edgier25

WordPress – Wiadomości

Uwaga! groźna SEKTA manipuluje ludźmi – sprawdźcie czy nie padliście jej ofiarą!

Posted by edgier25 w dniu 5 stycznia 2013


Ważne! przeczytaj jak manipulują ludźmi i zdaj sobie sprawę, czy Ty przypadkiem sam nie stałeś się ofiarą ich manipulacji.

Mechanizm ich działania jest ukrywany, wiele ofiar do końca życia nie jest świadomych tego w co zostali wciągnięci, gdyż ta sekta potrafi bardzo zawęzić poznawcze możliwości jej członków, przez co stają się zamknięci na świat na który patrzą przez pryzmat wmówionych im kłamstw. Sprawdźcie sami na czym polega to brudzenie umysłu.
Ta sekta żeruje głównie na nieświadomości ludzi. Pierwszym krokiem do wyjścia jest uświadomienie jej działania.
(uwaga, jest bardzo ekspansywna i może występować na całym świecie!) –  jej liderzy żerują na naiwności i niewiedzy mamionych nadzieją ludzi.
– posłusznym członkom płaci się pensje za “odmóżdżającą” pracę, aby później i tak wyzyskiwać finansowo i trzymać w ciągłym poczuciu niedostatku i braku. Ten sposób sprawia, że muszą ciągle pracować i nie mają czasu się zastanawiać.
Programuje się ich tak, że im więcej zarabiają tym więcej muszą wydawać
– wmawia się im bezpośrednio/pośrednio, że nic im się nie należy, że nic nie są warci i nic nie umieją.

w ten sposób powoduje się, że przestają być pewni siebie i zaczynają wierzyć w to co się im wmówi.
Dzięki tak stworzonym kompleksom i obawom, trzyma się ich w poczuciu niższości i karmi złudnymi nadziejami rozwoju, którego nigdy nie osiągną jeśli będzie on powodowany tymi negacjami.
(sprawdź czy Twoja motywacja jest oparta na lęku, obawach)
(Prawdziwy rozwój może mieć miejsce jedynie poprzez rozwijanie własnych pasji)
Konstrukcje mentalne kształtowane są tak aby wizja szczęścia zawsze była na dłuższą metę nieosiągalna i zawieszona gdzieś w przyszłości, dzięki czemu zaprogramowane ofiary mogą być wykorzystywane do końca życia, bo pragnąc szczęścia nigdy nie będą mogły go znaleźć w obecnej chwili.
Sekta zamienia ludzi w “worki” na rady, karmiąc ich wieloma bezużytecznymi życiowo informacjami, co sprawia że ludzie stają się niezdarni życiowo, gubią się, a przez to jeszcze bardziej zdają się podatni na jej wpływ, nie potrafią odróżnić tego co jest ich, co jest dla nich ważne, potrzebne, dobre, a co przeszkadzające i hamujące. Przez to przyjmują cały dyskurs jaki sekta zaleci.Tak stworzona konstrukcja poznawcza uniemożliwia swobodne i naturalne zachowania, Kiedy już przez tak usztywniającą, nałożoną konstrukcję poznawczą  patrzą na siebie i na świat widzą tylko to co mają zobaczyć.
– zmienia się pojęcia na fałszywe, odrywając znaczenia od natury i mądrości jaką w sobie nosimy, np. bezwarunkową czystą miłość zamieniają w egoistyczne warunkowe pożądanie, które nazywają miłością.
To sprawia, że ludzie boją się kochać, a przez co miłość -naturalny stan pełnego szczęścia i rozwoju jest ograniczany i prowadzi do wielu problemów, nieszczęść i cierpienia.
Przez ich media masowo dezinformują zalewem błahych informacji, unikając ważnych; podstawą ich przekazu jest wzbudzanie strachu poprzez ukazywanie świata jako niebezpiecznego, aby jeszcze bardziej zamykać ludzi na świat i na innych.
–  zaraża się członków od najwcześniejszych lat aprobatą, systemem wierzeń, zakazami i nakazami, aby się gubili w gąszczu poleceń. Ich nauka dodatkowo komplikuje i zawęża poglądy poprzez przeciwstawne, zagmatwane teorie, jakie komplikują obraz świata. Wzbudza się w ten sposób poczucie niższości i niewiedzy, która utrzymuje tak urabianych  ludzi na nieświadomym poziomie poddaństwa i bezradności.
– ich edukacja, jest nastawiona aby maksymalnie oduczyć mądrości życiowych i samodzielności, a robi się to tak aby oduczać własnego myślenia, a więc daje się gotowe odpowiedzi i przeciąża umysł uczeniem na pamięć, aby później patrzeć na świat przez to co zapamiętane, a nie przez bycie obecnym i świadomym.
– ich niektóre świątynie czczą i wierzą w śmierć, a podczas rytuałów piją krew i jedzą ciało umęczonej ofiary, którą noszą na krzyżach, utożsamiając się z oprawcą. Jednak wprost nigdy tego tak nie podadzą, ich sposób to mamić zapożyczonymi mądrościami oświeconych, a pomiędzy ich słowa dorzucają własne jakie przekręcają cały przekaz.
– pożywienie które produkują jest pełne konserwantów, neurotoksyn, jakie otumaniają i wywołują choroby.
– dodatkowo straszy się niepodporządkowanych chorobami psychicznymi i pietnuje odstępstwa od wyznaczonej normalności.
– tak zdominowani członkowie mogą mówić jedynie na tematy błahe i nieistotne, a na inne na ogół nie reagują, gdyż trzymany w nich wysoki poziom lęku nie pozwala im wychodzić poza nałożone schematy i procedury.
– ofiary tej sekty stają się bezwolni, popadają w uzależnienia, a nawet popełniają samobójstwa, cierpią i mają wiele problemów, których nie potrafią już sami rozwiązać, gdyż stali się niesamodzielni.
Ci ludzie to ofiary sekty, jaka zamienia naturalną ludzką ufność w naiwność, otwarty umysł zamyka w schematach i procedurach. Wmawia ludziom winę i grzech, poniża i oczernia, traktuje jak idiotów, jak prostytutki jakie można wynająć za kilka pozłacanych monet.
Ale ta globalna sekta może zamienić ludzi w niewolników, tylko jesli zasłoniła ich własną, prawdziwą tożsamość jaka czyni wolnymi Panami własnego losu. Dość tolerancji dla masowej dezinformacji!
Ofiary tej sekty nie są uświadamiani zniszczeń jakie upłycają ich osobowości, poprzez zaszczepione myśli, nałożone postawy i wyuczone zachowania, z którymi często się utożsamiają ludzie pozbawieni własnej tożsamości.
Ci ludzie są nieuświadomionymi ofiarami tego systemu manipulacji, mają charakterystyczne grymasy smutku, charakterystyczną nieobecność na twarzy, mogą sprawiać pozory zdrowych, ale przy bliższym poznaniu wychodzi niepokój i problemy jakie karmią się ich stworzonymi iluzjami. Są, a jednak nie są obecni, ciągle gdzieś gonią, takjak ich umysły przełączają się między przeszłością przez którą utrzymują obraz swojej osoby, a przyszłością, w której chcą się znaleźć, a przez to prawie w ogóle nie są obecni tu i teraz, jakby zabrano im czas, nie potrafią słuchać, patrzą ale nie widzą,  próbują przekonywać innych (bo sami nie są przekonani), walczą o racje, ciężko do nich dotrzeć, są nieufni, zamknięci, chowają w sobie urazy jakich doświadczyli, a krzywdy jakie pielęgnują pobudzają ich do działania…
Wspólnie możemy pomóc, obudzić się z tego transu, powrócić do świadomego życia! Razem możemy to zrobić.
Jeśli zauważyliście ofiary tej “sekty” dajcie znać i koniecznie roześlijcie to do innych, aby ich powiadomić i uświadomić!
Czas wyleczyć się z tej zbiorowej halucynacji – przyłączcie się kochani do akcji!

Bądźmy sobą!
Marcin Adam Socha

Za:

http://www.slowianie.org/fragmenty-ksiazek/107-uwaga-grona-sekta-manipuluje-ludmi-sprawdcie-czy-nie-padlicie-jej-ofiar.html

http://opolczykpl.wordpress.com/2012/02/19/uwaga-grozna-sekta-manipuluje-ludzmi-sprawdzcie-czy-nie-padliscie-jej-ofiara/

Komentarze 2 to “Uwaga! groźna SEKTA manipuluje ludźmi – sprawdźcie czy nie padliście jej ofiarą!”

  1. Rico said

    Sekty w Polsce działają na każdym kroku i mają sie dobrze…..
    Łupią i poniżają ludzi ile wlezie.
    zaś odczepieńcy im wtórują !

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: