edgier25

WordPress – Wiadomości

….Przebiegunowanie miało się rozpocząć pomiędzy 1958 a 1998 r.

Posted by edgier25 w dniu 19 grudnia 2012


Prawie nigdy się nie mylił. Przewidział Hitlera, wielkie zamachy i… koniec świata

Przebiegunowanie Ziemi 

To zjawisko cały czas jest drobiazgowo badane przez naukowców. O przebiegunowaniu, czyli zamianie północnego bieguna magnetycznego z południowym, Cayce mówił już pod koniec lat 20. i na początku lat 30. XX w. Według jego zapowiedzi, przebiegunowanie miało się rozpocząć pomiędzy 1958 a 1998 r. Przewidywał, że wraz z nasilaniem się zjawiska, będzie dochodziło do coraz bardziej gwałtownych zmian klimatycznych.Co interesujące, działające przy NASA Centrum Lotów Kosmicznych imienia Roberta H. Goddarda ogłosiło, że niedawno zaszła pewna zmiana w zakresie pola magnetycznego naszej planety. W 1998 r. oba bieguny magnetyczne zbliżyły się do siebie. W dodatku proces przesuwania się biegunów magnetycznych można obserwować cały czas także teraz.

Wizje dotyczące Europy i jej losów

 

W przepowiedniach wieszcza nie zabrakło też prognoz, które dotyczyłyby przyszłości Europy. Cayce zakładał, że początek wielkich zmian politycznych i środowiskowych na Starym Kontynencie będzie miał miejsce na początku XXI w. „Około roku 2000 nastąpią największe zmiany. Bieguny ulegną przesunięciu wskutek czego na całym świecie zmieni się klimat, a najbardziej odczuwalne będzie to w Europie” – pisał. Dodawał, że północna część kontynentu „zmieni się w mgnieniu oka”, co przyczyni się także do zmian granic politycznych.

Koniec świata? Część tych wizji już się spełniła

Także na przełomie XX i XXI wieku, wielkie tragedie – zgodnie z predykcją Cayce’a – miały zacząć nękać pozostałe kontynenty. Świadkami wielkich zmian w strukturze fizycznej naszej planety mają się stać mieszkańcy Ameryki Północnej, gdzie dojdzie do wielkich pęknięć w obszarze kontynentalnym. Po wschodniej stronie Stanów Zjednoczonych, wskutek kataklizmów i zachodzących zmian geologicznych, ujawnić ma się natomiast zupełnie nowy obszar.

Początek nowego tysiąclecia ma także zaowocować gwałtownym ocieplaniem się klimatu. Efekt ten ma doprowadzić ostatecznie do rozkwitu flory w obszarach wiecznej zmarzliny. Kraje strefy równikowej zaznać mają natomiast jeszcze większych upałów. Na całym świecie ma dojść do przebudzenia się wulkanów. Wzrosnąć ma również aktywność sejsmiczna, a w wyniku licznych trzęsień ziemi dojść ma do zatopienia wschodniej części Stanów Zjednoczonych (wiele najnowszych ekspertyz naukowych wskazuje, że takie niebezpieczeństwo jest obecnie realne).

Kataklizm w Japonii

Najciekawsza w świetle ostatnich wydarzeń wydaje się być jednak przepowiednia dotycząca losów Kraju Kwitnącej Wiśni. Na podstawie jednej z wizji Cayce stwierdził, że po jednym z wielkich kataklizmów część Japonii znajdzie się pod wodą.

W marcu obchodziliśmy pierwszą rocznicę uderzenia fali tsunami w Japonię. Zdarzenie to doprowadziło do jednej z największych tragedii w historii tego azjatyckiego kraju.

KIM BYŁ Cayce ?

Jego sława nie była może tak wielka jak Nostradamusa czy Baby Wangi. Za to skutecznością przewidywania przyszłych wydarzeń nie tylko nie ustępował największym postaciom profetyzmu, ale często je deklasował. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Edgar Cayce nie posiadał rozległej wiedzy na temat otaczającego go świata, ba, nie miał nawet porządnegowykształcenia – ze względu na nieustanne problemy finansowe swoich bliskich, ukończył tylko dziewięć klas. Dlatego nawet dziś nawet najwięksi sceptycy są często pod wrażeniem wizji i proroctw Amerykanina. Wciąż pojawiają się wprawdzie zarzuty, że jego wiedza była znikoma i oparta na krótkich artykułach, fragmentach książek czy anegdotach. Ale nawet uczeni zachodzą w głowę, w jaki sposób Cayce’owi udało się wyjaśnić pewne zjawiska sprzed tysięcy lat (uprawiał on tzw. life readings), które dopiero niedawno udało się potwierdzić przy pomocy zaawansowanej aparatury. 

Urodzony w 1877 r. amerykański mistyk, który często określany jest także mianem „śpiącego proroka”, dowiedział się o drzemiących w nim zdolnościach w wieku 20 lat, gdy został przez swojego znajomego wprowadzony w stan hipnozy. W czasie kolejnych sesji Cayce nie tylko prezentował swoje wizje dotyczące przyszłości i wyjaśniał zjawiska z przeszłości, ale także pomagał leczyć chorych. Gdy wprowadzano go w stan hipnotyczny – po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami na temat pacjentów – umiał udzielić szczegółowych informacji na temat nękających ich dolegliwości. Wśród osób, które mu zaufały, znajdowali się przedstawiciele świata nauki, kultury i polityki, m.in.: Thomas Edison, prezydent Woodrow Wilson czy kompozytor George Gershvin. Cayce, który był gorliwym chrześcijaninem, szybko stał się też łakomym kąskiem dla cwaniaków, którzy marzyli o zarobieniu szybkich pieniędzy. Niejednokrotnie próbowano go zainteresować szemranymi interesami, w których sam miałby szansę wzbogacić się poprzez typowanie na wyścigach konnych czy wskazywanie miejsc, w których znajdują się skarby. Mistyk, pomimo nie najlepszej sytuacji finansowej, nigdy się jednak nie zgodził na to, by wykorzystywać swoje zdolności dodziałalności zarobkowej. 

Oto niektóre z prognoz, których odczytu dokonał Cayce. Niektóre z nich już się wypełniły; inne – ku naszemu wielkiemu zaniepokojeniu – dopiero czekają na realizację. 

Wizje z przeszłości 

W czasie specjalnych seansów, w których udział brał Cayce, udawało mu się przewidywać nie tylko wydarzenia i zjawiska, które dopiero będą miały miejsce. Miał też wizje związane z tym, co przeszło już do historii – wypowiadał się na temat przemian, jakie zachodziły w przeszłości i przekształceń geopolitycznych, które stały się już częścią dziejów. Cayce – pomimo braku elementarnego wykształcenia – opowiadał o tym wszystkim z detalami. Potem często okazywało się, że prezentowane przez niego teorie, których powiernikiem stawał się w czasie hipnozy, są prawdziwe.Zanim właściwego odkrycia dokonali naukowcy, Amerykanin opowiadał m.in. o tym, że w przeszłości Nil płynął ze wschodu na zachód Afryki i wpadał do Oceanu Atlantyckiego. Dzięki obserwacjom poczynionym dopiero w 1987 r. okazało się, że była to prawda. 

Jeszcze przed naukowcami głosił też, że ludzie na kontynentach amerykańskich egzystują od przynajmniej 20 tysięcy lat. Wkrótce, dzięki badaniom przeprowadzonym za pomocą węgla radioaktywnego okazało się, że jasnowidz miał rację (wcześniej naukowcy sądzili, że człowiek na kontynentach obu Ameryk zadomowił się zaledwie 2-3 tysiące lat wcześniej). Wielki kryzys 

Na radach Cayce’a opierać mogli się także inwestorzy. Sęk w tym, że nie wszyscy mieli taki zamiar. W 1924 r. Amerykanin zaczął opowiadać o załamaniu na giełdzie, które nadejdzie pięć lat później, a które będzie stanowiło zaledwie preludium długotrwałego kryzysu gospodarczego na całym świecie. Dysponował nawet całą serią rozmaitych wskazówek, które miały uchronić inwestorów przed najgorszym. Wielu wolało jednak drwić sobie z jego rad. 24 października 1929 r. – kiedy miał miejsce słynny „czarny czwartek” – mogli tylko pluć sobie w brodę. 

Amerykanin przewidział także długość okresu recesji. Z wygłaszanych przez niego opinii wynikało, że miał się on zakończyć wiosną 1933 r. I ta prognoza okazała się trafna. 

Początek i zmierzch Adolfa Hitlera oraz koniec systemu totalitarnego w Europie 

W 1934 r. o Hitlerze było już bardzo głośno, ale największe triumfy tyran miał dopiero zacząć święcić. Cayce na pięć lat przed wybuchem II wojny światowej ogłosił, że Hitler będzie próbował zawładnąć światem, a jego potęga i władza będą rosły w siłę z każdym rokiem. 

W sierpniu 1935 r. Amerykanin wyjawił, że schyłek władzy tyrana będzie miał burzliwy przebieg. Na dziesięć lat przed śmiercią despoty i na cztery lata przed wybuchem wielkiego światowego konfliktu zapowiedział, że dyktator zostanie w końcu obalony. Zakładał, że jeden z najbardziej prawdopodobnych scenariuszy dotyczący jego schyłku będzie miał związek z interwencją sił, które nadejdą z zewnątrz. 

Jasnowidz nie miał też wątpliwości co do przyszłości doktryny komunistycznej. Podczas jednej ze swoich wizji dał do zrozumienia, że zło, które zrodziło się w Związku Radzieckim, także od tego kraju zacznie w przyszłości obumierać. 

Śmierć prezydentów 

Jedna z najbardziej niezwykłych przepowiedni mistyka dotyczyła tragicznych losów niektórych prezydentów Stanów Zjednoczonych. W jednej ze swoich wizji Cayce dostrzegł śmierć prezydenta Roosvelta, a w innej tragiczny koniec Kennedy’ego. 

Franklin D. Roosevelt zmarł przedwcześnie z powodu rozległego wylewu krwi do mózgu w 1945 r. JFK został zamordowany w czasie zamachu, do jakiego doszło w Dallas, w 1963 r. 

Człowiek, który przewidział własną śmierć 

Pewna z mrożących krew w żyłach przepowiedni Cayce’a dotyczyła jednak jego własnej osoby. W czasie jednego z seansów jasnowidz dostrzegł ostrzeżenie, z którego wynikało, że nie powinien zbyt często korzystać ze swoich zdolności – miał się ograniczyć do dwóch prognoz dziennie. Amerykanin szybko jednak zignorował tę zasadę. Jak się wkrótce okazało, kosztowało go to życie. 

Zaraz po nadejściu Nowego Roku – 1 stycznia 1945 r. – mistyk dokonał niebywałego odczytu. Dowiedział się, że w ciągu kolejnych czterech dni od pojawienia się tej wizji zostanie pochowany na cmentarzu. Edgar Cayce zmarł 3 stycznia 1945 r. Przyczyną jego śmierci był udar.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: