edgier25

WordPress – Wiadomości

AWANTURA O KONIEC ŚWIATA……. KTO MA RACJĘ ???

Posted by edgier25 w dniu 16 grudnia 2012


CZYTAJĄC OD DŁUŻSZEGO CZASU ARTYKUŁY NA TEMATY ZWIĄZANE Z KOŃCEM ŚWIATA MOŻNA MIEĆ ODCZUCIE ,ŻE KTOŚ WIE PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚĆ ,ŻE NIEUNIKNIONE NIE NASTĄPI …. NA PEWNO NIE W TYM CZASIE , KTÓRY PODAWANY JEST NAM NA CO DZIEŃ …. NIE NIE NIE JESZCZE NIE TERAZ . ONI WIEDZĄ NAJLEPIEJ CO I KIEDY NASTĄPI , ALE TEGO TO  MY NIESTETY NIE BĘDZIEMY WIEDZIELI BO TAJEMNICE TEGO KALIBRU NIE NALEŻĄ SIĘ NASZYM USZOM I OCZOM ,A PRZYNAJMNIEJ NIE Z TAKIM WYPRZEDZENIEM.

JEST TO FORMA KONTROLOWANEGO FALSTARTU I SPRAWDZENIA JAK ZAREAGUJE LUDZKOŚĆ ….. I CO ????   NIKT NIE DOCIEKA PRAWDY – CZEKAJĄ RZESZE LUDZI NA TO CO MA SIĘ WYDARZYĆ  !?  W TAKIM WYPADKU JESTEŚMY ZGUBIENI – MOGĄ ZROBIĆ Z NAMI CO CHCĄ.

Słowa o zagładzie 21 grudnia wywołały ostry konflikt. Wszystko wymknęło się spod kontroli. „Spadkobiercy przepowiedni” są zbulwersowani. Co naprawdę grozi Ziemi po „okresie transformacji”?

Przewidywany na 21 grudnia 2012 roku „koniec świata” jest już „coraz bliżej”. Głos w sprawie mającej nadejść Apokalipsy zabrały ostatnio nawet rządy Stanów Zjednoczonych i Rosji, zdecydowanie zaprzeczając takiej możliwości.

Od dłuższego czasu swoją kampanię informacyjną prowadzi także NASA, która stworzyła nawet specjalną stronę, by rozprawić się z wszystkimi „szkodliwymi mitami”. Twierdzenia dotyczące końca świata są oparte na kalendarzu starożytnych Majów, który stał się prawdziwym fenomenem kulturowym. Jak się jednak okazało, podczas jego odczytywania popełniono wiele błędów, które weszły już jednak na stałe do „kanonu zagłady.

„Koniec świata” w Ameryce Środkowej

21 grudnia w Meksyku i krajach Ameryki Środkowej, w związku z „końcem świata”, odbędą się  specjalne uroczystości, organizowane przez rządy tych państw. Swój udział potwierdzili już w nich prezydenci Gwatemali Otto Perez i Hondurasu Porfirio Lobo. Uroczystości te doprowadziły do ostrego konfliktu w Gwatemali, gdzie przeciwko nim zaprotestowali tamtejsi Majowie.

– Dzień 21 grudnia zwiastuje zakończenie Wielkiego Cyklu o rozpoczęcie nowej, trwającej 5200 lat, ery – oświadczył już kilka tygodni temu gwatemalski minister kultury Carlos Batzin. Jesteśmy w punkcie zwrotnym, w którym naturalny porządek Matki Ziemi zwiąże się z naszym życiem i naszą cywilizacją – dodał. To właśnie te zapowiedzi ministra doprowadziły do ostrego konfliktu z Indianami, którzy postanowili zabrać głos dotyczący rzekomo nadchodzącej Apokalipsy.

Oburzenie Majów. Ostry konflikt z rządem

Około 40 procent liczącej 15 milionów ludności Gwatemali to potomkowie Majów. Udział w rządowych uroczystościach „końca świata”, według prognoz ministerstwa kultury, weźmie 90 tysięcy osób.

– Walczymy z oszustwami, kłamstwami, przeinaczaniem prawdy i czynieniu z naszego ludu sposobu na zarobek – podkreśla Felipe Gomez, lider stowaryszenia Majów o nazwie Oxlaljuj Ajpop. Jak dodaje, mit o końcu świata wymknął się spod kontroli głównie za sprawą Hollywood, w którym powstało kilka filmów dotyczących nadchodzącej zagłady.

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że kilka państw, tak jak Gwatemala, na „wszelki wypadek”, oficjalnie przygotowało się na możliwość końca świata. W innych krajach prawdziwym hitem marketingowym stały się rozmaite wycieczki po miejscach, w których można by się schronić  w związku z przewidywanym zagrożeniem.

Gomez ostro atakuje takie praktyki, zwracając uwagę, że obchody końca świata to show, który znieważa kulturę i religię Majów. Sojusz Oxlaljuj Ajpop opublikował także specjalne oświadczenie, w którym wypunktował, że koniec 13. baktuna oznacza „wielkie zmiany na poziomie osobistym, poziomie rodzin i małych społeczności, który ma utrzymać harmonie i równowagę pomiędzy rodzajem ludzkim a światem przyrody”.

Majowie organizują religijne ceremonie w 5 gwatemalskich miastach i wezwali ministra kultury, by wsparł swoim autorytetem prawdziwe obchody końca starego cyklu i rozpoczęcia nowego.

Nadchodzi „Świat Piątego Słońca”

Majowie już w zeszłym  roku zaprzeczali w sprawie mającego nadchodzić rzekomo końca. Carlos Barrios zgromadził na spotkaniu 600 przedstawicieli starszyzny Majów, którzy zabrali głos w sprawie apokaliptycznych przepowiedni. Ich stanowisko zostało następnie zaprezentowane przez Organizację Studiów Spirytualistycznych Majów.

Indianie podkreślają, że niektórzy naukowcy, którzy prowadzili badania świątyniach Majów, nie odczytali prawidłowo starożytnych inskrypcji i wprowadzili świat w błąd.  „To tylko wyobraźnia niektórych ludzi, starszyzna Majów jest zła z tego powodu. Świat nie skończy się w grudniu 2012 roku, lecz ulegnie przekształceniu. Nie będziemy już Światem Czwartego Słońca, lecz Światem Piątego Słońca” – napisali oświadczeniu.

Majowie zwracają uwagę, że po „okresie transformacji” Ziemi grożą wojny i konflikty społeczne, ale ludzkość przetrwa. – Zmienią się struktury materialne, ale zyskamy możliwość, by stać się bardziej ludzcy – zaznaczyli. Jednocześnie zwrócono także uwagę na to, że gatunek ludzki przeszedł już wiele przemian na przestrzeni dziejów, ale nie zagroziły one nigdy jego istnieniu.

Z opinią Majów zgadza się badacze kultur Mezoameryki. Jak podkreślają, Majowie nigdy nie mówili nic na temat końca świata, który miałby nastąpić 21 grudnia 2012 roku. – Ich kalendarz nie kończy się tego dnia, co więcej, przewiduje trwanie świata przez kolejne miliony lat – twierdzą. Jak dodają, przepowiednie końca świata to wynik błędnej interpretacji kalendarza Majów przez ruchy typu New Age, których zapowiedzi nie są oparte w żadnym razie na podstawach naukowych.

Skąd wzięła się przepowiednia o końcu świata?

21 grudnia, dzień w którym rozpoczyna się zimowe przesilenie, to także koniec 13. Baktuna, który, zdaniem niektórych osób, zwiastuje koniec świata. Potomkowie starożytnych Indian przekonują jednak ,że w tym dniu nie wydarzy się nic złego.

Kalendarz Majów, składający się z cyklu następujących po sobie baktunów, jest oparty na micie, według którego bogowie Majów Quetzalcoatl i Tepeu chcieli stworzyć ludzi na swoje podobieństwo. Ich wysiłki nie były jednak zbyt owocne, tak więc wraz z końcem 13. baktuna, wszystkie znane formy życia miały przestać istnieć, a w ich miejsce bogowie mieli stworzyć nowe, lepsze istoty. Już sam mit mówi więc, ze po 13. baktunie nastanie kolejny cykl, którego początek przypadnie właśnie na 21 grudnia.

Majowie nie uznali jednak dosłownej wymowy mitu za koniec życia na ziemi, lecz za przenośnię opisującą wejście świata w nowy cykl. W ich wierzeniach nie pojawia się więc „koniec świata” w znaczeniu Apokalipsy, lecz słowa o trwaniu i przemianie „ku lepszemu”.

TO ILUMINACI I MASONERIA ZA TYM WSZYSTKIM STOJĄ TO ONI DECYDUJĄ KIEDY I JAK MA NASTĄPIĆ KONIEC ŚWIATA I  ILU LUDZI MA ZGINĄĆ.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “AWANTURA O KONIEC ŚWIATA……. KTO MA RACJĘ ???”

  1. shuang said

    Wg. mnie koniec świata to bzdety. Zmiany tak, a to oznacza koniec pewnej epoki. Biorę pod uwagę informacje o pasie fotonów i dane archeologiczne i w tym sensie data 21.12 przedstawia się jako logiczna dla „trzech dni ciemności” o. Pio. Jeżeli jednak nic nie będzie 21.12 to to oznacza, że poza przeczuciami, wizjami nie da się przewidzieć kiedy te „trzy dni” nastąpią (a o. Pio jest na tyle wiarygodny, że nie można go zlekceważyć). A wiarygodność tych wizji to wielki znak zapytania. To oznacza także to, że nie da się w żaden sposób spróbować przygotować do nadchodzących wydarzeń. I pozostaje jeszcze jedno pytanie, które już kilka razy zadałem tu i ówdzie: skoro świetlana przyszłość to po co możnym tego świata miasta schrony na głębokości 1,5 – 2 km? Wojna atomowa? Taka głębokość nie jest konieczna. W przypadku kataklizmu globalnego owszem.
    Co do wojny to mniemam, że po owych „trzech dniach” atak na Iran jest znakomitym punktem czasowym, bowiem ludzie będą zajęci dochodzeniem do normalizacji a nie myśleniem o ewentualnych konfliktach gdzieś na świecie. Jeśli dorzucimy do tego globalne cele depopulacyjne zapewnienia wielkich tego świata o tym, że nic nie będzie brzmią co najmniej dyskusyjnie by nie powiedzieć kłamliwie niewiarygodnie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: