edgier25

WordPress – Wiadomości

Drony zabiły 13 osób.Amerykański wkład w pokojowej misji w Pakistanie. Terrorysta, który utrzymywał pokój, nie żyje

Posted by edgier25 w dniu 3 stycznia 2013


Drony zabiły 13 osób.

Terrorysta, który utrzymywał pokój, nie żyje

KIEDYŚ WYPRAWY KRZYŻOWE PROWADZIŁY DO JEROZOLIMY- DZISIAJ SĄ JUŻ WSZĘDZIE ……

W dwóch atakach amerykańskich samolotów bezzałogowych na pakistańskich terytoriach plemiennych zginęło 13 osób. Wśród zabitych jest dowódca rebeliantów, walczących z siłami NATO w Afganistanie, mułła Nazir – podały w czwartek źródła w pakistańskim wywiadzie.

Mułła Nazir zginął wraz z pięcioma bojownikami w ataku na dom lub samochód we wsi Angoor Adda w Południowym Waziristanie w czwartek rano. Śmierć poniosły także trzy inne osoby – pisze agencja AP. Z kolei według AFP do ataku doszło w środę wieczorem we wsi Sar Kanda.

Terrorysta, który utrzymywał pokój

W 2009 r. ten dowódca rebeliantów, który naraził się Amerykanom, atakując siły USA w Afganistanie, zawarł porozumienie pokojowe z pakistańskim wojskiem. Armia Pakistanu traktuje dowódców takich jak Nazir jako mających wielkie znaczenie w utrzymywaniu wewnętrznego pokoju, gdyż nie atakują oni pakistańskich celów.

Mieszkańcy Angoor Addy oraz Wany, największego miasta Południowego Waziristanu, utrzymują, że słyszeli informację o śmierci mułły Nazira z głośników meczetu.

 W drugim ataku w pobliżu Mir Ali, które jest głównym miastem Północnego Waziristanu, zginęło według pakistańskiego wywiadu czterech rebeliantów.

Mający ok. 30 lat mułła Nazir był celem wielu ataków amerykańskich dronów, w których ginęli ludzie z jego otoczenia. Pod koniec listopada 2012 roku przeżył atak samobójczy w Wanie.

Był ważnym sojusznikiem talibskiego dowódcy z Północnego Waziristanu, Hekmata Gula Bahadura. Utrzymywał też kontakty z utworzonym w 2007 roku Talibskim Ruchem Pakistanu (TTP), który atakuje pakistańskie siły bezpieczeństwa. Ostatnio bojownicy TTP postrzelili 14-letnią Pakistankę Malalę Yousufzai, która występuje w obronie prawa kobiet do edukacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: