edgier25

WordPress – Wiadomości

240 żołnierzy izraelskiej armii poniosło śmierć w wyniku samobójstwa……

Posted by edgier25 w dniu 1 stycznia 2013


Większość “poległych” żołnierzy to samobójcy, a może ktoś im pomógł ???

Izraelska gazeta „Haaretz” opublikowała dane, według których w ciągu ostatnich 10 lat ponad 240 żołnierzy izraelskiej armii poniosło śmierć w wyniku samobójstwa. Prezentowane na łamach gazety dokumenty mówią o średnio 24 rejestrowanych samobójstwach żołnierzy rocznie.

Wspomniane dokumenty jako pierwszy opublikował w sieci jeden z blogerów, który kilka godzin po ich udostępnieniu został zatrzymany przez policję. Do niewygodnych dla izraelskiego państwa danych szybko dotarła jednak lokalna prasa, zestawiając liczbę samobójstw z ogólną liczbą poległych w ostatnich latach izraelskich żołnierzy. Z danych jasno wynika, że samobójstwa stanowią zdecydowaną większość wśród wszystkich poniesionych śmierci.

Szczegółowe dane o “poległych” żołnierzach armii izraelskiej przedstawiła gazeta „Maariv”. Wynika z nich, że m.in. w 2003 roku za główną przyczynę zgonów w armii odnotowywano samobójstwo. Dokumenty te z pokorą potwierdziło izraelskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, stwierdzając, że w ostatnich latach liczba żołnierzy popełniających samobójstwo faktycznie znacznie przewyższa tych, którzy zginęli w walce.

Tymczasem, o czym również informują izraelskie gazety, w trakcie pogrzebów wszystkich zmarłych żołnierzy (w tym samobójców) zwykło się wygłaszać płomienne przemówienia wzywające Izraelczyków do twardego przeciwstawiania się wrogim siłom, za które uważa się obywateli Autonomii Palestyńskiej, mających – zdaniem izraelskiej armii – ponosić pełną odpowiedzialność za śmierć każdego z żołnierzy. Syjonistyczna propaganda nie osiąga jednak zbyt wielkich celów w zderzeniu z rzeczywistością.

Źródło: Autonom

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: