki której już zawsze siostry zakonne będą się modlić w waszej intencji.

  Oprócz modlitwy zapalenie w/w świec na http://modlitwa.fatima.pl niesie inne przywileje. Jednym z nich jest odprawienie dwóch Mszy Świętych w naszych intencjach, które odbędą się w Portugalii, w Sanktuarium Fatimskim w miesiącach Maryjnych: maju i październiku. Dodatkowo każdy otrzyma prawdziwą świecę, która zostanie odpalona w Fatimie. Dwa razy do roku odesłane świece zostają stopione w duże świece wotywne i zawiezione wraz z intencjami do Fatimy, gdzie płoną sobie spokojnie. Świeca wieczysta niesie najwięcej korzyści, ale jak już pisałam wcześniej powinna ona być zapalana dla spraw naprawdę ważnych.

  Polubienie

 7. AQQ said

  http://www.polishclub.org/2013/09/30/swiatowy-kongres-zydow-zadowolony-z-deklaracji-prezydium-konferencji-biskupow-polski/
  w/s ubój rytualny…zwierząt czyt. gojów!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: