edgier25

WordPress – Wiadomości

Żydzi antysyjoniści- Żydzi, którzy nie chcą państwa Izrael

Posted by edgier25 w dniu 1 stycznia 2013


Ci Żydzi są drzazgą w dupie syjonistów !!!! Nawet tam wiedzą ,że syjonizm jest faszyzmem w innej formie nazewnictwa.

Żydzi, którzy nie chcą państwa Izrael

Jak twierdzi rabin Beck, Izrael jest bytem zbędnym, niechcianym przez Boga.

Antysyjoniści żydowscy z Neturei Karta wielkim szacunkiem darzyli Jasera Arafata. Dla wielu z nich śmierć palestyńskiego lidera w 2004 roku była powodem do żałoby.

Powodem do „żałoby” o innym charakterze jest istnienie Izraela. „Opłakujemy 62 rok istnienia państwa ‚Izraela'” – brzmi napis na transparencie niesionym przez antysyjonistę w rocznicę powstania państwa w 2010 roku.

„Jesteśmy przeciwni żydowskiemu nacjonalizmowi. Naszą ojczyzną jest Tora” – tak uzasadniają postulat o likwidacji państwa Izrael. 

Podczas święta Lag BaOmer tradycyjnie rozpala się ogniska, upamiętniające śmierć rabina Yochai. W ten dzień zwolennikom Neturei Karta za rozpałkę służy izraelska flaga.

Żydzi, którzy chcą niepodległej Palestyny

W parze ze zniesieniem Izraela idzie poparcie dla powstania państwa palestyńskiego. Ortodoksi od wielu lat prowadzą propalestyńską politykę. Ostatnio zwolennicy Neturei Karta protestowali w tej sprawie 20 września przed gmachem ONZ.

Ortodoksyjni żydzi protestują przeciwko nowemu prawu, które zrównuje wszystkich obywateli Izraela w obowiązkowej służbie wojskowej.

Przez Jerozolimę przeszedł wielotysięczny protest ortodoksyjnych żydów (w tym członków sekty Eda Haredit, która nie uznaje państwa Izrael). Sprzeciwiają się oni nowemu prawu, które zmusiłoby wszystkich obywateli, niezależnie od ich religii czy pochodzenia, do wypełnienia służby wojskowej.


Protestujący podkreślają, że nie mają zamiaru stosować się do prawa, które nie pochodzi z boskiej inspiracji i nie zostało zaakceptowane przez rabinów.

Grupa ubranych na czarno mężczyzn i chłopców zakutych w kajdanki protestowało w Meah Sharim, dzielnicy zamieszkanej w większości przez ortodoksyjnych żydów w centrum Jerozolimy. Kobiety, zgodnie z wymogami religii, zajście obserwowały z daleka.

Palą flagi swego państwa, bo są religijni – zdjęcia

W najbliższy piątek ważyć się będą losy państwowości Palestyny. Prezydent Mahmud Abbas planuje zwrócić się do ONZ z wnioskiem o przyjęcie Palestyny do organizacji, co oznaczałoby uznanie jej za niepodległe państwo.

Politycy izraelscy stanowczo się temu sprzeciwiają. Tymczasem w Izraelu żyją ludzie, którzy popierają ideę wolnej Palestyny. To ortodoksyjni Żydzi, wyznający najbardziej konserwatywną odmianę judaizmu.

„Syjoniści won!” – postulując zniesienie Izraela, zwolennicy Neturei Karta biorą udział w protestach organizowanych przez Palestyńczyków. 

Podczas tych demonstracji stawiają czoła szeregom policji złożonej z własnych rodaków. Przez innych Izraelczyków ruch Neturei Karta jest często nazywany „Żydami, którzy nienawidzą sami siebie”.

http://konflikty.wp.pl/gid,13809992,img,13810177,kat,1020351,page,10,title,Zydzi-antysyjonisci,galeria.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: