edgier25

WordPress – Wiadomości

HISZPANIA – Polacy zobaczcie co może was spotkać ? eksmisje na bruk 182 DZIENNIE !

Posted by edgier25 w dniu 31 grudnia 2012


„Zostaliśmy więźniami we własnym domu”

– mówi zrozpaczona Lia.

To nie są żadne mrzonki  , a czysta prawda 182 eksmisje na bruk dziennie w Hiszpanii . Podział na 2 klasy powoduje ,że są bogacze i łachmaniarze . Jak to możliwe ? Człowiek – każdy człowiek rodzi się tak samo i umiera tak samo nie ma reguły więc dlaczego tak się dzieje ?

 

– to my sami jesteśmy sobie winni za dopuszczenie do takiego obrotu sprawy w kraju….. Hiszpanie, Portugalczycy , Włosi i przede wszystkim Grecy już to wiedzą . Informacje jakie posiadamy są szczątkowe  ,gdzie szczegóły umykają .  Ludzie zastanówcie się nad przyszłością swoją i swoich rodzin zanim będzie za późno .

Dzisiaj jest Sylwester .. jutro Nowy rok 2013 będzie obchodzony hucznie  i bogato , a to za sprawą jeszcze pełnych portfeli , a co będzie jak to wszystko się skończy ???????   bida i nędza  ……

coollogo_com-27265307

Grecja, Hiszpania i Portugalia znalazły się w 2012 r. na drodze do przekształcenia się w „społeczeństwa dwuklasowe”, tj. takie, w których ludzie coraz bardziej dzielą się na bogatych i biednych, a zanika klasa średnia – biją na alarm europejscy socjologowie. Stwierdzają, że ogromne cięcia socjalne i pomoc dla najbiedniejszych mogą doprowadzić do sytuacji, w jakiej kiedyś były Brazylia i Argentyna, i powrót do równowagi potrwa nawet 30 lat.

Podsumowując mijający rok, socjologowie stwierdzają, że Hiszpania, czwarta gospodarka eurostrefy, zdradza symptomy głębokiego kryzysu społecznego. Składają się nań bezrobocie, które dotknęło co czwartego Hiszpana, nieubłagany wzrost opłat za naukę dzieci i opiekę zdrowotną, tysiące rodzin wyrzucanych na bruk z mieszkań.

15 razy większe zarobki

 Według ogłoszonego w mijających dniach w Madrycie raportu „Kryzys, nierówność i ubóstwo”, społeczeństwo hiszpańskie będzie się składało w niedalekiej przyszłości z dwu klas: biednych i bogatych. Ci drudzy będą średnio zarabiali 15 razy więcej niż biedni.

Jeśli obecna polityka cięć w wydatkach na cele socjalne i publiczne oraz polityka podatkowa państwa się nie zmieni – przewidują autorzy raportu – prognoza ta spełni się najdalej w ciągu 10 lat. Raport ostrzega, że sytuacja ta może zagrozić pokojowi społecznemu.

Do roku 2022 – twierdzą eksperci – odsetek mieszkańców Hiszpanii zagrożonych wykluczeniem społecznym może już dojść do 40 procent, tj. 18 milionów osób. Według autorów ekspertyzy potrzeba będzie dalszych 20 lat, by to odrobić i wrócić do poprzedniego stanu rzeczy.

Los Ameryki Łacińskiej bliski

Autorzy raportu powołują się m.in. na doświadczenia Ameryki Łacińskiej z lat 60. i 70. ubiegłego wieku (gdy największe kraje tego kontynentu, m.in. Brazylia i Argentyna, znajdowały się pod rządami dyktatur wojskowych) i skutki radykalnych „ajustes”, cięć w wydatkach na cele socjalne oraz na pomoc dla najbiedniejszych warstw ludności.

Podobnie było z kryzysem w krajach zwanych „tygrysami azjatyckimi”. Większość tych krajów potrzebowała 15-25 lat na zredukowanie poziomu ubóstwa do sytuacji sprzed kryzysu.

 

Opierając się na tych doświadczeniach, piszą: „Jeśli Hiszpania nie zmieni swej polityki gospodarczej, trzeba będzie trzech dekad, aby powrócić do sytuacji sprzed 2008 roku”.

Miliony rodzin na skraju wykluczenia

Według Katalońskiego Instytutu Statystycznego, w Katalonii, najlepiej rozwiniętym gospodarczo regionie Hiszpanii, kryzys gospodarczy szczególnie silnie uderza w najmłodszych. 26,4 proc. katalońskich dzieci do 16. roku życia, tj. ponad 176 tys., żyje w ubóstwie.

Co czwarta katalońska rodzina zarabiała w 2011 roku poniżej 14 tys. euro rocznie, podczas gdy w 2008 roku, na początku kryzysu gospodarczego w Hiszpanii, takich rodzin było 17,6 proc.

W Portugalii, która znalazła się na końcu tabeli 29 krajów europejskich, w których sytuację dzieci badała UNICEF, w warunkach ubóstwa lub skrajnego ubóstwa żyło pod koniec 2011 roku troje na każdych dziesięcioro dzieci.

W Grecji już w 2010 roku żyło w ubóstwie dwoje na każdych dziesięcioro dzieci do 17. roku życia.

 

Hiszpańską opinią publiczną wstrząsnęły w ostatnich tygodniach dwa samobójstwa. Najpierw w Granadzie pewien mężczyzna, a wkrótce potem w Kraju Basków kobieta, żona szanowanego byłego radnego miejskiego, popełnili samobójstwa, skacząc przez okno na chwilę przed wkroczeniem komornika, który miał dokonać na rzecz banku ich eksmisji z mieszkania.

Obie rodziny zaliczały się do niedawna do klasy średniej. Po tych wypadkach konserwatywny rząd hiszpański ogłosił trzyletnie moratorium eksmisji nakazywanych przez sądy z powodu zadłużenia lokatorów.

1/3 Greków żyje w ubóstwie

 

We Włoszech w końcu marca dokonał samospalenia zdesperowany bezrobotny murarz Giuseppe Campaniello, który nie miał z czego opłacić podatku. Włoskie gazety drukowały na pierwszych stronach wypowiedź jego żony: „Giuseppe nie otrzymał żadnej pomocy. Czuł się przyparty do muru. To nie było samobójstwo, tylko zbrodnia, której sprawcą stało się państwo”.

W Grecji, według Eurostatu, 31 proc. ludności popadło w 2011 roku w ubóstwo lub znalazło się na krawędzi wykluczenia społecznego. 31-letni bezrobotny stolarz Jeorjos Cuwalakis i jego 30-letnia żona Lia należą do „straconego pokolenia” Greków. Chcieli z maleńką córeczką wyjechać za granicę w poszukiwaniu pracy, ale ich skromnych oszczędności nie starczyło na bilety.

„Zostaliśmy więźniami we własnym domu”

– mówi zrozpaczona Lia.

coollogo_com-27265307

BĄDŹ POLAKIEM !!!

MWsdziekan283

Portugalia wyszła na ulice. Są ranni i aresztowani

Gaz, pałki i kamienie. Europa sparaliżowana przez protesty i strajki

Już po północy z wtorku na środę doszło do pierwszych incydentów z udziałem strajkujących i policji. W zakładzie firmy Delphi w Bradze protestujący utrudniali wejście na teren fabryki swoim kolegom, którzy nie przyłączyli się do strajku. Interweniowali funkcjonariusze policji, pod których eskortą pracownicy weszli do budynku przedsiębiorstwa.

SKĄD MY TO ZNAMY ???!!!

Komentarze 3 do “HISZPANIA – Polacy zobaczcie co może was spotkać ? eksmisje na bruk 182 DZIENNIE !”

 1. edgier25 said

  Pięć osób z tłumu zostało rannych. Obrażenia odniosły one jednak nie w efekcie akcji policji, ale w wyniku zranienia przedmiotami rzucanymi przez manifestantów

  Policja w Lizbonie

  JAK TO KURWA ŁATWO MOŻNA ZMANIPULOWAĆ INNYCH LUDZI CZYTAJĄCYCH TAKI STEK BZDUR !!!

  Polubienie

 2. shuang said

  Można przeprowadzić atak na banki ale co to da? Pieniądz wirtualny. Likwiduje się konta jednym naciśnięciem klawisza i zostają goli pracownicy banków. Główni winowajcy i tak daleko w swych twierdzach, z całym tym bogactwem, które nakradli i mają na swe usługi siły porządkowe na całym świecie. Potrzeba zmian w świadomości społecznej. A mogą to tylko zrobić ludzie gotowi do poświęcenia – jak to dawniej ładnie mówiono – „dla sprawy”. Potrzeba tylko idei jednoczącej. I przywódcy. W ciała kolegialne nie wierzę. Za czasów PRL-u w „Przekroju” była stała rubryka „O Wacusiu” – „zbiór publikowanych w dawnym Przekroju słynnych powiedzonek, cytatów-żartów. Bohater tych dowcipnych komentarzy – Falczak – wypowiadał się na temat obyczajów, spraw małżeńskich, i ogólnie problemów damsko-męskich. Często też cytował zdanie Falczakowej. Znakomite anegdoty o naszych codziennych sprawach.” (http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=251)
  Np.: „Są dwa sposoby – mówi Falczak – dostania się na szczyt starej, wysokiej sosny. Albo wdrapać się na nią, albo usiąść na sadzonce i czekać.”
  Jeden z tych wpisów po wprowadzeniu stanu wojennego brzmiał mniej więcej tak:
  „Gdyby Żydzi mieli mieli radę starszych (to w nawiązaniu do do Rady Ocalenia Narodowego – mój przypis) a nie operatywnego Mojżesza to do dzisiaj siedzieliby w Egipcie – mówi Falczak”

  Polubienie

  • edgier25 said

   WŁAŚNIE NA BLOGACH USIŁUJEMY LUDZIOM WPOIĆ NAJGORSZĄ ICH ALTERNATYWĘ – TAKĄ JAKĄ NAKREŚLIŁEŚ ” ZA POMOCĄ JEDNEGO PRZYCISKU FUNDUSZE KRAJU ZNIKNĄ ”
   CHCEMY DAĆ LUDZIOM MINIMALNĄ WIEDZĘ NA TEN TEMAT – ZAWSZE COŚ?

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: